Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ZAKUP NA ALIEXPRESS


slawekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz płatności to jeszcze należy pamiętać, że możesz dostać cło i podatek do przesyłki co powoduje, że przy różnicy 40-50 złotych to się może nie opłacić - biorąc pod uwagę średni czas dostarczania Singapore Post ;)

 

A kursami przewalutowania to bym sobie głowy nie zawracał - przy zakupach na takie kwoty to są raczej minimalne różnice.

Edytowane przez Reyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, a jednak przy pierwszym zakupie miałem lekkiego stracha, bo wszędzie w sieci piszą, że banki za przewalutowanie biorą sobie jakieś chore prowizje. Ale to działa na jakiejś innej zasadzie...

 

A cło wiadomo, straszna rzecz. Kojarzę już dwa przypadki naliczenia takowego za fiio x3 z mp4nation. A jak wiadomo ów sklep idzie klientowi na rękę i zaniża wartość przesyłek. Także przy większych zakupach warto zastanowić się dwa razy, bo na tych 23% się pewnie nie skończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło to nie jest straszna rzecz, to raczej pikuś. Straszny to jest vat bo tego jest 23% a cła zaledwie kilka % ;p

Powiedzmy, że posłużyłem się skrótem myślowym ;) Jak Ci celnicy się do paczki dobiorą to VAT jest chyba naliczany zawsze, a opłaty celne są dodatkiem od jakiejś tam kwoty... i zdaje się w przypływie fantazji i dobrego humoru mogą jeszcze jakieś % sobie doliczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

wracając do płatności na aliexpress, to najkorzysteniej jest robic to kartą i to taką która jest rozliczana w dolarach i nie jest powiązana z naszym głównym kontem gdzie mamy stałe wpływy.

kto z was ma PIN kod napisany na karcie i uważa to za bezpieczne?

przy płatnościach internetowych wystarczy znac tylko dane karty, i nie okradnie nas aliexpress tylko fałszywa strona, podsłuch sieci lub zgubienie karty.

Proponuje lekturę forum telchina.pl tam jest wszystko o zakupach na ali i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płatności , płatnościami , a uczciwość sprzedawców to inna bajka, ja niestety nie otrzymałem towaru zamawianego 2 m-ące temu, pieniążki zamrożone. Jeżeli różnica w cenie nie jest większa w Polsce niż 30 %, , to nie warto ryzykować , plus brak gwarancji. Można moim zdaniem kupować coś, co jest niedostępne w kraju.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie kupuję czasami na Focalprice, może ceny o 5% czy 10% wyższe niż na aliexpres ale nigdy nie było problemów. Też cła i vatu nie zapłaciłem mimo iż przesyłki czasami były strasznie wielkie(karton wymiarami 40x40x70 :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niepotrzebnie panikowałem sprzęt dotarł do kraju, przeoczyłem maila ,że sprzedawca nie miał towaru na magazynie, wysłał jak miał. Także wszystko ok . Kasy oczywiście nie tracimy dopóki nie dostajemy towaru, sprzedawca nie dostaje kasy. Także polecam ali.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące oznaczeń cen .Jaka różnica jest pomiędzy US (kwota) a USA.(kwota).Pytanie może i głupie,ale zastanawia mnie fakt,że taki sam produkt może kosztować powiedzmy 1400,00USA i np.35,00US.O co w tym wszystkim chodzi??,jakaś megazniżka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące oznaczeń cen .Jaka różnica jest pomiędzy US (kwota) a USA.(kwota).Pytanie może i głupie,ale zastanawia mnie fakt,że taki sam produkt może kosztować powiedzmy 1400,00USA i np.35,00US.O co w tym wszystkim chodzi??,jakaś megazniżka??

 

Na ali sprzedają też w hurtowych ilościach .Sprawdź czy aby nie kupujesz "lot" zamiast "piece".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem,było piece.Chodziło o kule waterball .Były po 32US,a teraz są po 150 USA,tak samo i ze zjeżdżalniami dużymi dla dzieci.

Duże skoki nadmuchiwane nadmuchiwane trampolina zjeżdżalnia łóżko powietrza

Wysyłka:
US $20.17toPoland via
a są też takie
Hot-sprzedaży skoki nadmuchiwane łóżko dziecko nadmuchiwane nadmuchiwane trampolina duża zjeżdżalnia
Cena: US $3,093.30 / piece Cena z rabatem:
US $2,783.97 / piece - bardzo duża rozbieżność cenowa.,chociaż zauważyłem ,że US też są po 150
I o co w tym wszystkim chodzi??Ta cena 25 dolarów jak dla mnie jest nie realna......bardzo niska.
Edytowane przez WEZUWIUSZ3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne USA czy US tylko dolary albo USD :P

 

Jak zauważyłeś jest to wałek -

guoying tan

 

China (Mainland)

No feedback score

Tutaj zaznaczyłem dlaczego. Tak samo było z tabletami po 1 dolarze.

Najlepiej szukać od sprzedawców którzy mają przynajmniej kilkaset komentarzy pozytywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żadne USA czy US tylko dolary albo USD :P

 

Jak zauważyłeś jest to wałek -

guoying tan

 

China (Mainland)

No feedback score

Tutaj zaznaczyłem dlaczego. Tak samo było z tabletami po 1 dolarze.

Najlepiej szukać od sprzedawców którzy mają przynajmniej kilkaset komentarzy pozytywnych.

 

Ale co im z tego jak kasę dostaną dopiero ,jak wystawię im ocenę,że przesyłka doszła.Więcej na tym by zyskał sam serwis aliexpres ,bo na jego koncie kasa się znajduje niż sam Chińczyk.cyba że coś mi umkło w płatnościach,albo odczytałem bez zrozumienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, zwrócą wszystko ale jaki jest biznes w zamrażaniu pieniędzy na dwa miesiące?

A Ci sprzedający zyskują pokaźną bazę danych klientów z dokładnym adresem, numerem telefonu mailem itd. którą mogą potem sprzedać albo wykorzystać do nie do końca legalnych celów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności