Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fiio x3 nagle przestał działać


Kembrix

Rekomendowane odpowiedzi

Co do długiego ładowania, robiłem test z ładowarką sieciową 1A i 2A w obu wynik jest podobny ok 12h z PC nawet nie próbuje, natomiast gdy damy lepszy kabelek czas się skraca do ok 4h

Czego wynikiem może być takie długie ładowanie więcej jak 12h? Dowalona bateria, zbyt mocno rozładowany sobie poleżał, albo non stop był doładowywany i sprawność 100$ pojemności szybko spadła. Zbyt duży prąd ładowania tez nie jest dobry dla aku !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jaką wartość nazywamy bezpieczną a jaką dużą ?

Czasami producent robi trick i urządzenie można naładować szybciej choć nie bez szkody aku, żywotność aku się zmniejsza szybciej niż normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 zawsze ładowałem ładowarką od ipada (2.4A 5.2V) a co wcześniejszego pytania na fiio gdy podłączę go do ładowania bądź do komputera świecą się te diódki pod przyciskami ale komputer nic nie widzi i tak samo fiio się nie włącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do AM w sprawie gwarancji i dostałem wiadomość zwrotną bym wysłał odtwarzacz na ten i ten adres ale z dowodem zakupu ale takiego nie posiadam gdyż prawdopodobnie zaginął w akcji unboxingowej i mam tylko sam odtwarzacz,pudełko,kabel coaxia,usb,instrukcję i właśnie kartę gwarancyjną właśnie od fiio i nie wiem czy na jej podstawie może być potwierdzona gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz od ipada jest chyba trochę za mocny, ja bym nie ryzykował i nie podłączał go w przyszłości.

Mam ładowarke apple 1A i inną 2A, oba działają okej więc czy jest za mocny to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ipadowa ładowarka ma trochę większe natężenie i napięcie ale ładowałem nią już wiele urządzeń i żadna nie traciła swojej pojemności lub przestawała działać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do AM w sprawie gwarancji i dostałem wiadomość zwrotną bym wysłał odtwarzacz na ten i ten adres ale z dowodem zakupu ale takiego nie posiadam gdyż prawdopodobnie zaginął w akcji unboxingowej i mam tylko sam odtwarzacz,pudełko,kabel coaxia,usb,instrukcję i właśnie kartę gwarancyjną właśnie od fiio i nie wiem czy na jej podstawie może być potwierdzona gwarancja.

Skontaktuj się z nimi jeszcze raz, może uznają albo wystawią kopię dowodu zakupu. Jak kupowałeś przez internet to jakieś konto powinieneś też mieć w AM, czy maile lub nr zamówienia.

Dowodem zakupu może być też potwierdzenie płatności kartą lub wyciąg z konta, jeśli np. płaciłeś przelewem to masz dowód, że była transakcja. I jeśli to było pół roku temu w sklepie powinni odszukać w swoim systemie kopię paragonu.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do długiego ładowania, robiłem test z ładowarką sieciową 1A i 2A w obu wynik jest podobny ok 12h z PC nawet nie próbuje, natomiast gdy damy lepszy kabelek czas się skraca do ok 4h

Czego wynikiem może być takie długie ładowanie więcej jak 12h? Dowalona bateria, zbyt mocno rozładowany sobie poleżał, albo non stop był doładowywany i sprawność 100$ pojemności szybko spadła. Zbyt duży prąd ładowania tez nie jest dobry dla aku !

Uzywam X3 13 miesiecy. Miesiac temu bateria padła. Teraz nie jest to juz sprzet portable. Bateria trzyma maksymalnie jedną godzine.

wczesniej ladowany byl kiedy pojawialo sie 'Low Battery' az do pelnego naladowania- na ladowarce Samsunga 5V 0.7A. Teraz laduje od jednej kreski do czterech (FW 3.22b)- na ladowarce mLife 5V 2A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie :) około półtora roku temu x3 znów przestał działać i tym razem na amen <_< pod przyciskami świecił się led informujący o ładowaniu ale nic poza tym.Wrzuciłem go w szafę bo miałem już dość zabaw i dzisiaj go odkopałem :P Sytuacja była podobna jak wcześniej ale go rozkręciłem z myślą że to jakoś "pomoże".Rozkręciłem coś pomacałem i nagle zaczął działać! Uradowany spakowałem go z powrotem do obudowy i sytuacja się aktualnie powtarza jak było dotychczas :angry: Ktoś ma może pomysł co może nie działać?Czy lepiej się nie bawić w to i po prostu wysłać komuś do naprawy? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) około półtora roku temu x3 znów przestał działać i tym razem na amen <_< pod przyciskami świecił się led informujący o ładowaniu ale nic poza tym.Wrzuciłem go w szafę bo miałem już dość zabaw i dzisiaj go odkopałem :P Sytuacja była podobna jak wcześniej ale go rozkręciłem z myślą że to jakoś "pomoże".Rozkręciłem coś pomacałem i nagle zaczął działać! Uradowany spakowałem go z powrotem do obudowy i sytuacja się aktualnie powtarza jak było dotychczas :angry: Ktoś ma może pomysł co może nie działać?Czy lepiej się nie bawić w to i po prostu wysłać komuś do naprawy? :lol:

Może to być równie dobrze przypadek "zimnego lutu". Gdzieś może być brak styku. Po złożeniu zmieniły się naprężenia i mógł znów przestać działać. Jeżeli to jest ten przypadek, to raczej trudno będzie znaleźć konkretne miejsce. Rozsądnie by było oddać go w fachowe ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności