Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub SHURE


rymcymcym

Rekomendowane odpowiedzi

To że jest opcja sprawdzenia osobiście, to dobrze. Dobrze o tyle, że jak sobie sprawdzić to nie wpakujesz się na minę. Ale to niestety nie oznacza, że są oryginały, bo gość może rżnąć głupa, że nie wie co i jak. Albo i faktycznie nie wie. Co do źródła, już gdzieś tu ktoś wspominał o historii z lotniskiem w Singapurze, przy okazji jakichś słuchawek. Więc to pewnie standardowa śpiewka :) Kupił w sklepie, ma paragon, bo przecież nie wyrzucił, to nie jest towar za 2$. A już jak kupujesz na lotnisku na bezcłówce to tym bardziej papier się zachowuje, żeby nie mieć problemu przy odprawie.

A jak pacjent nie ma rachunku, to może dowolną historię pocisnąć. Możesz uwierzyć albo i nie. Ja bym w każdym razie bardzo uważał. Szczególnie przy najbardziej podrabianych modelach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, SlawekR napisał:

To że jest opcja sprawdzenia osobiście, to dobrze. Dobrze o tyle, że jak sobie sprawdzić to nie wpakujesz się na minę. Ale to niestety nie oznacza, że są oryginały, bo gość może rżnąć głupa, że nie wie co i jak. Albo i faktycznie nie wie. Co do źródła, już gdzieś tu ktoś wspominał o historii z lotniskiem w Singapurze, przy okazji jakichś słuchawek. Więc to pewnie standardowa śpiewka :) Kupił w sklepie, ma paragon, bo przecież nie wyrzucił, to nie jest towar za 2$. A już jak kupujesz na lotnisku na bezcłówce to tym bardziej papier się zachowuje, żeby nie mieć problemu przy odprawie.

A jak pacjent nie ma rachunku, to może dowolną historię pocisnąć. Możesz uwierzyć albo i nie. Ja bym w każdym razie bardzo uważał. Szczególnie przy najbardziej podrabianych modelach.

 

 

 

Sprzedający mi wysłał dokładne zdjęcia słuchawek i ma również wyciąg zakupu z banku na który czekam. Tylko ja ciągle nie wiem czy to oryginały czy nie. Oliwki mają filtry, których fejki nie posiadają, natomiast nie potrafię rozpoznać czy to pojedynczy przetwornik dynamiczny czy potrójna armatura - da się przez czerwoną obudowę to rozpoznać? No chyba, że Chińczyki z kopiowaniem potrójnego przetwornika też już sobie poradzili? Mogę wysłać zdjęcia na maila.

 

Druga aukcja to ta i zastanawia mnie różnica kolorów przetwornika o której wspominałem. Czy to normalne (miedź vs golas)?

 

https://www.ebay.pl/itm/163317795807?ul_noapp=true

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak SE535, ale SE846 mają wkładkę w kolorze czerwonym, opasającą przetworniki armaturowe.

Jak coś widać przez obudowę, to da się rozpoznać co jest w środku, jak nie widać, to nie widać. I wtedy nic nie widać :)

Jeśli jednak coś widać, to zapodaj zdjęcia, potrójną armaturę spokojnie idzie odróżnić od pojedynczego dynamika. Z tym akurat problemu nie ma.

A tak w ogóle, czerwone, to chyba tylko Limited były i powinno to być zaznaczone na rachunku.

EDIT

Kolega @zibra przesłał mi zdjęcie na priva tych "oryginalnych" SE535. Cudzysłów nieprzypadkowy, bo lewuchy jak jasny gwint :)

To tak piszę na wszelki wypadek, jakby ktoś jeszcze chciał się szarpać na te SE535 z OLXa.

 

A skąd to wiadomo? A na szczęście z lenistwa chińczyka, który wszędzie nakleja te same numery seryjne. I tyle w tym temacie.

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodając do poprzedniej wypowiedzi, uprasza się szanownych kolegów o nie kupowanie szajsu SE535 z numerem seryjnym 30h2757297 na pudełku.

Co do tego drugiego pytania, to już mądrzejsi muszą się wypowiedzieć, którzy mieli do czynienia z SE535. Ale na Ebayu też jest mnóstwo podrób słuchawek Shure. Można powiedzieć, że nawet mnóstwo do kwadratu i wszystkie "oryginalne". Ciężko im się walczy z tą plagą. Kasę Ci oddadzą z Paypala, ale co się uszarpiesz to Twoje. Może lepiej poszukaj takich z papierem nie budzącym wątpliwości, z dobrego sklepu, do którego przyznaje się oficjalna dystrybucja. inaczej to szkoda nerwów.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, bardzo "podrabialny" produkt. Te z eBay patrząc na brak akcesoriów i być może duże zużycie to chyba oryginały. Tym bardziej, że można dokonać zwrotu do 14 dni. No ale wiadomo różnie to bywa. 

Numer seryjny miałem wczoraj sklepach, ale zapomniałem, ale jaja Haha.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz i okażą się podbrabiane, to nic nie będziesz odsyłać. Ebay zabrania odsyłać podróby, zgodnie z prawem nie wolno przesyłać tego typu towarów. W najlepszym razie będziesz je musiał zniszczyć albo  co gorsza oddać do najbliższego serwisu żeby się tym zajęli. Ot takie dziwne procedury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując Japończyka, który kupił podrobione SE 535 RED z tłumacza :D

 

 

Na koniec utworzę listę, która będzie łatwo zidentyfikować jako podróbkę.

· Numer seryjny skrzynki zewnętrznej, data produkcji: S / N 30H 2757297 2015/08/27

· Żółta i biała słuchawka, z lub bez patyczka czyszczącego

· Grawerowane jest SHURE, 535 jest białe (oryginalne jest srebrne)

· Wygrawerowane S z SHURE jest bliskie Z.

· Przewód części kablowej, który SHURE shakes można zobaczyć.

Jeśli nie wiesz czegoś takiego lub czegoś podobnego, znajdziesz naśladowanie, gdy tylko je obejrzysz. 

 

Faktycznie jak się zrobi zdjęcie bez lampy to w oryginale napis jest bardziej srebrny niż bialy, choć też nie gwarantuje to pewnie 100% pewności.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/223187961435

 

https://www.ebay.co.uk/itm/253930267173

 

 

Edytowane przez zibra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zibra napisał:

Są te same tylko drożej na allegro. 

Nie można dokonać zwrotu na eBay skoro firma zaznacza, że jest taka opcja? Nie muszę podawać przyczyny przecież. Pierwsze słyszę;)

 

Jeśli chcesz skorzystać z ochrony kupujących, to postępujesz zgodnie z instrukcjami z Ebaya, jak powiedzą "nie odsyłać" to nie odsyłasz. Jak korzystasz z innych uprawnień i umów pomiędzy kupującym i sprzedającym, to Twoja sprawa jak to załatwiasz i nic nikomu do tego. Ale jeśli stwierdzasz że jakaś firma mija się z prawdą i faktami, to lepiej skorzystać z ochrony paypalowej Ebaya, co przy okazji ochroni kolejnych potencjalnych kupujących. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro już tu piszemy to mam pytanie techniczne, które wiąże się pośrednio z Shure. Otóż wypuścili na rynek wersję wireless z kablem BT. Mając taki kabel (który posiada również Westone i chińczyki w swojej ofercie) będzie można podpiąć do niego dowolne słuchawki wykorzystujące te wtyki i powinno zawsze hulać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 7 miesięcy temu...

Witam. Od kilku miesięcy posiadam Shure 535, słucham głównie na przyciętych "choinkach" z zestawu. Najlepsze zgranie jak dla mnie. Niestety po dłuższym czasie z racji głębokiej aplikacji silikonowej końcówki słuchawki zaczynają drażnić.

Jakie mogli byście polecić tipsy od innych producentów. Zależy mi również na rozmiarach pośrednich nie tylko S, M, L. (najlepsze np. dopasowanie w przypadku Andromedy miałem z gumkami w rozmiarze pomiędzy M/L). 

Nie nawidze końcówek piankowych. Te odrzucam na wstępie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 13.10.2019 o 20:36, westberg napisał:

 

A ja nie polecam. Za to polecam odsłuchy. 

Nie rozumiem? Uważasz, że przy słuchawkach za taką kasę, nie testowałem ich przed zakupem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pudel napisał:

Nie rozumiem? Uważasz, że przy słuchawkach za taką kasę, nie testowałem ich przed zakupem?

 

Pisałem o sobie. Kupiłem w ciemno za sporą kasę i był to najgorszy zakup w życiu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Rózne słuchawki słuchałem dłużej lub krócej, ale żadnych Shure. Nigdy. Czy warto za 180 zł kupić zapoznawczo srh 240? A może dołożyć stówę i 440? A może jeszcze inaczej? Czy patrząc na moje preferencje sprzetowe nie mam w tych produktach czego szukać?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał:

Rózne słuchawki słuchałem dłużej lub krócej, ale żadnych Shure. Nigdy. Czy warto za 180 zł kupić zapoznawczo srh 240? A może dołożyć stówę i 440? A może jeszcze inaczej? Czy patrząc na moje preferencje sprzetowe nie mam w tych produktach czego szukać?

Pod Twoje "jasne" preferencje bardziej SRH440 będą pasować. Mi osobiście najbardziej SRH840 pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności