Skocz do zawartości

Nie słyszę powyżej około 8khz. Co tracę?


mateuszn0

Rekomendowane odpowiedzi

Odpalasz ten program

SineGen.zip

 

zakładasz słuchawki i klikasz On na górze po lewej. W oknie Frequency masz suwak lub ręczne wpisywanie częstotliwości.

W oknie Level odznaczasz Linked i możesz zmieniać głośność oddzielnie dla prawego, lewego ucha. Ustaw tak, jak wydaje Ci się, że słyszysz równo, będziesz widział, czy masz różnicę pomiędzy stronami.

 

A do lekarza obowiązkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosty eksperyment - ustawić w EQ wszystko od 8kHz na -20dB

Wtedy możemy się mniej więcej zbliżyć do tego co słyszy autor tematu.

Zrobiłem tak i u mnie nie ma różnicy jak w foobar dałem wszystko powyżej około 8khz na -20db, i daję enable i disable equalizer kilka razy - nic się nie zmienia.

 

A mnie jeszcze te świerszcze zaintrygowały.....

Jak to jest.... Które słyszysz....? A których nie słyszysz? ;)

Nie wiem które, nigdy się im nie przyglądałem, ale one chyba nie grają na jednej tylko częstotliwości.

 

Np to jest w zakresie który słyszę:

 

Jeden z gatunków, Oecanthus henryi, śpiewa wysokim i piskliwym tonem o częstotliwości 3,6 kiloherca (kHz) w temperaturze 27 stopni Celsjusza i głębokim basem o częstotliwości 2,3 kHz w temperaturze 18 stopni Celsjusza.

Edytowane przez mateuszn0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] od kiedy pamiętam nie słyszałem niektórych wysokich dźwięków którzy inni słyszeli

[...]

 

Nie mam żadnych problemów z rozumieniem mowy, normalnym funkcjonowaniem.

Co tracę? Dużo muzyki jest powyżej tego zakresu?

 

Na bazie tego co sam napisałeś NICZEGO nie tracisz.

 

Funkcjonujesz zupełnie normalnie i jak sam stwierdzasz gdyby nie przeświadczenie że coś może być nie tak, to nawet nie zwracałbyś na to uwagi.

 

Dodatkowo żaden instrument muzyczny (poza organami które mają wręcz kosmiczną skalę i szklanymi dzwonkami, które są tworzone i strojone indywidualnie a nie jako większą całość) nie posiada tonu podstawowego o tej wysokości (powyżej 8kHz są jedynie harmoniczne) więc i tak usłyszysz każdy instrument, choć możesz nie usłyszeć jego pełnej "barwy".

 

Na tym obrazku jest lista częstotliwości instrumentów z podziałem na ton podstawowy i harmoniczne:

 

http://4.bp.blogspot.com/_GD7kgG_0bkc/S7v49lLcR-I/AAAAAAAAATk/JItrmOLf87Y/s1600/EQ3.gif

 

A tak żeby było sobie prościej to wyobrazić: to tak jakby widzieć na zdjęciu każdy kolor (nie jesteś daltonistą) i detale (nie masz problemów z ostrością), ale nie widzieć subtelnych przejść między kolorami np. nieco jaśniejszy czerwony i nieco ciemniejszy czerwony (widzisz "po prostu czerwony", w tych testach "czy widzisz jakąś liczbę" nie widziałbyś np. liczby złożonej z kropek "czerwone na czerwonym" czy "zielone na zielonym").

 

Dobra, jedną rzecz tracisz, możliwość używania tych dzwonków dla gimnazjalistów ;)

No dobra, ale niektózy pisali że jest duża różnica między cutoff powyżej 8khz na equalizerze, a bez.

 

ale to są osoby, które są w stanie usłyszeć tą różnicę bo już wcześniej słyszały wersję bez cutoff, Ty nie słyszałeś więc najlepsze co możesz w ten sposób osiągnąć to wymyśleć sobie dodatkowy problem, którym chcesz się martwić ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności