Skocz do zawartości

DAC po USB do 1k zł, konkretne wymagania, help!


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, tak się już od kilku miesięcy czaję na jakiegoś dac'a i nadal nic nie wpadło mi w oko, więc zgłaszam sie po pomoc.

 

Założenia są takie (im więcej punktów spełni, tym lepiej):

  • dźwięk neutralny, równy, ale z dobrym nasyceniem
  • bez podbitego basu i wycofanej średnicy
  • jak najszersze, swobodne granie, najlepiej z przodu
  • nie schowana średnica/wokal
  • DYNAMIKA!
  • z wejść w zasadzie interesuje mnie tylko USB
  • cena do 1000zł, celuję w używki
  • póki co bez DIY, chcę potestować normalny sprzęt jak nie podejdzie, łatwo puszczę dalej
  • może być z AMPem, ale jest to absolutnie nie wymagane

Z góry dzięki za ewentualną pomoc. :)

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Coś na Wolfsonie 8741 lub 8742, najlepiej jednak jeśli się nie boisz starsze przetworniki TDA1541, PCM56,PCM63,AD1865, Sam mam w głowie pomysł zrobić sobie składaka na bazie fajnej płytki DACa z Ebay`u na AD1865 + dobry konwerter jak np. WaveIO. Ale mi nie imponuje 24 lub 32 bity ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mi nie imponuje Wolfson. Każde moje spotkanie z nim kończy się na tym, że stwierdzam iż to dobra, ale przeciętna kostka...

 

Myślałem może o PCM, chociaż w gruncie rzeczy zastosowany przetwornik nie ma dla mnie znaczenia. Chodzi o to jak gra.

 

24 czy 32 bity są dla mnie nieistotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powiem Ci, że z recki Maćka wpisuje się idealnie w wymagania. Przyjrze mu się bliżej. :)

 

 

W piątek kupiłem HRT Streamer II+ .Jak odbiorę z poczty to postaram się opisać wrażenia. Za 950 pln jest też M2tech HiFace Dac.

 

Super, czekam. A M2techo HiFace Dac odpada za wygląd i budowę, przy lapku to bym go połamał, jak 2 nadajniki od myszki bezprzewodowej.

 

Chcę sprawdzić komercyjne rozwiązania, z którymi nie będzie problemu potem jak nie podejdzie, a nie ślepe strzały z ebaya.

 

W dodatku ES9018 jest piekielnie trudny w implementacji i mam wątpliwości co do płytek z chin na nim.

 

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ja też go odrzuciłem m.in za obudowę, wyście sygnału po mini-jacku i za to że tam właściwie nic nie ma... Kilka scalaków, nawet brak izolacji galwanicznej usb, ale podobno gra bdb :). Tam musi być jakaś magia w sterowniku USB no i zegary ma po prostu kosmiczne - 2-5 ppm.

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra dokładnie tak jak Maciux opisuje, co jak co ale potrafi dobrze określić charakter grania poszczególnych sprzętów.


 

 

Powiem Ci, że z recki Maćka wpisuje się idealnie w wymagania. Przyjrze mu się bliżej. :)

 

 

W piątek kupiłem HRT Streamer II+ .Jak odbiorę z poczty to postaram się opisać wrażenia. Za 950 pln jest też M2tech HiFace Dac.

 

Super, czekam. A M2techo HiFace Dac odpada za wygląd i budowę, przy lapku to bym go połamał, jak 2 nadajniki od myszki bezprzewodowej.


 

Chcę sprawdzić komercyjne rozwiązania, z którymi nie będzie problemu potem jak nie podejdzie, a nie ślepe strzały z ebaya.

 

W dodatku ES9018 jest piekielnie trudny w implementacji i mam wątpliwości co do płytek z chin na nim.

 

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

 

Gra dokładnie tak jak Maciux opisuje, co jak co ale potrafi dobrze określić charakter grania poszczególnych sprzętów.

Dobra cena http://www.firestone-audio.eu/shop/products/allproductslisted/custom-cute.php

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia życzę w zakupach bez Vatu...

 

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

Dzisiaj skończyłem składać. Miałem się chwalić ale po co... Koszty finalne są delikatnie mówiąc spore.

Polecałbym Ci posłuchać DAC'a na WM8741, który kupił kol. Compton. O ile to co kiedyś do Ciebie wysyłałem Ci się podobało, to to właśnie rozwinięcie tamtego urządzenia. Dodatkowo całkiem fajny jest Leaf Audio na PCM5102. Wiem, co pisał Fallow, dokładnie to samo słyszałem, na sterownikach dedykowanych. Wiem też jak zmieniłem zdanie po uruchomieniu z tym Linuxa, a jak mi całkiem poszło w pięty jak postawiłem na windowsie nowe ASIO i nowe sterowniki do tego, oczywiście zaadaptowane od "renomowanego" producenta audio.

 

Jak by co to pytaj.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Karmazynowy, co do dynamiki, co sam podkreśliłeś, jest dla Ciebie ważne, to do WM8741 nie możesz mieć zastrzeżeń. Gra to z ogromnym powerem, drivem i nasyceniem. Co do innych aspektów, które wymieniałeś, to Ci nie podpowiem, bo nie mam odniesienia i słucham tylko na Sennkach 650 ;)

Aha, i mam podłączone po USB, bo po toslinku nie moge jakoś ogarnąć ASIO. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co z dynamiką, bo ludzie często różne rzeczy mają na myśli pod tym pojęciem ale duet mój modowany aune pcm1793 zagrał bardzo szeroko z Lyr-rem aż sam się zdziwiłem. :) jest to odpowiednik sd-793 v1 moda na niego minęła ale niektórym dalej wpadnie w gusta, wrażliwy jest na resztę elementów w torze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Powodzenia życzę w zakupach bez Vatu...

 

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

Dzisiaj skończyłem składać. Miałem się chwalić ale po co... Koszty finalne są delikatnie mówiąc spore.

Polecałbym Ci posłuchać DAC'a na WM8741, który kupił kol. Compton. O ile to co kiedyś do Ciebie wysyłałem Ci się podobało, to to właśnie rozwinięcie tamtego urządzenia. Dodatkowo całkiem fajny jest Leaf Audio na PCM5102. Wiem, co pisał Fallow, dokładnie to samo słyszałem, na sterownikach dedykowanych. Wiem też jak zmieniłem zdanie po uruchomieniu z tym Linuxa, a jak mi całkiem poszło w pięty jak postawiłem na windowsie nowe ASIO i nowe sterowniki do tego, oczywiście zaadaptowane od "renomowanego" producenta audio.

 

Jak by co to pytaj.

 

 

Fatso, ja nie miałem od Ciebie WMa, a Sabre. :)

 

A rDAC?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powodzenia życzę w zakupach bez Vatu...

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

Dzisiaj skończyłem składać. Miałem się chwalić ale po co... Koszty finalne są delikatnie mówiąc spore.

Polecałbym Ci posłuchać DAC'a na WM8741, który kupił kol. Compton. O ile to co kiedyś do Ciebie wysyłałem Ci się podobało, to to właśnie rozwinięcie tamtego urządzenia. Dodatkowo całkiem fajny jest Leaf Audio na PCM5102. Wiem, co pisał Fallow, dokładnie to samo słyszałem, na sterownikach dedykowanych. Wiem też jak zmieniłem zdanie po uruchomieniu z tym Linuxa, a jak mi całkiem poszło w pięty jak postawiłem na windowsie nowe ASIO i nowe sterowniki do tego, oczywiście zaadaptowane od "renomowanego" producenta audio.

 

Jak by co to pytaj.

Fatso, ja nie miałem od Ciebie WMa, a Sabre. :)

 

A rDAC?

 

grubby chyba właśnie kupił rDaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta jest... moim zdaniem spelnia idealnie te wymagania. i znajdziesz uzywki w tej cenie.

jakbys chcial pojsc w strone wiekszego nasycenia, ale nieco kosztem dynamiki i rozdzielczosci to peachtree dac itx. Ale tu z uzywkami moze byc klopot. Ale jesli chodzi o wypelnienie, nasycenie - to w zyciu nie slyszalem czegos takiego. Acz nie jest to do konca rowne granie - ociepla, faworyzuje nieco dol / przelom srenicy i dolu.

tutaj moje wrazenia:

http://forum.mp3store.pl/topic/115415-porownanie-smsl-sanskrit-peachtree-dac-itx-nad-d1050-rdac/

 

sorry jak nieco chaotyczne - ale nie miala to byc recenzja a raczej "wysyp zaslyszanych cech"

 

@Fatso - jak bedzie mozliwosc pozyczenia to sie pisze :)

 

jakbyco teraz na alle jest rDac w bardzo dobrej cenie KT (patrzac na poprzednie licytacje)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Powodzenia życzę w zakupach bez Vatu...

Nie ma obudowy i zasilacza. W dodatku jeszcze dochodzi koszt poskładania tego do kupy.

Dzisiaj skończyłem składać. Miałem się chwalić ale po co... Koszty finalne są delikatnie mówiąc spore.

Polecałbym Ci posłuchać DAC'a na WM8741, który kupił kol. Compton. O ile to co kiedyś do Ciebie wysyłałem Ci się podobało, to to właśnie rozwinięcie tamtego urządzenia. Dodatkowo całkiem fajny jest Leaf Audio na PCM5102. Wiem, co pisał Fallow, dokładnie to samo słyszałem, na sterownikach dedykowanych. Wiem też jak zmieniłem zdanie po uruchomieniu z tym Linuxa, a jak mi całkiem poszło w pięty jak postawiłem na windowsie nowe ASIO i nowe sterowniki do tego, oczywiście zaadaptowane od "renomowanego" producenta audio.

 

Jak by co to pytaj.

Fatso, ja nie miałem od Ciebie WMa, a Sabre. :)

 

A rDAC?

Nie pomylilem sie. Wiem co napisalem. :) Nie trzeba od razu kupowac sabre, zeby miec dobre i dynamiczne granie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

@Fatso

 

W tym Leaf Audio masz nowe/lepsze zegary czy standardowe ? On jest na zasilacz wtyczkowy, pewnie tam w standardzie jakaś słabizna jest...

Ponoć PCM5102 mogą zagrać bardzo dobrze, ciekaw jestem co da się zrobić z takiego układu...

 

No i soft to podstawa i pewnie słabość(kiedyś o tym rozmawialiśmy)chińskich konstrukcji. Zmieniałeś coś w sofcie czy po prostu zaaplikowałeś jakiś dobry soft na XMOSa od razu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może się wstrzymać i poczekać na funkcję DACa w DX?

 

Ogólnie jak blisko (lub daleko) DX-owi do dobrego DACa na 8741? Póki co iBasso średnio mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj. Na pewno jak skończę to dostaniesz Leaf do posłuchania.

 

A jak gra teraz? Zadziwiająco blisko dużego DACa na Sabre. Na poprzednich sterownikach dźwięk się zapadał i scena była jakaś dziwna, teraz ubyło dudniącego basu, scena poszła na boki i całość przekazu mocno się wykrystalizowała. Oczywiście wyjście słuchawkowe nadal jest kompletnie bezużyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A złożenie tego, żeby to grało na poziomie to kolejne 2k.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności