Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ZAKUP NA ALIEXPRESS


slawekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nowinki:

"You  have enjoyed  combined delivery service.Your parcel would be consolidated in the (numer paczki )"

2 paczki od zupełnie różnych sprzedawców mi połączono i to po ich nadaniu, jak to chińczycy robią to nie wiem. Połączono jedną cainao economy z aliexpress standard shipping w jedną aliexpress standard shipping.

 

Co do 'cainao' global to na ten moment już widzę, że jest wyraźnie wolniejsze od alixpress standard. Ale ostatecznie jeszcze nie wiem jak szybko to dojdzie (ostatni status z lotniska ;) ).

 

@g88 tu raczej chodziło o to, że droższe rzeczy to lepiej kupować z bardziej bezpiecznych źródeł. A jak już nie ma innej opcji to lepiej płacić kartą (najlepiej taką w odpowiedniej walucie lub tanim przewalutowaniem ) by w razie jakby przysłano cegłę itp., spróbować chargeback, w razie jakby Ali odrzuciło reklamację.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki łączone są jeszcze w Chinach - trafiają do jednego magazynu, tam są łączone w jedną i nadawany jest łączny, nowy numer przesyłki. W trackingu odzwierciedla to wpis o przyjęciu w "consolidated warehouse". Chociaż raz mi się przytrafiło, że rzeczy zamawiane w bardzo podobnym czasie (na przestrzeni kilku dni) szły jednak w dwóch przesyłkach, ale to chyba wyjątkowo, przeważnie łączą w jedną. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj odebrałem pierwszą pakę z paczkomatu od aliexpress, z Chin była wysłana 31grudnia. Mam wrażenie, że w stosunku do PP jest sporo szybciej, szczególnie biorąc pod uwagę, że 6stycznia był dniem wolnym od pracy.

Jakkolwiek z tymi paczkomatami to chyba jednak dalej nie tak różowo:

 https://www.pepper.pl/dyskusji/tez-macie-problem-aliexpressinpost-348368 - inpost nie podaje nazwy miasta odbioru, więc chińczycy mogą podać fejk numery i spory na aliexpress w tym przypadku mogą zostać przegrane. O tym także tutaj https://www.pepper.pl/dyskusji/inpost-ginal-paczki-z-chin-przepisuje-sie-inne-telefony-inne-paczkomaty-320516

 

Co do form wysyłek:

na podstawie jednej paczki "cainao standard.." stwierdzam, że od "cainao economy.." różni się tylko tym, że jest rejestrowana, a czas dostarczenia jest zbliżony, czyli równie długaśny i zależny od czasu leżakowania w polskich placówkach, które jest zależne być może od danych placówek (cło, a nie urzędy dostarczające) przez jakie przechodzi albo od aktualnego układu astrologicznego 🤣

 

@pysiaDK Chciałbym, żeby mi tak łączyli zwykłe cainao z aliexpress standard, ale do tej pory to tylko jeden przypadek miałem, więc coś mnie majfrendzi nie lubią chyba :lol:

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 04:08, oblivion napisał:

@Kuba_622 Ekonomiczna wersja cainao, więc niestety tak to wygląda, ale bez obaw są duże szanse, że dojdzie, tylko nie wiadomo na które święta :D Co do inpostu to dobrze to słyszeć, szczególnie, że co raz bardziej prawdopodobne, że będą wkrótce zatory w związku ze świętami i wydłuży się dostawa, a jakoś nie mam zamiaru czekać do przyszłego roku na paczki i dostać w gratisie 23% vatu zgodnie z wejściem nowych zmian.

To prawda, ja właśnie dostałem refund za trzecią przesyłkę z rzędu która utknęła "w doręczeniu" już w PL. Dla porównania przesyłki wysłane za pomocą Aliexpress standard dostaję regularnie poniżej 10 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, soulreaver napisał:

To prawda, ja właśnie dostałem refund za trzecią przesyłkę z rzędu która utknęła "w doręczeniu" już w PL. Dla porównania przesyłki wysłane za pomocą Aliexpress standard dostaję regularnie poniżej 10 dni.

 

Do mnie dwie nie dotarły, ale ostatnio i AliExpress Standard Shipping mnie zawiódł :( W moich KZ DQ6 "wykryto wbudowaną baterię" cokolwiek to znaczy... i od dwóch tygodni nie mogą wyjść z Chin :(

Edytowane przez Kuba_622
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie pomyślałem, może by tak jakąś petycję do inpost napisać, by w śledzeniu przesyłki zawarto informację w jakim mieście/paczkomacie została odebrana + kilka cyfr z ostatnich sześciu cyfr telefonu, który był podany. Ułatwiłoby to znacząco reklamację przesyłek od chińczyków, którzy dali fałszywy numer (niektórzy robią tak, że podają ten sam numer przesyłki do wielu osób, jedna osoba odbierze, a innym nie wysłano, a że aliexpress banuje sprzedawców dopiero jak mają gdzieś połowę negatywów z komentarzy, to duża część sprzedawców dorabia w ten sposób ). W uzasadnieniu podanie linków do tematów, gdzie ludzie narzekają i może będzie jakaś szansa, że w przyszłości zmienią tracking na bardziej szczegółowy.

 

Ja miałem niedawno sytuację, że chińczyk mi napisał kilka godzin przed terminem, który upływał mu na nadanie paczki, że nie ma towaru, żebym wybrał inną wersję lub anulował zamówienie z powodem oczywiście innym niż brak towaru.. Jakbym widział to na czas to bym anulował jak chciał, wiedząc, że inaczej pewnie dadzą fałszywy tracking, bo jak ktoś już kombinuje na powodzie anulowania to duże prawdopodobieństwo, że będzie kombinował do upadłego, licząc na głupotę kupującego. No ale wiadomość zobaczyłem po tym czasie,  oczywiście już podał fejkowy numer wysyłki i musiałem czekać na "dostarczenie". Według trackingu dostarczano paczkę w innym mieście, napisałem do supportu, żeby mi spór otworzyli (bo manualnie mogłem to zrobić chyba dopiero po tygodniu ), opisałem sytuację, dałem screeny z monitorowania paczki, aliexpress kazało czekać 3 dni czy może jednak nie dojdzie i po tym czasie zaakceptowali zwrot kasy (a sprzedawca w ogóle nie odezwał się w sporze tylko napisał wiadomość z typową formułką w stylu - my friend dont worry package is on the way to u please cancel dispute.. ).

 

@Kuba_622 Jakiś czas temu bodajże UE wprowadziła bardziej restrykcyjne przesyłki dla baterii, dlatego muszą być odpowiednio pakowane, by nie stanowiły zagrożenia w transporcie (dlatego, od tego czasu, chińczycy generalnie nie dołączają baterii do sprzętów, bo by musieli drożej płacić za wysyłkę ). Pierwszy raz słyszę, żeby sprawdzano przesyłki pod kątem wbudowanych akumulatorów, ale w sumie biorąc pod uwagę przepisy nie jest to dziwne. Możliwe, że przesyłka nie spełnia wymogów dla transportu baterii, więc paczka z Chin nie wyjdzie. Nie znam KZ DQ6, one mają baterię? Jak nie to pisałbym do sprzedawcy, żeby kontaktował się w tej sprawie i to wyjaśniał, bo mu paczkę zwrócą. Zresztą nawet jak mają baterię to też bym pisał do sprzedawcy i go męczył, by to szybko ogarnął (wiadomość co parę dni minimum z pytaniem co słychać u paczki :D , bo oni tyle tego wysyłają, że prawdopobna jest sytuacja, że nikt o Twoim zamówieniu pamiętać nie będzie ). 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2021 o 20:36, oblivion napisał:

(niektórzy robią tak, że podają ten sam numer przesyłki do wielu osób, jedna osoba odbierze, a innym nie wysłano, a że aliexpress banuje sprzedawców dopiero jak mają gdzieś połowę negatywów z komentarzy, to duża część sprzedawców dorabia w ten sposób )

podobno sprzedawcy dostają pieniądze dopiero po potwierdzeniu otrzymania towaru, to w jaki sposób na tym mogą dorobić? Jeśli zgłoszę, że przesyłki nie dostałem to chyba wygram dispjuta?

 

 

W dniu 11.12.2020 o 04:21, oblivion napisał:

Nowinki:

"You  have enjoyed  combined delivery service.Your parcel would be consolidated in the (numer paczki )"

2 paczki od zupełnie różnych sprzedawców mi połączono i to po ich nadaniu, jak to chińczycy robią to nie wiem. Połączono jedną cainao economy z aliexpress standard shipping w jedną aliexpress standard shipping.

 

Co do 'cainao' global to na ten moment już widzę, że jest wyraźnie wolniejsze od alixpress standard. Ale ostatecznie jeszcze nie wiem jak szybko to dojdzie (ostatni status z lotniska ;) ).

 

Ja ostatnio odebrałem sześć paczuszek drobnostek w jednej większej.

 

Wysyłka "Cainao... economy..." to faktycznie tragedia, wczoraj odebrałem z poczty paczuszkę zamówioną 28 października, ale wciąż nie dostałem dwóch rzeczy z początku października, ale - jak widać, jest nadzieja :v

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2021 o 16:53, Jackzor napisał:

podobno sprzedawcy dostają pieniądze dopiero po potwierdzeniu otrzymania towaru, to w jaki sposób na tym mogą dorobić? Jeśli zgłoszę, że przesyłki nie dostałem to chyba wygram dispjuta?

 

Jak nie potwierdziłeś otrzymania, a czas na dostarczenie się skończy, a nie otworzyłeś sporu w odpowiednim terminie to sprzedawca dostanie kasę z automatu. 

Co do sporu to sprzedawca może napisać, że jak byk, w systemie widnieje, że przesyłka dostarczona i aliexpress może się z tym zgodzić. Wtedy pozostaje tłumaczenie, że nie, że nie przyszło SMS i mail od inpostu oraz żądać, by sprzedawca pokazał dowód nadania. Jednak nawet jak aliexpress się do tego przychyli to mogą pokazać prawdziwy dowód, bo jest taki myk, że przesyłka idzie na Twój telefon i paczkomat, a po czasie adres doręczenia jest zmieniany na inny telefon i paczkomat. 

 

W dniu 16.01.2021 o 16:53, Jackzor napisał:

Wysyłka "Cainao... economy..." to faktycznie tragedia, wczoraj odebrałem z poczty paczuszkę zamówioną 28 października, ale wciąż nie dostałem dwóch rzeczy z początku października, ale - jak widać, jest nadzieja :v

 

Jest nadzieja, że dojdą przed kolejnymi świętami :D 

Mogę zgadnąć, że według statusu śledzenia dawno przyszły do Polski, przeszły przez cło i leżą teraz na magazynie aż w końcu zostaną wysłane do właściwego urzędu pocztowego w celu doręczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności