Skocz do zawartości

iPhone 4 - Jakość dźwięku w alternatywnych aplikacjach?


tomek__

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy posiadacze iPhonów – jak wiadomo, natywna aplikacja do muzyki nie umożliwia odtwarzania po folderach. Dla mnie czyni to odtwarzacz bezużytecznym. Są jednak przeglądarki plików/odtwarzacze, które można wykorzystać alternatywnie, np. Documents marki Readdle. Odtwarzacz muzyki w tej app’ce z tego co widziałem jest całkiem przyjazny, pojawia się tylko pytanie –

- czy jakość dźwięku w innych aplikacjach to to samo, co płynie z natywnej aplikacji Muzyka (pomijamy kwestię EQ)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzne aplikacje używają zwykle standardowego API, udostępnionego przez Apple, więc jeśli same po drodze niczego z plikiem/strumieniem danych nie robią, to jakość dźwięku powinna być dokładnie ta sama.

 

Inną kwestią jest wygoda użytkowania (nawet detale integracji z zablokowanym ekranem) - tu jest już bardzo różnie...


Ah, jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała - nie wiem czy systemowy EQ działa przy słuchaniu muzyki z aplikacji innej niż systemowy odtwarzacz. Kiedyś na początku działał, ale chyba w którejś wersji iOS się to zmieniło (ale jeszcze sobie to sprawdźcie, ja w tym momencie ani nie mam jak sprawdzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jeśli działa zgodnie z oczekiwaniami to super. Nie zawsze wyświetla się okładka, albo przyciski poprzedni/następny są nieaktywne. Zwłaszcza jeśli aplikacja nie została zaktualizowana pod iOS7


Dlatego tylko zwracam uwagę że w związku z jakimiś zmianami w systemie, dowolny alternatywny odtwarzacz może przestać działać (całkiem lub częściowo) w nowej wersji iOS jeśli nie zostanie zaktualizowany przez autora


I nie jest to problem wydumany, bo np. na przełomie iOS4/iOS5 a potem iOS5/iOS6 przestawał działać dźwięk w niektórych grach (incydentalnie również w FinalFantasy, a więc w grze z najwyższej półki). Zaś jak popatrzeć na zmiany aplikacji po aktualizacji do iOS7, to widać rzeczy typu "naprawiono integrację z zablokowanym ekranem w iOS7"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Próbowałem używać różnych alternatywnych odtwarzaczy (nazw niestety nie pamiętam) i efekty tego były dla mnie rozczarowujące. Po pierwsze ich obsługa mnie denerwowała a i jakość dźwięku wydawała mi się gorsza niż na fabrycznej aplikacji. Zresztą potem przesiadłem się na Wimpa i przestałem praktycznie używać innych odtwarzaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności