Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Bang&Olufsen BeoPlay H6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 13.08.2017 o 18:33, LuQi napisał:

Mógłby ktoś porównać wielkość padów H6 II do padów MSR7? Które z nich są większe?

MSR7 są tyci większe i owalne, H6 są okrągłe. Zatem MSR7 raczej obejmują całe uszy, H6 częściowo na małżowinie leżą i nadrabiają miękkością/elastycznością padów oraz lekkością całej konstrukcji.

 

Dnia 16.07.2017 o 17:31, zdzichon napisał:

"Z" na swoim kanale YT nazwał je "Smooth Criminals" i takie właśnie są.

Warto zwrócić uwagę, że Z recenzował rev1. Ja na podstawie jego recenzji właśnie wziąłem rev2 mając nadzieję na coś podobnego, ale rev2 smooth nie jest, to raczej sparkle with bass :).

 

Doklejam moje krótkie porównanie MSR7 i H6rev2 żeby nie zginęło, może się przyda potomności.

 

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyowanie H6 rev2 nie są mięciusie i spokojne. Raczej chłodnawe i lekko ostre granie - ale góra nie syczy. Dla moich Vkowych przyzwyczajeń to średnica gra główne skrzypce, bas jest dociążony, a wszystko z fajną jak na zamknięte sceną. Słuchawki bardzo dobre do ciężkiego grania, wszystkie instrumenty odpowiednio nasycone są.
Niby na dole głównie midbasem grają, ale wciąż bardzo fajnie mruczą dolne rejestry. Góra to nie iskierki poziomu Beyerdynamic, ale fajna separacja i malutki pazur, talerze perduksji zadziornie atakują, ale nie męczą i na szczęście wokale nie sybilują.

 

A konstrukcja ekstraklasa - przenośnie bajka. Izolacja mogłaby być większa, ale jest ok, w starym stramwaju dało się z przyjemnością słuchać. Niestety z panami koszącymi trawę spalinówkami słuchawki już przegrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem z Questyle CMA400i i nadal niezbyt smooth. Niewiele jest sprzętów o większej miękkości :).

Oczywiście co to znaczy smooth to kwestia też gustu, ale chyba generalny consensus jest taki, że takie chociażby PM3 są smooth. Zatem H6rev2 do tego brzmienia daleko.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pm3 niestety nie dane mi było posłuchać, ale jak wiadomo pisanie o muzyce jest jak tańczenie o architekturze :) Dla mnie h6 są bardzo relaksujące (nadal zachowując dyscyplinę) i to dla mnie jest smooth. Jak będę miał kiedyś punkt odniesienia (czyli bardziej smooth słuchawki :) ) to może zmienię zdanie.

 

 

Edytowane przez zdzichon
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, timecage napisał:

Dzięki, ale za wysyłanie do polskiego aliexpress powinny być mikrowarny xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję,że posiadam. Jest lekko ciasnawy. Zastanawiam się czy nie wywalić tej siatki z góry. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bachankas napisał:

Dzięki, ale za wysyłanie do polskiego aliexpress powinny być mikrowarny xD

Nie znam różnicy, nie używam, nie obchodzi mnie, więc mikrowarny sobie wsadź do miski :P.

Człowiek chce pomóc a tu się czepiają :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam różnicy, nie używam, nie obchodzi mnie, więc mikrowarny sobie wsadź do miski .

Człowiek chce pomóc a tu się czepiają .

Tylko żartuję, po prostu te maszynowe tłumaczenia na polski szczypią w oczy, ale dzięki i tak, bo po nazwie wyłuskałem z globalnej strony

 

Pardą, poprawione:

https://goo.gl/jmkL9B

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bachankas a nie znasz strony ujeb.se czy jakoś tak ?@brunnerius propagował. Można by skrócić link. 

Ale etui to właśnie te. Ruskie też piszą że lekko za małe do H6. I jest to prawda.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tj. bezsensowne wypowiedzi osób niezwiązanych z tematem? To problem pierwszego świata faktycznie, niestety w nim żyjemy :(.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich H6 zakupiłem TAKI pokrowiec z Amazona
 
DSC09986.thumb.jpg.fbb00faa00defcb92c22c93a95e4a6f6.jpg
Co to za kabel? Jeżeli DIY, to jaki wtyk po stronie słuchawek?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, macio232 napisał:

Co to za kabel? emoji846.png Jeżeli DIY, to jaki wtyk po stronie słuchawek?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

 

kabelek robiony na zamowienie, po stronie słuchawek miał być wtyk typu slim sennheiser ale nadal nie pasował więc obudowa wtyku została usunieta i została tylko termokurczka.

Czekam na kabelek ,który zamówiłem na aliexpress i może uda sie podmienić wtyk

Edytowane przez AndrePL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama termokurczka to trochę słabo. 

Kabel z Aliexpress wygląda "czołgowo' jakoś. A etui - jak widzę też trochę przymałe choć pewnie ładniejsze niż to tanie z AliEx za 5 dolarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zamówiłem takie etui, niby pod bezprzewodowce, ale miejsca na kabel też ma:
https://www.amazon.de/dp/B074W8GTCJ/ref=pe_3044161_185740101_TE_item

 

Dnia 11/1/2017 o 13:52, AndrePL napisał:

kabelek robiony na zamowienie, po stronie słuchawek miał być wtyk typu slim sennheiser ale nadal nie pasował więc obudowa wtyku została usunieta i została tylko termokurczka.

Czekam na kabelek ,który zamówiłem na aliexpress i może uda sie podmienić wtyk

Ten kabelek jakkolwiek wpływa na brzmienie? Gdzieś czytałem, że te fabryczne kabelki to strasznie mizerne są również jeśli chodzi o wpływ na dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bachankas napisał:

W końcu zamówiłem takie etui, niby pod bezprzewodowce, ale miejsca na kabel też ma:
https://www.amazon.de/dp/B074W8GTCJ/ref=pe_3044161_185740101_TE_item

 

Ten kabelek jakkolwiek wpływa na brzmienie? Gdzieś czytałem, że te fabryczne kabelki to strasznie mizerne są również jeśli chodzi o wpływ na dźwięk.

Też czytałem, że firmowy kabelek nie jest najlepszej jakości, być może pilot zamontowany w kablu ma jakiś wpływ (tak czytałem)

Dotarł do mnie dzisiaj kabelek zamówiony na aliexpress TAKI i nie ma problemu z wtykiem, kabelek bardzo elastyczny z oplotem.

@Lord Rayden  napisał, że wygląda "czołgowo"  :)  ale w rzeczywistości nie jest taki gruby jak na zdjeciach, po podłączeniu do słuchawek wyglada tak :

 

 

 

DSC09988.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AndrePL, wtyk jest odkręcany?

 

Dla zainteresowanych dorabianiem kabla do H6 - u BigMarasa znalazłem taki wtyk, wygląda bardzo podobnie do tego, który ma teraz @AndrePL . Zamówiłem i czekam na dostawę (jeszcze nie mam info o wysłaniu, więc kilka dni poczekam) i dam znać, czy też tak dobrze pasuje.

 

A co do pytania @bachankas - będę robił do nich dwa kable, jeden na posrebrzanej miedzi, drugi na hybrydzie (przy okazji Fidelio L2 dostaną nowy kabel). Dam znać co z tego wyjdzie.

Edytowane przez macio232
nowa treść
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności