Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Bang&Olufsen BeoPlay H6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Unboxing H6 na zdjeciach. W komplecie tylko kabel, wtyczka samolotowa i worek. Mało trochę

https://pixeljunk.dk/beoplay-h6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham sobie właśnie hugo + h6 (v2).

Muszę teraz zdecydować czy zostają czy odsyłam.

Ergonomia i wygoda - super.

Dźwiękowo też nieźle. Sub-bass przyjemnie podkreślony, niestety w środku pasma jakaś dziura.

Góra pasma płynna ale z hugo są trochę za jasne.

Scena, separacja - poziom średni.

Jeśli ktoś ma odpowiednie źródło to potwierdzam że h6v2 to bardzo dobre słuchawki "mobilne", ja chyba zostanę z hugo+gr07x.

Edytowane przez andi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie kumam dlaczego temat dot. tych słuchawek ma tylko 2 strony. No dobra kumam, za nowe trzeba dać ponad 1k jednak. Tanio, więc nie jest.

 

Przez ostatnie pół roku szukałem słuchawek dla siebie. Idealnych all-rounderów na dojazdy i do biura. Szukałem czegoś o zrelaksowanym brzmieniu, niemęczącego, ale detalicznego, z dobrym zejściem, zamkniętego i wygodnego do tego. Do ok. 1k. Do dłuższych odsłuchów. Przyznacie, że ambitne założenia :)

 

Przesłuchałem kilkanaście modeli, zakupiłem na dłużej kilka. Wszystkie miały jakieś niedostatki, które wyłaziły prędzej czy później. Że wymienię najważniejsze:

 

M50x - kompletny brak zejścia, sam midbas, aczkolwiek z padami HM5 bardzo przyjemne,  funowe granie i całkiem dorzeczny komfort.

Fidelio l2 - blisko, fajnie łączą zalety otwartych i zamkniętych, o dziwo nie ciekną i można spokojnie używać w biurze, tutaj sam nie wiem dokładnie, ale jednak nie to.

Momentum M2 - kompletny jak dla mnie niewypał, buła na basie, kocyk na reszcie

HP 151 - fajna góra, fajny dół, aaale gdzie jest środek? Męskie wokale na tych słuchawkach to pomyłka.

Listeny - maaaagia. Fenomenalny, równy, aksamitny dźwięk z lekką wyrwą w midbasie. Szkoda że krew leci z uszu po 15 minutach od założenia.

MSR7 - dyskusyjny komfort, nachalne, suche, na siłę, męczące, dla fanów detalu za wszelką cenę

 

Już się prawie poddałem zmęczony tym całym szukaniem, ale gdzieś mi mignęły te h6. Lekceważyłem B&O jako przepłacone badziewie zapakowane w ładny dizajn dla bogoli co nie wiedzą co z kasą zrobić, a lubią się pokazać.

 

Kiedyś na chwilę miałem je na uszach, ale wydały mi się przebasowione. Nawet gdzieś tu o tym wspomniałem za co kajam się i idę klęczeć na grochu :)

 

Otóż to jest to :)

 

"Z" na swoim kanale YT nazwał je "Smooth Criminals" i takie właśnie są.

 

GENIALNE słuchawki. Grają wszystko co im podrzucę. Przed niczym nie klękają.

Bardzo detaliczna, czysta góra.

Dobry środek i dociążenie. Gitary w metalu mają fenomenalny wygar. Jest mięcho :)

Dół jest, i owszem dość miękki, ale nigdy misiowaty. Schodzą niiiiisko, a faktura bardzo zróżnicowana.

Przestrzeń - łałałiła. Jest pięknie. Niezbyt głęboko, ale bardzo szeroko. Stereo na piątkę z plusem.

 

Do tego wszystkiego niesamowicie lekkie (230 gram) i wygodne. Nie są do końca wokółuszne, ale pady są tak mięciutkie, że przymykam na to oko, bo można siedzieć w nich godzinami (waga też robi swoje).

 

Na koniec dodam tylko, że grają z ziemniaka, wielkiej różnicy między Note 4 a czerwonym dragonflajem nie ma i że opisywane wrażenia dot. wersji drugiej.

 

Wersja pierwsza, bo ją też mam przez niedoinformowanie pierwszego sprzedawcy, ma sygnaturę bardzo zbliżoną do Listenów i też jest bardzo ciekawą opcją.

 

Polecam. Over and out :)

 

 

Edytowane przez zdzichon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe twierdzenie, że podobna sygnatura do Listenów, bo Focale ją jasne, głównie przepiękną górą grają, natomiast bo serwuje ciemnawe granie, nie przebasowione, ale ciemnawe.
One mi się kojarzą lekko z ATH R70x - delikatnie przyciemnione słuchawki z fajną przestrzenią. Jak szukałbyś otwartych to sprawdź te Audio-Techniki, jak H6 rev1 Ci się tak podoba :)

U nas po cichu raczej z nimi, mało osób ma, natomiast na hedfaju popularne bardzo, często w czołówce nasuznych przenośnych.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie one też są lekko jasne (choć nie tak jak Listen), ale też nie ostre. Jakościowo góra w Listenach lepsza, ale H6 mają bardziej basowe brzmienie z lepszą przestrzenią.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Karmazynowy napisał:

Dla mnie one też są lekko jasne (choć nie tak jak Listen), ale też nie ostre. Jakościowo góra w Listenach lepsza, ale H6 mają bardziej basowe brzmienie z lepszą przestrzenią.

rev1 czy rev2? Po z tego co czytam to trochę brzmienie się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rev1 czy rev2? Po z tego co czytam to trochę brzmienie się różni.


Rev2, tylko z tego co piszą w sieci to 1 są jeszcze jaśniejsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie rev 1 dużo jaśniejsze niż m50. One, tak jak listeny, mają odchudzony midbas zaokrąglony pięknym subbasem co daje takie fajne wrażenie klarowności tego pasma. 

 

Ja jednak zostaje przy rev2 bo potrzebuje słuchawek uniwersalnych, a tu mocniejsze uderzenie się przydaje. Chociażby do komunikacji.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, tu jak zwykle przy dźwięku wszystko rozbija się o słuch, definicję i kontekst :)

 

Dla mnie listeny nie były jasne. Były zrównoważone. Jasne to są k702. Oczywiście w porównaniu do takich mdr1a mogą wydawać się jasne, ale te z kolei są dla mnie niesłuchalną kluchą ;) 

 

Listeny są ogólnie świetnie zestrojone, a górę mają niezwykle wyraźną, dźwięczna i niemęczącą, dlatego się ja zauważa. Ale czy grają górą? Basu jest w nich wbrew pozorom sporo, tylko dziurawego i raz jest, a raz go nie ma

 

Za to jak już jest to robi wrażenie :) Z H6 rev 1 jest podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz słabej izolacji, H6tkom mogę zarzucić jeszcze trudny dobór zastępczego kabelka (wtyczki) choć fajne jest,że można kabel wetknąć w obie muszle. No i fakt,że w ostatnich seriach bardzo ubogie jest wyposażenie. Nie ma etui, woreczka, drugiego (czystego, bez pilota) kabelka. Są jednak lekkie, dobrze leżą na szyi i na głowie.

 

Dźwiękowo to inna bajka niż PM-3. Bardziej jak otwarte grają. Mniej soczyście niż Oppo. Wydaje mi się,że chudziej. Ale to nie jest przeszkodą w docenianiu ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da radę, ja tak słuchałem.

Czy uszy wejdą to zależy od ucha, mi wchodziły, choć było na styk. Ale pady są miękkie a sam nacisk lekki - tak jak słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Oprócz słabej izolacji, H6tkom mogę zarzucić jeszcze trudny dobór zastępczego kabelka (wtyczki) choć fajne jest,że można kabel wetknąć w obie muszle. No i fakt,że w ostatnich seriach bardzo ubogie jest wyposażenie. Nie ma etui, woreczka, drugiego (czystego, bez pilota) kabelka. Są jednak lekkie, dobrze leżą na szyi i na głowie.

 

Dźwiękowo to inna bajka niż PM-3. Bardziej jak otwarte grają. Mniej soczyście niż Oppo. Wydaje mi się,że chudziej. Ale to nie jest przeszkodą w docenianiu ich.

Na tle np. Oppo czy Momentum (chyba miałeś) ta izolacja gorzej/lepiej? Dla mnie H6 tłumiły przyzwoicie, sklepowy hałas prawie całkiem odcięły, porównywalnie do M50x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z H6 raczej na zewnątrz nic nie wycieka. Są leciutkie, uszy to tk jak Koledzy piszą. Jednemu wejdzie innemu nie.

Opoo lepiej tłumią choć idealne nie są. Momentum duże - nie pamiętam izolacji, ale zła nie była, używałem ich na dworze i nie pamietam żebym narzekał. Za to w H6 nacisk nie taki duży jak w Oppo ale lepiej sie trzymają niż HD50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Może ktoś zaproponuje twarde etui do H6 ? Jakieś z Ali..

 

Mam takie do H6 2nd generation, pasuja idealnie na płasko

 

https://pl.aliexpress.com/item/Universal-Portable-Headphone-Headset-Protective-Shock-Resistant-EVA-Hard-Storage-Carrying-Case-Box-for-Bose-QC15/32727571395.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.ZWCRlS

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MPM napisał:

O, nawet tanio ! Na płasko może być, jak  najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia Sunday, August 13, 2017 o 09:41, MPM napisał:

Doszło do mnie to etui. Dosyć szybko Jak na Chiny.

Faktycznie mieści na płasko H6.  Jednak pałąk musi się ścieśnić. Nie jestem pewny czy Pady nie przylegają za mocno do siebie. Może też wytnę tą górną siatkę na kable. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Da się z tych H6 zrobić wokółuszne zakładając większe pady? Czy to typowe, niewielkie nauszne?
Ja bym je jako coś pomiędzy nausznymi a wokolusznymi nazwał. Coś jak pierwsze Momentum - dla większych uszu nie będzie w pełni otaczać. Ale pady fajne I wygodne i nie robi to problemu.

Zawsze można próbować z HM5, chyba tylko na Amperiory ich się założyć nie udało.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności