Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ZAKUP NA ALIEXPRESS


slawekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

podstawowa zasada to nie płacić z karty od głownego konta! ani paypalem i WU

druga sprawa to najtaniej jest posiadać konto w USD bo prowizje za przewalutowanie to ok 3% (połowa wartości spread w polskich bankach od 5 do 9 %)

ogólnie to wszystko jest super wyjasnione na forum o aliexpress http://telchina.pl/zakupy-w-chinach-f46.html

warto poczytać aby nie palnąć jakiegoś głupstawa, chińczycy maja kilka sposobów na oszukanie nas!

trzeba je znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie płacić z karty głównej , robisz przelew , a następnie ustalasz dzienny limit transakcji internetowych na 1zł i po sprawie , ale do tego potrzebne jest konto , tam gdzie ma Lewandowska :)

z tym przelicznikiem dolara to nie przesadzajcie, liczą normalnie po kursie dnia

ale dalej twierdzę że kupować można jak coś jest minimum 40-50% tańsze lub tego nie ma w kraju w sprzedaży , bo kupcie tam takie TS 671 , nieopłacalne

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupując przedmiot za 200 dolarów płacąc zwykłą debetówką stracisz na kursie minimum 20 zł, druga sprawa to bardzo nie rozsądne jest płacenie kartą od głownego konta.

to tak samo głupie jak pisanie numeru pin na karcie, bardzo wygodne do czasu zgubienia karty, w necie jeszcze łatwiej idzie stracic kase, wystarczy mieć zdjęcie karty lub jej dane z podsłuchu sieci i masz wielki problem.

a po za tym na ali większość produktów jest tańsza o 50% od tych sprzedawanych na alledrogo

Edytowane przez gramacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress jest fajnym sklepem, ale tak naprawdę na warunki chińskie, to ceny mają sporą marżę podczas zakupów detalicznych. Wiele sklepów, hurtowni w PL może mieć niższe ceny biorąc dużą ilość towaru bezpośrednio od producenta. Każdy jednak chce zarobić, a te ceny chińskie przestają być tak atrakcyjne, jak jeszcze parę lat temu i wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja niestety po raz pierwszy się zawiodłem. Zakupiłem słuchawki ISK HP580, doszły dość szybko, bo chyba poniżej 3 tygodni. Żadnych uskzodzeń, wszystko ok, tylko słuchawki mają wadliwe przetworniki fabrycznie! Koleś odpisał, że zwróci kasę, ale mam odesłać, Napisałem do niego o co chodzi z tymi uskzodzeniami, dorzuciłem zdjęcia i napisałem, że odsyłanie do Chin jest nieopłacalne i że musi wziąć kasz wysyłki na siebie. Zobaczymy jak to się skończy. Czy ktoś miał podobne doświadczenia i może coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Przelewy europejskie idą kilka dni, walutowe jeszcze dłużej, bo nie wysłałeś pln chinczykom, tylko sam przelew kosztuje chyba 40pln, więc trzeba być zdesperowany, żeby coś takiego zrobić mając do dyspozycji darmową kartę...

Edytowane przez Panataki
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest płacić kartą kredytową bo wtedy za całą transakcje odpowiedzialne jest aliexpress i w razie problemów bardzo łatwo odzyskać pieniądze(sprawdzane w realu z PKO). A jeszcze lepiej opłaca się mieć kartę przedpłaconą walutową ale to dla osób które więcej zamawiają bo wtedy koszt 15zł karty bardzo szybko się zwraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przelewy europejskie idą kilka dni, walutowe jeszcze dłużej, bo nie wysłałeś pln chinczykom, tylko sam przelew kosztuje chyba 40pln, więc trzeba być zdesperowany, żeby coś takiego zrobić mając do dyspozycji darmową kartę...

 

 

nie taka darmowa jak 25 zł kosztuje

 

 

 

 

jest ktoś tutaj kto mógłby pośredniczyć w takim zamówieniu ?

jako że ja tam nie robię zakupów nie opłacałoby mi się kupować tej karty itd.

oczywiście odpaliłbym małą prowizję za fatygę :)

Edytowane przez mindmaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jimmi - mi też tak pomagano aż się wkręciłem, nie chcąc w kółko innych prosić i sam sobie taką kartę założyłem, więc czemu nie pomóc? ;)

I dementuję: po Shure 440 i Brainwavz HM5 nie potrzeba mi kolejnych sporych nauszników :P portable nauszne to już prędzej, ale nie z Takstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności