Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne 400-500zł Priorytet - Bass


bols244

Pytanie

Witam, moim kolejnym zakupem będą słuchawki w przedziale cenowym 400-500zł, odrazu przejdę w szczegóły:

Słucham - Electro,House,Techno,Progressywna,Rap(Pokahontaz czyli elektroniczny beat) , oraz trochę chillaoutowej muzyki

Gram(War Thunder) i oglądam sporo filmów :)

Źródło - FiiO e07k Andes (Laptop, lumia 920)

 

Zastanawiam się nad słuchawkami zamknięte/pół otwarte, dylemat ponieważ celuję w bass a równocześnie w dobrą scenę.

Preferuję słuchawki o ciemnym/ciepłym brzmieniu Kocham kopiący MID-BASS!.

Aktualnie mam EVO MK2 (zmieniony kabel) słuchawki grają naprawde świetnie, ale jak to się mówi- Apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

 

Na oku mam:

JBL J88 - Słuchał je ktoś? (mam dokanałowce J33 i biją dobrym bassem nisko schodzącym oraz dobrym wykopem w mid-bassie czyli to co kocham)

audio technica ath-m50 - (Bardzo podobają mi się wizualnie, na wygląd również stawiam :)

takstar hd 6000 - (również nieźle wyglądają :)

Sony MDR-XB910 - (Pierwsze słysze )

SoundMagic hp100 - (Poza budżetem, jeśli warto to go naciągnę)

 

Może

JBL Synchros S500 (Okrutnie drogie, wezmę tylko za dobrą argumentacją)

Chętnie obejrzę coś od AKG :)

 

 

Jak pisałem zależy mi na bassie/mid-bassie lubię gdy słuchawki zatrzęsą na głowie, tym bardziej w grach lub filmach :)

średnica może być nieco cofnięta a góra wyeksponowana, kocham granie w stylu V!

 

Jestem otwarty na nowe propozycje, dodam że posiadam jeszcze 4m kabla canare starquad l-4e5c tak więc jeśli będzie potrzeba wymiany to nie ma problemu.

Edytowane przez bols244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jakościowo mocny bas i "v" - świetnie pasuje ath-M50. Jak maksymalnie na ilość basu to Beyerdynamic Custom one pro. Shure Srh750dj mają również mocny bas ale ten najniższy, potrafią niżej zejść i łupnąć niż M50 IMO ale ilościowo jest mniej.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakościowo mocny bas i "v" - świetnie pasuje ath-M50. Jak maksymalnie na ilość basu to Beyerdynamic Custom one pro. Shure Srh750dj mają również mocny bas ale ten najniższy, potrafią niżej zejść i łupnąć niż M50 IMO ale ilościowo jest mniej.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tak więc które z podanych trzech najbardziej spasują do e07k ? te custom one pro to dobra propozycja, jednak nie chce aby bass przykrył reszte pasm, gdyż w rapie poczuje kompletnie inny vocal, zaś te shure wyglądają jakby mialy pady portable, najniższy bass przyda sie chyba najbardziej we filmach gdzie jest efekt trzęsienia a nie kopnięcia mid-bassem, ciężka decyzja. Narazie najbardziej pasują mi te ath-m50, jednak muszę się o nich trochę więcej dowiedzieć, wiesz może jak u nich ze sceną?

 

ps. chciałeś napisać "potrafią niżej zejść i łupnąć [mocniej] niż M50 IMO" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Katowic masz nie daleko, w mp3 powinni je mieć

 

ps. słuchałem z gołym e07k blisko rok i dobrze się zgrywały, pamiętaj że e07k ścina scenę.

Edytowane przez Matckhew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do Katowic masz nie daleko, w mp3 powinni je mieć

 

ps. słuchałem z gołym e07k blisko rok i dobrze się zgrywały, pamiętaj że e07k ścina scenę.

Dokładnie, to chyba największy ich minus.

Chyba tak zrobię podjade do mp3store w Katowicach sprawdzić je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz od razu wziąć poprawkę na kabel, będą troszkę bardziej misiowe i poukładane. Bas będzie bardziej obły i ciut mniej dynamiczny, góra się nieco złagodzi. Generalnie kabel łagodzi ich cyfrowość i wyrównuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Jakościowo mocny bas i "v" - świetnie pasuje ath-M50. Jak maksymalnie na ilość basu to Beyerdynamic Custom one pro. Shure Srh750dj mają również mocny bas ale ten najniższy, potrafią niżej zejść i łupnąć niż M50 IMO ale ilościowo jest mniej.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Tak więc które z podanych trzech najbardziej spasują do e07k ? te custom one pro to dobra propozycja, jednak nie chce aby bass przykrył reszte pasm, gdyż w rapie poczuje kompletnie inny vocal, zaś te shure wyglądają jakby mialy pady portable, najniższy bass przyda sie chyba najbardziej we filmach gdzie jest efekt trzęsienia a nie kopnięcia mid-bassem, ciężka decyzja. Narazie najbardziej pasują mi te ath-m50, jednak muszę się o nich trochę więcej dowiedzieć, wiesz może jak u nich ze sceną?

 

ps. chciałeś napisać "potrafią niżej zejść i łupnąć [mocniej] niż M50 IMO" ?

Nie miałem e07 zeby w ten sposób porównać. Najlepiej jakbyś sam posłuchał w sklepie to co jest dostępne. Każdy ma swoje preferencje odnośnie ilości basu jak i innych pasm dźwięku. Tam gdzie dla jednego będzie za dużo, to dla drugiej osoby i tak za mało. W custom one pro masz regulacje otworów bass refleks.

Dla mnie dźwiękowo Srh750dj>m50> custom one pro. Ale za to pod względem jakości wykonania w odwrotnej kolejności. Najwięcej basu możesz uzyskać na custom one pro a na Srh750dj najmniej z tej trójki ale z lepszym zejściem.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

customy do tego posiadają odczepiany kabel więc można go łatwo wymienić.

Jednak zgadzam się z Tobą co do gustów, więc postanowiłem że zabiorę się w któryś dzień domp3store i sprawdze te 3 pary słuchawek jeśli będą.

Dzięki za propozycje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

customy do tego posiadają odczepiany kabel więc można go łatwo wymienić.

Jednak zgadzam się z Tobą co do gustów, więc postanowiłem że zabiorę się w któryś dzień domp3store i sprawdze te 3 pary słuchawek jeśli będą.

Dzięki za propozycje!

SRH750DJ i ATH-M50X(droższe od zwykłej wersji niestety) też posiadają odczepiany kabel ;) . Swoją drogą w mp3store możesz sprawdzić Takstary HD 6000, mogą ci przypaść do gustu i trochę zaoszczędzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czym różni się wersja X? od zwykłych m50? Co prawda mogę kupić droższe wokółuszne nawet za 1500zł jedynie trochę później, wyjeżdżam za granice i trochę więcej będę w stanie wydać.

Tak więc ze zwykłej ciekawości pytam, jeśli miałbym budżet do 1500zł na co byś stawiał? oczywiście preferencje zostają czyli V i bass, oraz przydało by się aby e07k dał im radę.

Pozdrawiam

Edytowane przez bols244
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

x to nowa wersja z odpinanym kablem. reszta po staremu.

 

Nie ma sensu kupować słuchawek za 1500 do e07k ;) lepszym ruchem byłaby wymiana źródła, powiedzmy 800 zł i do tego np dt 770 80 ohm, bardzo prawdopodobne że podeszłoby ci ich granie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

kto ci każe go sprzedawać ? :P nie chodzi o uciągnięcie, tylko wysterowanie i jakość daca. Napędzi większość "popularnych" słuchawek, co nie znaczy że zagrają dobrze.

Nowy dac to krok zbyt daleko, narazie szukam słuchawek a nie nowego DACA.

 

Jak narazie stawiam na Audio-Technica ATH-M50x w kolorze pomarańczowym wyglądają nieziemsko, ale nadal wszystko muszę przesłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja osobiście polecam jak zwykle na tym forum ukochane Shure 750 DJ :) Moim zdaniem klasa wyżej od M50, jednak Shure nie grają V tak jak ci się podoba, bardziej płasko z wysuniętym do przodu basem, którego wbrew pozorom nie ma przesadnie dużo, ale po bas modzie zaczyna się zabawa :) Środek jest bardzo dobry, jak na słuchawki Shure przystało, góra bez zastrzeżeń, dla mnie jest jej praktycznie idealna ilość - wszystko słychać a nie wali po uszach. Słucham podobnej muzyki co ty i Shurki sprawują się wyśmienicie. Sama Lumia 820 mojej siostry ładnie dawała sobie radę, jak jeszcze wepniesz w to Fiio jako wzmacniacz powinno być całkiem miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności