Skocz do zawartości

Fanklub SHURE


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

 @P1gu mam w tych dniach w domu SRH1540 i prosiłeś żebym coś napisała, ale moje wrażenia raczej niewiele wniosą bo to mój pierwszy kontakt z Shure i nie mam porównania z innymi ich słuchawkami, tak jakoś wyszło że nawet doki mnie ominęły. 

Po przesiadce z AKG i Beyerdynamików wydały mi się dość dziwne, pierwsza myśl to „po co komu tyle basu”, ale dynamika, rozdzielczość, scena całkiem spora jak na zamknięte - w sumie zrobiły na mnie dobre wrażenie. 

Do klasyki mniej się sprawdziły, z tym ich głębokim basem to bardziej rock czy pop,  podejrzewam że byłyby też fantastyczne do filmów i gier. Zupełnie inna bajka niż moje też zamknięte, jasne i ostre t70p, których akurat teraz nie mam do bezpośrednich porównań. 

Sama raczej bym ich nie wybrała, ale to już ten poziom grania że nie miałabym problemu żeby w razie potrzeby się do nich przyzwyczaić. Naprawdę dobre słuchawki, jeśli będziesz miał okazję posłuchać to na pewno warto. 

 

Edytowane przez domil
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki @domil za opis. Utwierdza mnie on w przewidywaniach, że 1540 mogą być nausznym odpowiednikiem 846. :) Jeśli rzeczywiście tak jest to zdecydowanie kiedyś ich posłucham, bo 846 pomimo swoich wad, wspominam bardzo ciepło. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko zobaczyłem nick @domili skojarzyłem z niedawnym wpisem odnośnie Sennków Momentum, to w kontekście Shurów 1540 od razu wiedziałem, że raczej brzmieniowo nie do końca podeszły :) Bo to w pewnym sensie podobny przepis na dźwięk - niby nie pojechany, ale raczej z gatunku basowych i przyjemnych aniżeli analityczno-rozjaśnionych. 

Shure 1540 miałem dawno temu i ja je odbierałem nieco jako takie zamknięte Sennki HD650. Tyll z innerfidelity jak jeszcze się tym hobby zajmował, to zdaje się że je sobie cenił. 

Brzmieniowo pamiętam tyle, że scenę miały dość ciekawą taką panoramiczną na szerokość można powiedzieć, wysokie pomimo tego że raczej deczko schowane (albo niekoniecznie zaakcentowane) miały lekkie podbarwienie, a bas dość gęsty i im dłużej się ich słuchało, tym bardziej miało się wrażenie że są trochę właśnie całościowo przyciemnione. Pierwszy odsłuch to pamiętam wrażenie klasy (jedne z moich pierwszych droższych słuchawek) i nie wiem jakbym je dzisiaj odebrał, ale nic na pierwszy rzut ucha nie miałem wrażenia że tam bas przewalony i nic na górze nie słychać. 

Lekki Szurowy sznyt jak ja to lubiłem nazywać swego czasu (przynajmniej po przesłuchaniu modeli takich jak SRH840, 1440 i 1540 właśnie) to znaczy lekkie przyjemne "przybrudzenie" czy tam przydymienie dźwięku, gdzie nawet jasne 1440 to miały. Niewyostrzenie krawędzi, o. Może to te zniekształcenia o których niektórzy pisali w kontekście 1840? Ekspertem od technikaliów nie jestem i pewnie nie zostanę, ale tak teraz sobie myślę że kiedyś może warto byłoby dorwać je na jakiejś promocji, o ile to możliwe :D

Choć te pady z alkantary mnie do końca nie przekonały wtedy, a i pałąk potrafił lekko wbijać się w czerep. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 00:11, domil napisał:

Zupełnie inna bajka niż moje też zamknięte, jasne i ostre t70p

Już aż tak jasne i ostre nie są ;) 

 

Co do pękającego pałąka SRH940, to podobnie jak i SRH840 można przeszczepić w inny, całkiem dobrze pasują w (zamiennik) ATH M50.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Seria SRH (obecne ceny ~ około):

440 - 300 zł

840 - 500 zł

940 - 900 zł

1440 - 1200 zł

1540 - 1800 zł

1840 - 2200 zł

Które najwygodniejsze dla basoluba ?

 

 

 

.

Pytanie stąd, bo mentalną symbiozę czuję z Ultrasone Pro 900i, ale potrzebuję przesiadki na wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xetras napisał:

Seria SRH (obecne ceny ~ około):

440 - 300 zł

840 - 500 zł

940 - 900 zł

1440 - 1200 zł

1540 - 1800 zł

1840 - 2200 zł

Które najwygodniejsze dla basoluba ?

 

 

 

.

Pytanie stąd, bo mentalną symbiozę czuję z Ultrasone Pro 900i, ale potrzebuję przesiadki na wygodniejsze.

Zacznijmy od tego, że żadne z powyższych nie są dla basoluba, a już na pewno nie seria 1xxx i z całą pewnością, nie będzie takiego grzmotu, jak w Twoich 900'kach.;) Ode mnie DT1770 lub DT1990.

 

Edit.

Fidelio X2

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, neonlight napisał:

Zacznijmy od tego, że żadne z powyższych nie są dla basoluba, a już na pewno nie seria 1xxx i z całą pewnością, nie będzie takiego grzmotu, jak w Twoich 900'kach.;) Ode mnie DT1770 lub DT1990.

 

Edit.

Fidelio X2

W dodatku pałąk w 840 to dramat , jak wytrzyma 3 lata średniego używania to będzie super , ja już raz go wymieniałem bo pokruszył się po prostu , bas w 840 jest twardy , bardziej na midbas stawiają .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, neonlight napisał:

Ode mnie DT1770 lub DT1990.

Dzięki za propozycje do wypróbowania, co trzeba będzie wykonać nausznie (oczywiście w towarzystwie posiadanych obecnie - Ultrasone Pro 900i).

Wygrzebię tego Asusa (Xonar Essence STU) z pudełka- bo jest na razie zapakowany (dołożę przewody) i porównam w warunkach sklepowych. Beyerdynamic jakoś (nie wiem czemu) nie skojarzył mi się.

 

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, xetras napisał:

840 - 500 zł

 

16 godzin temu, Robert73 napisał:

W dodatku pałąk w 840 to dramat , jak wytrzyma 3 lata średniego używania to będzie super , ja już raz go wymieniałem bo pokruszył się po prostu , bas w 840 jest twardy , bardziej na midbas stawiają .

 

Jakby co to mam na sprzedaż (w dobrej cenie) SRH840 w pałąku M50 (zamiennik), tutaj fotki

https://forum.mp3store.pl/topic/89926-bądź-bohaterem-w-swoim-audio-czyli-dzisiaj-sam-zrobiłem/?do=findComment&comment=1634951

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, xetras napisał:

Dzięki za propozycje do wypróbowania, co trzeba będzie wykonać nausznie (oczywiście w towarzystwie posiadanych obecnie - Ultrasone Pro 900i).

Wygrzebię tego Asusa (Xonar Essence STU) z pudełka- bo jest na razie zapakowany (dołożę przewody) i porównam w warunkach sklepowych. Beyerdynamic jakoś (nie wiem czemu) nie skojarzył mi się.

 

Fidelio X2 też bym sprawdził. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, xetras napisał:

Dzięki za propozycje do wypróbowania, co trzeba będzie wykonać nausznie (oczywiście w towarzystwie posiadanych obecnie - Ultrasone Pro 900i).

Wygrzebię tego Asusa (Xonar Essence STU) z pudełka- bo jest na razie zapakowany (dołożę przewody) i porównam w warunkach sklepowych. Beyerdynamic jakoś (nie wiem czemu) nie skojarzył mi się.

 

Nie wiem jak się mają PRO 900i do PRO 2900 (poza oczywistą różnicą wynikającą z innych konstrukcji - zamknięta i półotwarta), ale słuchałem tych drugich i są to basowe potwory, które dołu mają więcej niż iBasso SR1 na standardowych padach. Philips Fidelio X2 mają podobną ilość basu, ale nieco inny jego charakter. Obstawiam, że PRO 900i z uwagi na fakt, że są słuchawkami zamkniętymi są jeszcze bardziej basowe i niełatwo będzie znaleźć dla nich alternatywę. Z tego co wiem to Sony ma w swojej ofercie linię modeli dla bassheadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że mi jakoś nie przeszkadza ten "basisko" ale się nie upieram przy jego dominacji :)

Ostatnio jakoś mam zbyt dokuczliwą i drażliwą skórę na głowie i stąd poszukiwania jakichś głębszych (bo uszy mi trochę odstają).

 

Koniec marudzenia. Brr, źle się z nim czuję, kokietować i wdzięczyć się  lubię jedynie jak mam na to nastrój.

8 godzin temu, Perul napisał:

Jakby co

"Przeszczep muszli ... w pałąk ..."

 

Z wyglądu rewelacja. Zapamiętam, ale jeszcze sprawdzilbym jak leżą (i kwiczą ) :)

 

Sorry za to ostatnie , jakiś wisielczy humor mnie dopada i powiedzonko mi się skojarzyło. Nie bierz tego do siebie, please ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.04.2021 o 19:00, neonlight napisał:

że żadne z powyższych nie są dla basoluba, a już na pewno nie seria 1xxx i z całą pewnością, nie będzie takiego grzmotu

Na dłużej jednak jest męczący. Był mi konieczny do słyszenia swojego basu.

 

Pozostaje porównanie -

.Shure SRH 1540 z Ultrasone 900

.Denon AH D 5200 z Ultrasone 900

.Ultrasone Signature Studio z Ultrasone 900

- Na pewno są wygodniejsze od ostatnich.

 

[Selekcja płyt ostatnio lub wielokrotnie słuchanych jeszcze jest konieczna a najchętniej bym ich sporo zabrał (wybór ciężki) a jeszcze obecny  DAC/headamp wypadałoby zabrać].

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, xetras napisał:

Na dłużej jednak jest męczący. Był mi konieczny do słyszenia swojego basu.

 

Pozostaje porównanie -

Shure SRH 1540 z Ultrasone 900

Denon AH D 5200 z Ultrasone 900

Na pewno są wygodne.

 

[Selekcja płyt ostatnio lub wielokrotnie słuchanych jeszcze jest konieczna a najchętniej bym ich sporo zabrał (wybór ciężki) a jeszcze obecny  DAC/headamp wypadałoby zabrać].

1540 i D5200 to przeciętne słuchawki imo, lepiej wziąć pod uwagę już wyżej wspomniane DT1770/1990Pro - pieniądze podobne, a poziom SQ wyższy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych wędrówek od sklepu do sklepu i mojego marudzenia wyjdzie może na to, że zadowolę się - Beyerdynamic DT 990 ?

Któż to wie ?

Teraz jeszcze uciążliwe robactwo lata i jest niefajnie (czasami) :)

 

Sprawdzę na np.

Vox - Pogrążona w sobie

Prodigy - Poison

Ultravox- All Stood Still

HBlockxx - Step Back

Gary Moore - Over The Hills And Far Away

Stranglers - Midnight Summer Dream 

albo jakichś innych - różnościach oczywiście.

 

Np. na tym :

 

 

A przy tym sprawdzę headbanging, hehe ...

Może wytrzymią :)

 

To jeszcze na telewizorze mnie urzekło:

Mazurek F -Dur op. 68 nr 4 (Chopin)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, neonlight napisał:

lepiej wziąć pod uwagę już wyżej wspomniane DT1770/1990Pro - pieniądze podobne 

Podobne pieniądze to koszt również dla Beyerdynamic T70 albo T90.

Czy one jakieś felerne są, że się nie kojarzą jako sugestia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2021 o 15:02, Hustler napisał:

Nie wiem jak się mają PRO 900i do PRO 2900 (poza oczywistą różnicą wynikającą z innych konstrukcji - zamknięta i półotwarta), ale słuchałem tych drugich i są to basowe potwory,

 

szok.gif  PRO2900 basowe potwory???

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj wykres odpowiedzi częstotliwościowej. Nie są tak dobitne jak posiadane Ultrasone Pro 900, ale dla wielu może być to makabryczne.

https://reference-audio-analyzer.pro/en/report/hp/ultrasone-pro-2900.php#gsc.tab=0

Dla porównania na rysunku w poście #16 jest diagram z 900.

https://www.changstar.com/www.changstar.com/index.php/topic%2C588.10.html

 

Istotne że daleko poza centrum głowy. Na tym polega patent firmowy. Bez tego byłoby uciążliwe.

Napompowanie całego pasma basowego (20Hz -200 Hz) to coś o co sam zabiegałem i mi to pasuje.

Edytowane przez xetras
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, xetras napisał:

Podobne pieniądze to koszt również dla Beyerdynamic T70 albo T90.

Czy one jakieś felerne są, że się nie kojarzą jako sugestia ?

Nie są dla basoluba, to po pierwsze, a po drugie, trzeba się napocić przy dobieraniu toru, ewentualnym modowaniu samych słuchawek. T70 są dla mnie np. niesłuchalne, a T90 zbyt ofensywne w wysokim paśmie, choć ogólnie wybitne pod wieloma względami.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie i przeróbki wykluczam i nie zamierzam ich robić.

Pozostałe kryteria są faktycznie istotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rafacio napisał:

 

szok.gif  PRO2900 basowe potwory???

Ja tak je podebrałem i razem z Philips Fidelio X2 zajęły pierwsze miejsce pośród najbardziej basowych otwartych/półotwartych słuchawek, jakie słuchałem. Fidelio X2 miały nacisk położony bardziej na niższy bas i był on nieco misiowaty oraz ogólnie granie było bardziej "ugrzecznione".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc i sugestie.

Po tej "żylecie" z Ultrasone Pro 900 odpocznę przy Pioneer HRM7.

(Tylko czasowo, bo dla Pro 900 zamiennika brak).

Pzdr.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

To ja też się mogę dopisać do fanklubu, z moimi SE215. Ciemne, ciepłe i przyjemne, niemal Sennheiserowskie granie. Góra niestety jest trochę nierówna i na niektórych płytach brzmi dość dziwnie, to jeśli chodzi o wady. Scena na moje ucho całkiem duża, z dobrym podziałem na dalsze plany, oczywiście ich ciemny, gęsty charakter sprawia, że nie ma tu zbyt wiele powietrza i otwartości, ale na pewno nie jest to granie tylko w środku głowy.

I oczywiście świetna izolacja na poziomie tej z Etymotic, przy tym większa wygoda użytkowania.

Dobre słuchawki na spacer po parku, do analitycznego słuchania i rozkładania muzyki na czynniki pierwsze już niekoniecznie :)

 

shure2152.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Taka uwaga do posiadaczy Shure SE535 i ich nowych odsłon Aonic. Koniecznie potestujcie inne tipsy, te słuchawki mogą diametralnie zmienić prezentację i brzmienie na plus. Ja rekomenduję do tego tipsy SpinFit CP800, bo z nimi pasmo jest bardziej wyrównane, pojawia się dodatkowa przestrzeń, jest naprawdę super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności