Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iMod/CF ze wzmacniaczem słuchawkowym DIY w jednej obudowie


andi

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się czy uda się zmieścić konstrukcje wzmacniacza słuchawkowego do przestrzeni obudowy 60gb w iModzie który "normalnie" mieści się w obudowie 30gb i jest na kartę CF (trochę więcej miejsca w środku). Ewentualnie gdzieś widziałem podłączanie kart SD zamiast CF, ale nie pamiętam w których ipodach.

Stąd moje pytanie do Was, znacie jakieś "dobre" konstrukcje ampów diy które zajmują jak najmniej przestrzeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niejasno się wyraziłem, więc jeszcze raz w skrócie:

- bierzemy imoda 30gb/CF

- zmieniamy "plecki"/obudowę na taką z wersji 60gb (większą/grubszą)

- w miejsce dodatkowej przestrzeni (chyba kilka milimetrów grubości, za to na szerokość/długość to miejsca jest sporo) wstawiamy wzmacniacz DIY (może być konstrukcja bez płytki, mocowana bezpośrednio do obudowy ipoda - żeby się zmieściła).

- wzmacniacz jak najbardziej tylko do "małych" słuchawek, zasilanie wzmacniacza z baterii ipoda

 

Pytanie chyba skupia się na tym, jaką minimalną "grubość" teoretycznie może mieć konstrukcja wzmacniacza DIY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie.

Osobiście chciałbym zobaczyć jakieś "cyferki" (grubości).

Rozumiem że zwykle kondensatory są raczej "grubym" elementem, ale jakby je na ten moment pominąć(?) - albo poszukać "głębszych" miejsc w ipodzie albo pomyśleć czy da się je wyciągnąć analogicznie do kondensatorów we wtyczce (LOD).

Tak że jeśli macie doświadczenia z "mini" konstrukcjami - chętnie się z takimi zapoznam.


Może ktoś zna? (zdaje się że chiński) wynalazek typu "P7-MINI amp" (kit) albo "P7 SE", wygląda jakby mógłby się zmieścić (po modyfikacjach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbym włożyć gotowy amp, to imho będzie to niewykonalne.

Na upartego pewnie zmieścił by się jakiś "pająk", ale kosztem elementów. Te kondy o które pytasz, to nie cała powierzchnia iPoda, a właściwie dwa miejsca, w których można sobie pozwolić na wstawienie meleńkich kondów. Ale przy pleckach z 60/80GB i karcie CF pewnie coś się zmieści.

 

Tylko czym miałoby to być zasilane? Akumulator wewnątrz? Jakieś gniazda ładowarki w obudowie? Zasilanie z iPoda?

Wg mnie to tylko gdybanie, a cała operacja bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, projekt nie posiada jakiegoś głębszego sensu, oprócz oczywistego, czyli zamiast kanapki byłby jeden "element".

Obecnie słucham iModa/CF+BH2, nawet fajnie to brzmi, a że części są tanie (np obudowa/tył z przesyłką zamówiłem za 17zł) to myślę sobie "dlaczego nie".

 

W zasadzie cały iMod polega na "ominięciu" wewnętrznego amp'a, a moje pytanie jest o "zastąpienie" (z zachowaniem "wewnętrzności") ampa.

 

Merytorycznie: Zasilanie z ipoda (+pewnie potrzebny konwerter) - jak najbardziej "pająk".

Jeśli chcecie się wypowiedzieć - będę wdzięczny za wsparcie merytoryczne (i nie tylko), zwątpienia i krytyki (nawet własnej) mam pod dostatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do seryjnej obudowy ciężko będzie coś wepchnąć, szczególnie ze względu na regulacje głośności (płaski potencjometr??) i kondensatory, chociaż nie ma rzeczy niemożliwych, ja do tego chciałem podejść inaczej - rozebrać ipoda mini, i wrzucić go razem z ampem np. do takiego hammonda.

5sIPmaY.jpg

 

Zmieścić się powinno bez problemu, tylko trzeba by zamocować clickwheela do obudowy (normalnie w mini wchodzi w szyny, w hammondzie takich nie będzie i oczywiście wyciąć dziury na ekran i clickwheel. Do tego pakiet lipo 2s do zasilania ampa, i przetwornica step down/regulator/jeszcze nie wiem co żeby zasilić imoda. Weszłyby dobre kondesatory foliowe, duży akumulator, dobry dac, amp do wyboru, dość kompaktowa obudowa, nie większa chyba niż kałachy i sporo mocy - czysty profit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w takim hammondzie to nie będzie już za duże? Patrząc na Twoje, @Michauczok, umiejętności, to bym raczej szedł w kierunku dorobienia plecków a'la ColorflyC4 do Video. Wtedy np. projekt @Fakciora zmieścić pod iModem i mamy naprawdę fajny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wstępnych oględzinach wzmacniaczy myślę że spróbuje coś podobnego do mxm upchnąć, myślałem o wersji bez potencjometra, ze stałym wzmocnieniem (regulacja głośności w ipodzie) i użycie gniazda słuchawkowego z ipoda (nie sprawdzałem jeszcze możliwości). Tak że pomijając ewentualne wystające kondensatory, to sprzęt mógłby wyglądać jak "normalny" ipod.

 

A jak można "pogłębić" plecki ipoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, właśnie słucham imod'a i jestem w stanie go "ściszyć" nie ruszając amp'em. Trzeba byłoby to oczywiście "zeskalować" z konkretnym układem wzmacniacza no i ja chce zestaw pod iem'y.

Tak jak pisałem, ta koncepcja to "ominięcie" wewnętrznego ampa - z maksymalnym użyciem komponentów ipoda (bateria, głośność w dac, może gniazdo słuchawkowe ipod'owe).

 

ps.

Droga daleka, puki co zamówiłem precyzyjniejszą lutownicę oraz ipoda do "pracy", na początek konwersja ipod->cf mod->imod, potem osobnym torem zabawa z mxm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi tylko jedno jak ty chcesz ładować dwa różne aku dwóch różnych urządzeń ???

Kolejna rzecz z jednego gniazda ładujesz dwa różne aku, powiedzmy jeden się rozładuje i co trzeba ładować. To ładujesz dwa nie zależnie który tego wymaga a drugi no cóż doładowując zapewne skrócisz jego żywotność.

 

Nie jeden to kombinował zapewne w tym ja, szanse są ale niewielkie. Kupiłem classica i mam spokój. iMod mam głównie pod nauszne a tu priorytet to amp.

Ale życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fatso, nie mam Video, wiec z nim nic nie kombinowałem, za to leżą mi 3 imody mini, i wszystkie mają żałosny czas pracy na baterii, stąd pomysł żeby to zintegrować, ten hammond to przykład, są do kupienia w sklepie niedaleko mnie, dość tanio. Na upartego to zawsze można dorobić obudowę.

 

Kałacha sobie nie kupie, bo mi szkoda kasy, a lubię ergonomie imoda, z rockboxa nie korzystam, jakoś się nie mogę przekonać, dlatego akurat regulacje głośności bym sobie zostawił. Jakiś mocno stuningowany cmoy (projekt fakciora i rsa na nim bazują, z tego co pisał), pakiet lipo 2s z ~1000-1300mAh i mini powinny wejść do takiego hammonda. W montażu powierzchniowym powinno być malutkie ; ) Zostawiłbym tylko podstawkę dip na wzmacniacz operacyjny. Oba urządzenia ofc zasilane z jednego aku, wzmak z wyższego napięcia, bezpośrednio, żeby uniknąć szumów, bo jest bardziej podatny na słabe zasilanie a imod przez przetwornice albo dzielnik napięcia, nie wiem jaki pobór szczytowy może mieć, z 50-60mA? Jak tak niewiele, to 2 TLE2426 powinny starczyć i tak byłoby chyba najprościej. Z nierównomiernym rozładowaniem nie będzie problemu (chyba). Jakbym miał wprawę w projektowaniu pcb, to postarałbym się zrobić, a że nie mam to pewnie będzie mi szło jak krew z nosa.

 

Ze 30-40h działania powinno się dać z takiego DAP-a wyciągnąć. Video jest większe, i wydaje się być prostsze w obudowaniu, przez regularny kształt Ale to wszystko tylko w sferze pomysłu, nie zastanawiałem się nad tym jakoś bardziej, ostatnio słucham tylko stacjonarnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności