Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub wielbicieli słuchawek planarnych


Baele

Rekomendowane odpowiedzi

Pragnę zwrócić uwagę, że HE-5LE to nie jedyne ortodynamiki, które istnieją na świecie ;-)

 

Dla mnie sporym zaskoczeniem był fakt, jak niewiele ten model Hifimana różni od obecnego flagowca czyli HE-6, moim zdaniem, różnica nie warta dopłaty.

 

Inaczej jednak ma się sytuacja w przypadku słuchawek Audeze, tutaj już sprawa nie jest tak oczywista.

Być może problemem jest też to (bynajmniej w moim przypadku), że dosyć szybko wychwytuję różnice brzmieniowe, i to co dla innych może stanowić kilka/kilkanaście procent różnicy dla mnie oznacza totalną różnicę.

I tak też się stało w przypadku kiedy porównywałem LCD-2 i LCD-3. Dla mnie wyższy model jest zdecydowanie lepszy, i na dzień dzisiejszy LCD-3 to najbardziej muzykalne słuchawki jakie kiedykolwiek słyszałem - w nich po prostu słucham muzyki i na nic innego nie zwracam uwagi. Nie wolno tylko zapominać, że akurat ten model MUSI być dobrze napędzony.

 

Trochę inaczej rzecz się ma z LCD-XC, to zamknięte bardzo wygodne (mimo swojej wagi) słuchawki orto, które wręcz lepiej grają ... z AK120 czy też Foruma608 (myślę, że Black Pearl mógłby być też dobrym kompanem dla tych słuchawek). Brzmienie jest bardzo bogate (zwłaszcza średnica), pełne detali, ze świetną przestrzenią jak na zamknięte słuchawki, i znów ze znakomitą muzykalnością. Kiedyś byłem właścicielem Staxów 007 MKI, i jest tu spora analogia z LCD-XC, chociaż na tyle na ile pamiętam, to Staxy były zbyt cukierkowe :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, ale zgodzimy się raczej co do tego, że prezentują clou tej technologii wyrażone w określonych cechach brzmieniowych.

 

Jesteś kolejną z rzędu osobą, która mówi tak o HE-6, więc chyba faktycznie jest to prawda, a co skutecznie neutralizuje u mnie i tak nikłą ciekawość ich odsłuchu :).

 

Tak z ciekawości z jakim energizerem Omegi były odsłuchiwane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaliłem ostatnio sporo różnych wynalazków od staxów przez shure`y,sennki, denony i ... z ulgą wróciłem do stareńkich Yamaha YH100.

 

trochę Ci zazdroszczę tych yamaszek - nigdy ich nie słyszałem, mogłoby się jeszcze okazać, że Audeze zostałyby posłane w kąt.

 

A z innej beczki, jaka jest jest brzmieniowo różnica między Twoimi orthosami i Takstarami, które posiadasz (o ile to aktualna informacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Hmm kolosalna ;) Takstary to dość dobre, w swojej cenie wybitne dynamiki dające się napędzić z byle czego, zwiewne i przestrzenne ale ładnie zbalansowane. Nie drażnią mnie a są relaksujące, za tą cenę po modach nie mam uwag.

Yamahy to brzmienie w innej lidze - barwa, obecność w muzyce, feeling . Bardzo dobrze im robią mody wytłumiające a jeszcze lepiej okablowanie srebrne dla całego toru. Wtedy rysują nawet jakąś niezłą scenę ale nie o to chodzi w słuchawkach do końca przecież. Nie słyszałem lepszych wokali choć Audeze LCD2 których słuchałem przelotnie idą w tę stronę brzmienia i mi się podobały. W YH100 oraz LCD2 brzmienie silnie zależy od konfiguracji toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Baele co prawda nie mam już swoich YH-100, bo je sprzedałem, ale bez kłopotu możemy się kiedyś umówić na posłuchanie moich YH-1000, ja chętnie posłucham LCD-3, bo ich nie słyszałem (tylko LCD-2) oraz przede wszystkim LCD-X z powodu faktu, że są to słuchawki zamknięte, a takich właśnie potrzebuję z racji izolacji. Także gdybyś był w Warszawie to daj znać, możemy się też przecież na kilka dni wymienić słuchawkami i w spokoju sobie posłuchać na własnych torach.

 

Ja jako zamkniętych tez używam teraz Takstarów, tylko modelu HD-6000 rekablowanych dobrą miedzią - bardzo dobre dynamiki w swojej cenie, ale nie są konkurencją dla YH-100 czy YH-1000.

LCD-2 których słuchałem, faktycznie szły bardziej w brzmienie Yamah od produktów Hifimana. Ja np. wolę HE-500 z kablem na srebrze od HE5LE, bo dla mnie HE-500 są właśnie bardziej muzykalne i bliższe Yamahom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja jako zamkniętych tez używam teraz Takstarów, tylko modelu HD-6000 rekablowanych dobrą miedzią - bardzo dobre dynamiki w swojej cenie, ale nie są konkurencją dla YH-100 czy YH-1000.

LCD-2 których słuchałem, faktycznie szły bardziej w brzmienie Yamah od produktów Hifimana. Ja np. wolę HE-500 z kablem na srebrze od HE5LE, bo dla mnie HE-500 są właśnie bardziej muzykalne i bliższe Yamahom.

Też wolę HE-500 od HE-5LE jeśli chodzi o muzykalność. HE-5LE jak dla mnie dobrze brzmią z klasyką. HE-500 według mnie lepiej sprawdzają się z różnymi gatunkami muzycznymi i są bardziej uniwersalne. HE-500 dodatkowo nie potrzebują tyle prądu

Bezpośrednie porównanie mieliśmy na ostatnim meet forumowym na kilku wzmacniaczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skromnie dopisać się do fanklubu, jako właściciel Yamaha HP3. Tanie, do YH100 nie mają startu. Niedawno miałem okazję porównać bezpośrednio. Ale mimo to, słuchawki robią na mnie spore wrażenie, większe niż dynamiki jak DT880/990, X1/L1. Słuchane na DACu Muse na 4 kostkach TDA1543 oraz wzmakach Yamaha CR620, Bravo V2, Objective 2. Brakowało tylko wyższej klasy lampy jak chociażby dość tani Feliks Audio.

Brzmienie jest mniej klasyczne niż YH100, to fakt. Bliżej im do dynamików, ale znakomita średnica bije na głowę rozwiązania dynamiczne. Muzykalne cacko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie skromnie dopisać się do fanklubu, jako właściciel Yamaha HP3. Tanie, do YH100 nie mają startu. Niedawno miałem okazję porównać bezpośrednio. Ale mimo to, słuchawki robią na mnie spore wrażenie, większe niż dynamiki jak DT880/990, X1/L1. Słuchane na DACu Muse na 4 kostkach TDA1543 oraz wzmakach Yamaha CR620, Bravo V2, Objective 2. Brakowało tylko wyższej klasy lampy jak chociażby dość tani Feliks Audio.

Brzmienie jest mniej klasyczne niż YH100, to fakt. Bliżej im do dynamików, ale znakomita średnica bije na głowę rozwiązania dynamiczne. Muzykalne cacko.

 

poraz kolejny powiem, że bardzo żałuję, że do tej pory nie było mi dane posłuchać żadnych yamaszek, a z tego co czytam, to koledzy je posiadające bardzo je sobie chwalą, coś w tym musi być! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pozwolę sobie skromnie dopisać się do fanklubu, jako właściciel Yamaha HP3. Tanie, do YH100 nie mają startu. Niedawno miałem okazję porównać bezpośrednio. Ale mimo to, słuchawki robią na mnie spore wrażenie, większe niż dynamiki jak DT880/990, X1/L1. Słuchane na DACu Muse na 4 kostkach TDA1543 oraz wzmakach Yamaha CR620, Bravo V2, Objective 2. Brakowało tylko wyższej klasy lampy jak chociażby dość tani Feliks Audio.

Brzmienie jest mniej klasyczne niż YH100, to fakt. Bliżej im do dynamików, ale znakomita średnica bije na głowę rozwiązania dynamiczne. Muzykalne cacko.

 

poraz kolejny powiem, że bardzo żałuję, że do tej pory nie było mi dane posłuchać żadnych yamaszek, a z tego co czytam, to koledzy je posiadające bardzo je sobie chwalą, coś w tym musi być! :-)

 

Mają coś w sobie te starsze yamaszki. To coś jak stare samochody jak bentley czy mustang- niby są szybsze i ładniejsze wozy, ale nie mają takiej duszy i klasy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Oczywiście nie mogę powiedzieć, że HP3 kopią konstrukcje dynamiczne do 1000zł. Grają inaczej, w sposób niemożliwy do osiągnięcia dla dynamików. Nie każde ucho przyjmie taki sposób prezentacji. Na szczęście akurat HP3 z przyzwyczajonym do dynamików uchem obchodzą się łagodnie. YH100 to już poziom niesamowity, przy swojej cenie, w jakiej się pojawiają czasem, to już killer. Czuć, że to inna szkoła niż HP3 i chętnie dołączyłbym je do swojego zestawu. Ale już musiałbym zmienić wzmaka, bo są z 3x trudniejsze do napędzenia :) Bravo V2 lepiej się sprawdził niż O2, ale do YH100 to za mało. Jestem ciekaw jakiegoś FA, czy dałby radę, bo wymagają więcej niż 990Pro 600Ohm.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak na skuteczność nie patrzył, DT990 250 Ohm ma 96dB/mW a łatwiej napędzić niż YH100, nawet Bravo daje radę.

Była wersja Espressivo z transformatorami na wyjściu. Autor nie podał jednak mocy wzmacniacza, więc nie wiem o ile słabszy jest od zwykłego Espressivo i jak dokładnie to zostało tam rozwiązane.

 

Też mi przyszedł do głowy Cayin.

Był też niezły projekt DIY, oczywiście do przeróbek bo był bodajże na 32Ohm zrobiony, kwestia zmiany transformatorów.

Edytowane przez miki_w1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kabelków, to generalnie nie gram na stockowych, do Audeze korzystam z manufaktury Majkela, i świetnie się sprawdzają.

 

Mam też jeden kabel od Dudzińskiego (kabel miał być analogiem Konstantina), ale to jest totalne nieporozumienie i straszna wtopa - generalnie MOCNO NIE POLECAM!

Największa strata finansowa w mojej całej przygodzie z audio :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kable były może nie najgorsze ale 30-kilka lat temu, bezwzględnie Yamahy TRZEBA rekablować, świetnie sprawdza się w nich srebro.

Potwierdzam, świetnie brzmią na srebrze u @Szwagiero. Właśnie ten kabel bardzo im służy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności