Skocz do zawartości

DAC po USB do 1k zł, konkretne wymagania, help!


Rekomendowane odpowiedzi

Do 1000zł to niestety ale niczego poważnie grającego i wyglądającego nawet samodzielnie zrobić się nie da.

Za 1500zł już lepiej ponieważ w takiej cenie są już sensowne opcje, postaram się wymienić te najlepsze :

A) DAC w formie evaluation board, tutaj ceny są często podobne, kupując taki układ mamy bardzo funkcjonalny dac z kompletem we/wy a także poskładany zgodnie ze sztuką i bez oszczędności, pracujący optymalnie, tutaj mogę podpowiedzieć, że warto rzucić okiem na WM8741 albo AD1955.

Najczęściej trzeba dorobić do nich częściowo zasilanie.

B) ES9018K2M, można kupić z Chin, aczkolwiek trzeba zbudować do niego zasilanie dobre, posiada tylko wyjścia RCA oraz wejście USB.

 

Większość kitów jest problematyczna, brak schematów, dziwne rozwiązania bądź kiepskie zasilanie nie pozwoli temu przetwornikowi rozwinąć skrzydeł, a przebudowa laminatu bądź dorabianie dodatkowych to też czas, koszta i nerwy.

W przypadku dysponowana 1000zł z eval board jest rodzina układów PCM51xx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie tylko u Ciebie rzucilem uchem na M1... acz wczesniej sluchalem w oderwaniu od rDaca, a nie porownujac bezposrednio, na czym mi wlasnie zalezalo. mam tak ze wole 10 minut testow AB z jakims odniesieniem niz 4godziny sluchac sprzetu i na drugi dzien sluchac innego - takie porownania sa dla mnie mniej wartosciowe.

 

a u Ciebie udalo sie head-to-head / AB. W przypadku AB (zwlaszcza jesli mielismy wzmaka na dwa wejscia i przelaczenie bylo blyskawiczne) to te 5-10 minut jak najbardziej starcza zeby zobaczyc ogolna charakterystyke. i o takiej ogolnej tu mowie... nie niuansiki. Wiem ze rDac gra szerzej z wyrazniejsza lokalizacja zrodel i ma nieco bardziej soczysta, dla mnie naturalna barwe. Niuansikow oczywiscie nie lapalem, bo to robie dopiero jak sprzet przejdzie wlasnie pierwsza weryfikacje czy mi w ogole w gusta wpasowuje :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1000zł to niestety ale niczego poważnie grającego i wyglądającego nawet samodzielnie zrobić się nie da.

Za 1500zł już lepiej ponieważ w takiej cenie są już sensowne opcje, postaram się wymienić te najlepsze :

A) DAC w formie evaluation board, tutaj ceny są często podobne, kupując taki układ mamy bardzo funkcjonalny dac z kompletem we/wy a także poskładany zgodnie ze sztuką i bez oszczędności, pracujący optymalnie, tutaj mogę podpowiedzieć, że warto rzucić okiem na WM8741 albo AD1955.

Najczęściej trzeba dorobić do nich częściowo zasilanie.

B) ES9018K2M, można kupić z Chin, aczkolwiek trzeba zbudować do niego zasilanie dobre, posiada tylko wyjścia RCA oraz wejście USB.

 

Większość kitów jest problematyczna, brak schematów, dziwne rozwiązania bądź kiepskie zasilanie nie pozwoli temu przetwornikowi rozwinąć skrzydeł, a przebudowa laminatu bądź dorabianie dodatkowych to też czas, koszta i nerwy.

W przypadku dysponowana 1000zł z eval board jest rodzina układów PCM51xx.

Normalnie jakbym miał Dejavu....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To teraz i ja szukam DACa...

 

Linuks 90+ ew Winda 10 ->

?? DAC ->

rca (amp stare dobre klocki, wzmak neutralny może lekko ciepły mniej niż X5, ale z dobrym basem)

? kolumny ? tu kolejny "?" narazie mysle coś o Galach 3040 acz one mają słabą górę, ale ma być to coś pomiedzy hd600/ hd565, ale to już odzielny problem co spasuje do ampa i pomieszczenia.

 

Nie oczekuje ze za 1x trafie, ale jak kupie byle co będę bardziej zniechęcony niż zachęcony, dobry stosunek ceny do SQ, cena hmmm do 300+200, jednak więcej % SQ mają kolumny tak więc im mniej tym lepiej.

Wejście usb, wyjście RCA reszta raczej i tak nie wykorzystam.

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz i ja szukam DACa...

 

Linuks 90+ ew Winda 10 ->

?? DAC ->

rca (amp stare dobre klocki, wzmak neutralny może lekko ciepły mniej niż X5, ale z dobrym basem)

? kolumny ? tu kolejny "?" narazie mysle coś o Galach 3040 acz one mają słabą górę, ale ma być to coś pomiedzy hd600/ hd565, ale to już odzielny problem co spasuje do ampa i pomieszczenia.

 

Nie oczekuje ze za 1x trafie, ale jak kupie byle co będę bardziej zniechęcony niż zachęcony, dobry stosunek ceny do SQ, cena hmmm do 500, jednak więcej % SQ mają kolumny tak więc im mniej tym lepiej.

Wejście usb, wyjście RCA reszta raczej i tak nie wykorzystam.

 

Do 500zł nie wiem czy kupisz coś lepszego. Jeśli gra chociaż tak samo dobrze jak stare QNKTC, to chyba nie ma się co zastanawiać. http://forum.mp3store.pl/topic/120737-dac-preamp-ipod-video-phonak-audeo/#entry1117588

Chodzi oczywiście o Henry audio. Karmazynowy może też dorzuci coś od siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

A co tam, odkopię znowu. :)

 

W międzyczasie poznałem kolejne dwa przetworniki, tj. Hegel HD11 - bardzo fajne, muzykalne brzmienie, dobra średnica, świetny bas, szeroko i ze świetną dynamiką. Był także ostatnio Marantz na tapecie, lepsza funkcjonalność ale Hegel spodobał mi się bardziej (więcej w temacie Marantza). Macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje, które warto sprawdzić w okolicach 2 tys? Jedyne czego teraz wymagam jeśli chodzi o funkcjonalność, to 2 pary wyjść i pilot.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności