Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki i karta dźwiękowa do gier (fps)


indust

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić słuchawki do gier fps, szczególnie cs source. Mają być zamknięte, dobrze izolujące. Cena max. 1000zl. Lepiej, żeby miały mikrofon, lecz przezyje i bez.

Również zastanawiam się nad kartą dźwiękową, moze byc wew (pci-e) lub zewnętrzna. Zastosowanie gry (fps). Cena max. 1000zł

Oczywiście ceny podałem orientacyjnie i jeżeli pojawi się produkt, który jest tańszy, a dobry to nie będę się zastanawiał.

 

Z góry dziękuje

Edytowane przez indust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiadasz do FPS. Za połowę mniej kupisz już bardzo dobre słuchawki do tego typu gier z dobrym wygłuszeniem i mikrofonem.

 

Przykładowo QPAD QH-90 bądź 85.

Naprawdę?

Siberia,qpad?

 

Jeśli koniecznie potrzebujesz zintegrowanego mikrofonu to możesz kupić superluxy hmc 631 albo sennheisery pc 360

Ale znacznie lepsze efekty uzyskasz na przestrzennie grających słuchawkach i osobnym mikrofonie.

 

Z kart dźwiękowych weź Titanium HD albo Xonara ST/STX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę pc 360, ponieważ potrzebuje dobrze izolujacych (lany), czy te superluxy dobrze izoluja? Zastanawiałem się nad Beyerdynamic mmx 300/ Qpad qh 1339, czy ktos wie jaka jest roznica?

Słyszał ktoś opinię na temat karty dzwiekowej auzentech x-fi forte lub audiotrak prodigy 7.1e x-fi?

Edytowane przez indust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porzuciłem moje gamingowe G35 i od miesiąca korzystam z takstarów 662 + fiio e10 do CSS. Nie mam tu żadnego dolby, eax i dzwięku 3d, ale mimo wszystko polecam chociażby dac fiio 10 lub e07. Dźwięk słyszay jest w jednej płaszczyźnie bardzo wyraźnie i na tym samym poziomie głośności. Jeżeli przeciwnik przeładowywuje daleko od nas słychać go jak by był obok ciebie. Dokładnie słyszysz kierunek dźwięku, a nie odległość - jak dla mnie super wrażenie. Nie wiem jak jest z tobą, ale ja wolę wiedzieć, w którą stronę celować, a nie jak daleko spodziewać się przeciwnika. Tworzenie obrazu dzwiękowego 3d w mojej głowie staje się przy dłuższej grze bardzo męczące i nieraz potrafi mnie zmylić, dlatego właśnie wolę prostoliniowy jednolity "impuls". Zrezygnowałem nawet z basów, które też potrafią nieźle zmęczyć. Budżet masz dosyć wysoki i jeżeli nie zdecydujesz się na zakup do końca miesiąca, to na początku kwietnia będę sprawdzać beyerdynamici dt770 32 omowe, dt880 32 omowe i custom one pro również pod kątem gier. Chętnie podzielę się wrażeniami ;)

Edytowane przez atomowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalman mic1. Wymaga podbicia +20 +30db, ale nadaje bardzo czysto. W cenie 20zł jest conajmniej dobry. Obudowa i klips w jednym, a na kablu kilka "łapek" do złapania przewodu słuchawkowego. Z kart zewnętrznych chyba tylko soundblastery z obsługą eax i 3d sound. I czemu akurat zewnętrzna? Na pci masz więcej możliwości, większy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiadasz do FPS. Za połowę mniej kupisz już bardzo dobre słuchawki do tego typu gier z dobrym wygłuszeniem i mikrofonem.

 

Przykładowo QPAD QH-90 bądź 85.

 

Słuchawki bardzo dobre , w porównując z Stellseries siberia 2 klasy wyżej , tak czysty dzwięk i pozycjonowanie przeciwnika na najwyższym poziomie.

*jakość dźwięku

*odizolowanie od środowiska '' system zamknięty''

*wygoda

*na słabszych kartach muzycznych "zintegrowanych" odczuwa się mały dyskomfort dźwięk nie ma głębi jest plastikowy

Jak widzę obcnie też są już poniżej 400 zł: http://www.skapiec.pl/site/cat/49/comp/6070963#from35101

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Sam nie dawno stałem przed takim samym problemem jak autor postu. Prędzej posiadałem Sennheiser PC360 G4ME, lecz otwarta obudowa po prawie dwóch latach zaczęła mi przeszkadzać, zwłaszcza podczas odwiedzanych turniejów offline, bootcampów etc. Co do jakości dźwięku oraz użytych materiałów nie miałem i nadal nie mam nic do zarzucenia tym headset'om. Szukałem zatem słuchawek z obudową zamkniętą, które bardzo dobrze izolują świat od świata zewnętrznego. Chciałem kupić QPAD-QH90, lecz mimo wielu pozytywnych opinii skierowanych właśnie w ten model, zniesmaczyły mnie artykuły "sprzęt for gamers". Oczywiście są to dobre słuchawki, lecz warto dołożyć te 100zł i mieć już sprzęt plasujący się oczko wyżej. Czytając wiele testów, opinii doszłem do wniosku, że lepiej będzie wybrać coś innego niż "towar dla graczy". Oddzielnie słuchawki i oddzielnie mikrofon. Wybrałem Brainwavz HM5 + mikrofon Zalman ZM-MIC1. Strzał w dziesiątkę, nie żałuję wydanych pieniędzy na ten sprzęt. Jest na prawdę solinie wykonany, a jakość dźwięku stoi na bardzo wysokim poziomie. Słuchawki są podpięte pod kartę dźwiękową Xonar Phoebus Solo i współgrają idealnie! Pozycjonowanie w grach jest perfekcyjne. Co do mikrofonu to nie mogę złego słowa powiedzieć, za 20zł jest to jeden z solidniejszych modeli. Używam go w warunkach domowych, podczas rozmów na TS3 i każdy słuchający mnie gracz rozumie i słyszy wyraźnie! Miałem możliwość przetestowania przez trzy dni mikrofonu Audio-Technica ATR 3350 - i ten mikrofon jest z górniej półki, przy testach jakości nagrywania dźwięku, czystości był bezkonkurencyjny. Chociaż tak jak wspomniałem, mi całkowicie wystarcza o wiele tańszy Zalman, a zaoszczędzone pieniądze z mikrofonu zainwestowałem z wzmacniacz słuchawkowy uDAC2! Dla mnie to najlepsza przesiadka jaką mogłem sobie wymarzyć. Oczywiście miałem budżet ograniczony (do 1000zł za słuchawki, mikrofon i kartę dźwiękową). Okazyjnie udało mi się kupić jeszcze wzmacniacz Nuforce uDAC 2 i to właśnie pod niego podpinam swoje słuchawki podczas słuchania muzyki, oglądania filmów. Wydobywający się dźwięk z tego wzmacniacza jest magiczny i każdy spędzony seans muzyczny czy filmowy przeżywam ogromnie :)

Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności