Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test słuchawek Bang&Olufsen BeoPlay H6


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejne premium portable :)

 

Bang & Olufsen H6 to kolejne na rynku zamknięte słuchawki przenośne klasy premium, które podobno wpasowują się w trend łączący dobre brzmienie z efektownym designem. 1600 zł to jak na B&O niewiele, ale ogólnie jednak dość sporo – warto?

 

Test: http://zakupek.pl/test/sluchawki/recenzja-bangolufsen-beoplay-h6/

 

9.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

@RymCymCym ostatnio ich używał. Może coś napiszesz Adamie ? Jak je odbierałeś ? Wygrzewane czy od razu słuchałeś i się podobały ?

Czym się różni rev. 2 od rev. 1 ?

 

The H6 “2nd generation” has solved every shortcoming of the original H6:

  • Just the right amount more bass to better satisfy modern preferences without overpowering the rest of the sound.
  • Smoother midrange without the first H6’s inconsistencies.
  • Even more treble detail without sounding harsh, unless you’re very sensitive to treble.
  • It’s more efficient — an amp is no longer needed.

za https://marco.org/2016/03/02/beoplay-h6-v2-review .

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal jeszcze używam choć wstawiłem do komisu bo się za bardzo od kabli odzwyczailem i częściej używam P7 Wireless.

 

Z tego co widzę @maciux opisał H6 rev1. Ja mam rev2 a to są wyraźnie inne w brzmieniu słuchawki. Przede wszystkim z bardziej stonowana średnica i bardziej podkreslonym basem. Uważam je na jedne z najlepszych słuchawek portable (choć ja słucham ich domowo).

 

~ Tapnięte mobilnie ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie uważasz,żeby basu miały za dużo ? I czy odczuwasz braki w sopranach ?

 

B&W H7 mają też kabel prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie uważasz,żeby basu miały za dużo ? I czy odczuwasz braki w sopranach ?

 

B&W H7 mają też kabel prawda ?

Basu jest w sam raz. W rev1 jak dla mnie ciut za mało. Braki w sopranach? Nie stwierdziłem. No chyba, że porównując H6 do takich np. T90 to na pewno mają braki :)

 

~ Tapnięte mobilnie ~

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, którą wersję w Saturnie słuchałem, ale dołu było w sam raz, a Xduoo X3 nie jest specjalnie basowym grajkiem. Te H6 rewelacyjne są, jakbym miał luzem tyle pieniędzy to już bym je miał. Świetnie na głowie leżą, izolują lepiej niz moje M50x, brzmienie bajka, spójne, mocne, nie gubią szczegółów.

Znacznie bardziej mi się podobały niż np. Oppo PM3, choć może to wynikać z tego, że PM3 więcej mocy potrzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba słuchałem pierwszej generacji - zielony kolor wewnątrz muszli.

 

Pora chyba sprawdzić PM3 z Xduoo X3, z tym DAPem H6 grały mi genialnie.

 

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem parę ładnych miesięcy temu tych H6. Nie brzmiały za dobrze. Ale z ciekawości zobaczę jak gra ta druga wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciux jest innego zdania, pod testem w komentarzach swego czasu zadałem mu parę pytań :P Miałem na odsłuchach kilka razy H6 v1, bo znajomy je kupił i nie powiedziałbym, że lepsze. Dźwiękowo wyżej od H6 stawiam Listeny, MSR7, Sine i PM-3, ale nadal mam o nich bardzo dobrą opinię, świetne słuchawki, bardzo lubię ich skórzane pady z pamięcią kształtu, lekkie, bardzo eleganckie. Fajnie napowietrzone i przestrzenne brzmienie, przyzwoity detal. Dobrze zagrały już z iPhone 6s. Na podpięciu do wzmacniacza zbyt wiele nie zyskiwały, więc nie tak wymagające, na pewno mniej niż Oppo. Jako cały produkt dla mnie bomba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listeny czy MSR7 to inna charakterystyka zupełnie, wydaje mi się że bardziej kwestia preferencji niż faktycznej jakości dźwięku. No i H6 komfortem dla mnie bije oba modele mocno.
SINE nie słuchałem, PM3 jakoś mnie nie przekonuje.

Jak ktoś ma hajs, to najlepiej mieć i Listeny i H6 :D

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DarkSide - sprawdź rev. 2 i napisz tu !

 

@adrian2510 - nadal jednak mówisz o H6 rev.1 Adam pisze,że rev.2 może być ogólnie lepsza i "powalczyć" z MSR7 czy listen.

 

Gdzie można odsłuchać H6 ? W Salonie Denon ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Na stronie Salony Denon jest tylko rev.1 .

 

W czarnym modelu wnetrze muszli jest już czarne w rev.2 . A w tym jasnobrązowym (kawa z mlekiem - Natural) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H6 sluchalem na audio show i w denonie, jest zupelnie inne granie niż z listen. H6 maja większą przestrzeń, trochę wycofany środek i nie tak dosadne na górze jak listeny ale są to świetne słuchawki i chętnie bym kupil od kolegi rymcymcyma, uzupelniały by sie z listen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dziś posłuchałem chwilę H6 (2) w salonie Denona w Magnolii. Słuchawki bardzo wygodne i lekkie. Akurat demo egzemplarzem był  ten w jasnym kolorze. Niezbyt ładny. Sprzedawca w salonie nazwał to "stylistyką skandynawską" czyli hm..Ikea ? Czarne pewnie są ładniejsze. Faktura skóry pałąka nie jest śliska, raczej chropowata. kabel wygląda (przy samych słuchawkach) słabo, zrzucę to na karb kolorystyki tego modelu.

Zdołałem przesłuchać pobieżnie 3 utwory (Astell AK120), na klasycznej el_muzyce bas nie dominował, dźwięk sprawiał pozytywne wrażenie. Na ambientowym Dreaming Cooper bas był bardzo mocny , uderzeniowy (punktowy), ale taka to muzyka (DC). Scena wydawała się naturalna, nie ściśnięta. Izolacja dość dobra, mówiącej obok Ewy nie słyszałem.

Kabel stokowy jest do iPodów/iPhonów. Podobno kabel Androidowy dokupić można za 125 zł. Jak się nie słucha ze smarfona to lepiej żeby dorobił go Perul.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Dziś posłuchałem chwilę H6 (2) w salonie Denona w Magnolii. Słuchawki bardzo wygodne i lekkie. Akurat demo egzemplarzem był  ten w jasnym kolorze. Niezbyt ładny. Sprzedawca w salonie nazwał to "stylistyką skandynawską" czyli hm..Ikea ? Czarne pewnie są ładniejsze. Faktura skóry pałąka nie jest śliska, raczej chropowata. kabel wygląda (przy samych słuchawkach) słabo, zrzucę to na karb kolorystyki tego modelu.

Zdołałem przesłuchać pobieżnie 3 utwory (Astell AK120), na klasycznej el_muzyce bas nie dominował, dźwięk sprawiał pozytywne wrażenie. Na ambientowym Dreaming Cooper bas był bardzo mocny , uderzeniowy (punktowy), ale taka to muzyka (DC). Scena wydawała się naturalna, nie ściśnięta. Izolacja dość dobra, mówiącej obok Ewy nie słyszałem.

Kabel stokowy jest do iPodów/iPhonów. Podobno kabel Androidowy dokupić można za 125 zł. Jak się nie słucha ze smarfona to lepiej żeby dorobił go Perul.

Po takim krótkim odsłuchu i wrażeniach jesteś w stanie z PM3 i HD50 porównać?
1gen gra trochę podobną charakterystyką do HD50 (przynajmniej Twoich modowanych), Z fajnie zaakcentowanym dołem, ale nadal każde pasmo wyraźne, jednak od HD50 znacznie przestrzenniej, dynamiczniej, dokładniej, od PM3 zdecydowanie żywiej, PM3 dla mnie osobiście są przeraźliwie nudne w graniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za krótko słuchałem. To było kilka minut na stojąco.
Jaśniejsze od Trójek, Trójki bardziej zagęszczone, "słodsze" brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bachankas napisał:

Po takim krótkim odsłuchu i wrażeniach jesteś w stanie z PM3 i HD50 porównać?
1gen gra trochę podobną charakterystyką do HD50 (przynajmniej Twoich modowanych), Z fajnie zaakcentowanym dołem, ale nadal każde pasmo wyraźne, jednak od HD50 znacznie przestrzenniej, dynamiczniej, dokładniej, od PM3 zdecydowanie żywiej, PM3 dla mnie osobiście są przeraźliwie nudne w graniu.

 

 

Jeżeli są nudne, to znaczy, że jednak nie dajesz im dobrego prądu. One są niby łatwe do napędzenia, ale pełnię mocy pokazują, kiedy dostają kopa. Słyszę ewidentną różnicę w graniu  PM3 z ampem i bez ampa - na korzyść tej pierwszej opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Jeżeli są nudne, to znaczy, że jednak nie dajesz im dobrego prądu. One są niby łatwe do napędzenia, ale pełnię mocy pokazują, kiedy dostają kopa. Słyszę ewidentną różnicę w graniu  PM3 z ampem i bez ampa - na korzyść tej pierwszej opcji.

Z Cayinem i5 słuchałem, małą elektrownią dla mnie nudno grają - bardzo poprawnie, ale nudno

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Jeżeli są nudne, to znaczy, że jednak nie dajesz im dobrego prądu. One są niby łatwe do napędzenia, ale pełnię mocy pokazują, kiedy dostają kopa. Słyszę ewidentną różnicę w graniu  PM3 z ampem i bez ampa - na korzyść tej pierwszej opcji.

Z Cayinem i5 słuchałem, małą elektrownią dla mnie nudno grają - bardzo poprawnie, ale nudno

Wysłane z mojego XT1032 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem to jest kwestia gustu, bo na tle takich jednych powszechnie chwalonych dokanałówek za 1000$ to one grają żywiołowo, przestronnie, szczegółowo, średnicowo i z przepiękną górą. Także wszystko jest względne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności