Jump to content
reGGarf

Kawałki jeżące skórę na plecach

Recommended Posts

. Słysząc ten kawałek ZAWSZE mam ciarki na plecach i uczucie takiego zimnego powiewu :rolleyes:. I chyba dzięki tej muzyce uważam, że jeszcze nie grałem w żadną grę która miałaby większy klimat niż D1.

The Mayfield Four - 12/31

Jeżeli ktoś zna kapelę Alter Bridge, kojarzy także Mylesa Kennedyego. Według mnie jest on najlepszym wokalistą rockowym, z tak szerokim spektrum sopranowym nie znajdziecie porównań. Radzę zapoznać się z twórczością tego człowieka, niesamowity artysta.

Według mnie twórczość Chrisa Cornella była dużo lepsza kiedy pracował z Tomem Morello i pozostałą częścią składu RATM pod nazwą Audioslave. Jeżeli ktoś nie zna to gorąco polecam.

2 kawałki Massive Attack - Heat Miser i Weather Storm. Oba jeżą skórę na plecach i nawet włosy na nogach ;)

Rise Against - Survive. Moze nie przechodzą ciary przez instrumental ale tekst... aż sie chce zmienić życie na lepsze; właśnie po tym mnie przechodzą ciary na nogach i plecach :D

Ostatnio to: Ewa Farna - Cicho

Choć reszta płyty,(oprócz Ewa Farna - Dmuchawce, latawce, wiatr) mi nie podeszła.

Rise Against - Survive. Moze nie przechodzą ciary przez instrumental ale tekst... aż sie chce zmienić życie na lepsze; właśnie po tym mnie przechodzą ciary na nogach i plecach :D

"...But how we survive, (who we are) is what makes us who we are..."

Mam podobnie ;)

Scar Symmetry - Prism and Gate

Może nie jest zbyt mhroczne, ale tekst czasami u mnie wywołuje lekkie ciary (jak i inne piosenki tego zespołu)

To ja Wam polece bardzo znany utwór Bacha - Tokata i Fuga na d moll  http://www.youtube.com/watch?v=ipzR9bhei_o - to dopiero jezy skóre na plecach:)

Ja od siebie dorzucę utwór zespoły Aina z płyty Days of Rising Doom, mianowicie instrumentalną wersję The story of Aina. Generalnie zaczynają mi się coraz bardziej podobać kawałki w takim klimacie...

Hmm..

Kilka już padło .

Zacznę od Sary Brighman - Upiora w operze. Acz tu można też dać Tarję - zresztą posłuchajcie

Metallica - no leaf clover ( rządzi ), one ( rzadzi ), fade to black ( rządzi ), nothing else mather ( lekkie ciarki )

Nightwish - pharaoh sail to orion - coś przerażającego i fascynującego jest w tej melodii

Sabaton - 40:1 ( gdy słyszysz po raz pierwszy, ale dopiero z klipami robionymi przez fanów ich kawałki dostają kopa ), Primo Vitctoria ( wersja z private ryan rządzi ) oraz najlepszy ( in the name of god ).

Z polskich

Zegarmistrz światła - Woźniak dał czadu tym tekstem i muzyką - po prostu mistrzostwo świata.

Pefect, - niepokonani - też chyba wielkiego komenatarza nie wymaga.

Dżem - List do M - absolutne mistrzotwo tego zespołu.

Ciareczki są jeszcze przy całej twórczości Cześka Niemena

Moje kawałki :

Turbo - Dorosłe Dzieci

Scorpions - when the smoke is going down

Lady Pank - Zabić Strach

Azyl p. - Kara Śmierci

Grey Daze - The Down Syndrome

Manowar - Today Is A Good Day To Die

To tak tylko parę - gdybym dobrze poszukał coś by się jeszcze znalazło :)

Scorpions - Rhythm Of Love

Skid Row - 18 And Life

Psychopunch - Before This World Goes Down

Psychopunch - When This World Is Dying

Volbeat - I'm So Lonely I Could Cry

I dla mnie osobiście większość utworów Social Distortion ;)

Social Distortion - Don't Drag Me Down

Social Distortion - Making Believe

Social Distortion - Winners And Losers

Social Distortion - Ball And Chain

Social Distortion - Born To Lose

Social Distortion - Reach For The Sky

Social Distortion - Don't Take Me For Granted

itd. ;)

Polecam przesłuchać album L.U.C-a - 39/89 Zrozumieć Polskę - pierwszych 5-6 piosenek sprawia, że człowiek odczuwa gęsią skórkę, a z oczu ciekną łzy(choć efekt taki odczułem tylko za pierwszym razem jak słuchałem).

Jeśli nie było to w moim przypadku:

1. Halford - Silent Screams http://w526.wrzuta.pl/audio/9m4Pr5y9lKC/silent_screams

2. Blaze - While You Were Gone http://www.youtube.com/watch?v=Xv1oNRz5L_0

3. Zakk Wylde - Farewell Ballad