Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacza do słuchawek niskoomowych 500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję wzmacniacza (raczej stacjonarnego) do słuchawek niskoomowych (recablowane CAL i Grado SR60).
Aktualnie mam MxM którego słucham stacjonarnie (zasilacz) o specyfikacji z poniższego linku:

http://forum.mp3store.pl/topic/113640-wzmacniacz-mxm-dodatki/?p=1037951

 

MxM nie jest zły ale bardziej odczuwałem jego działanie z wysokoomowymi HD580.
Jako DAC używam Audioquest Dragonfly, który ma wyraźną górę i dobrą separację.
Chciałbym aby nowy wzmacniacz grał w miarę przestrzennie i wzmacniał dolne pasmo tak aby było żywo i z przytupem ;)

Budżet około 500zł

Będę wdzięczny z Wasze rady oraz uzasadnienia dlaczego właśnie taki wzmacniacz polecacie :)

Edytowane przez Filip77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakiego Daca mu podłączysz. Piszesz że ,,używam Audioquest Dragonfly, który ma wyraźną górę i dobrą separację.'' i ,,recablowane CAL i Grado SR60"

Słuchawki i Dac nie grzeszą basem, tu sam wzmacniacz nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że jasny Audioquest Dragonfly + Klony BCL to dopiero będzie żyleta.

FiioD3 a najlepiej WEILIANG DAC EXPLORER CLONE załatwi sprawę.

Słuchałem go z O2 i miał jak dla mnie nawet za mocny bas pod Hp100.

 

Edytowane przez jd1210
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumie ale autor nie kupi Klona w cenie 500zł.
Nie znam tego MxM, może wystarczy mu Daca zmienić.
Jeśli Audioquest Dragonfly gra jak UAE23 to nawet Fat Cube Linear OPA2228P nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dociąża dół i górę. To rozwiązanie pośrednie.

Z tego co pamiętam z testów Pojedynek 12 DACów Fallowa, to Audioquest Dragonfly gra podobnie do UAE23.

Nie ma takiego dociążenia na basie jak WEILIANG DAC czy mój Custom Cute, oba porównywałem z UAE23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Bravo Audio Ocean.,,brzmienie – nasycone, lekko ciepłe, naturalne i gładkie z delikatnie złagodzoną górą"
http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-bravo-audio-ocean/2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko że jasny Audioquest Dragonfly + Klony BCL to dopiero będzie żyleta.

FiioD3 a najlepiej WEILIANG DAC EXPLORER CLONE załatwi sprawę.

Słuchałem go z O2 i miał jak dla mnie nawet za mocny bas pod Hp100.

 

 

O2 potrafi z odpowiednim DACiem wtłoczyć dużo basu. Kontrolę basu ma moim zdaniem taką jak trzeba. Gra przestrzennie, ale to też zależy od DACa z neutralnym U2 gra przestrzennie, ale też bezpośrednio. Z takim fiio dawał wrażenie większej przestrzeni.

 

Lovely Cube na OPA2228P, ma lepszą scenę od O2 i poczucie większej swobody dźwięku. Ale więcej zalet nie słyszę. O2 z HD650 odkryłem i doceniłem z czasem. Fajna świeżość dźwięku, czystość. Na LC za to gra trochę bardziej barwą. Dla mnie to ta sama liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Brainwash "Lovely Cube na OPA2228P, ma lepszą scenę od O2 i poczucie większej swobody dźwięku. Ale więcej zalet nie słyszę. O2 z HD650 odkryłem i doceniłem z czasem. Fajna świeżość dźwięku, czystość. Na LC za to gra trochę bardziej barwą. Dla mnie to ta sama liga"

I to wystarczy żeby kupić LC zamiast O2 :P

Edytowane przez maciekp711
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności