Skocz do zawartości

ZAKUP NA ALIEXPRESS


slawekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak - sprzedawca stwierdził, ze z filmów i nagrań NIC nie wynika. Ja napisałem, że wynika jednoznacznie. Aliexpress uznał, że dowody są wystarczające i albo odsyłam i dostaję full refund (na mój koszt), albo nie odsyłam i proponują 40%. Ja na to napisałem, że opcja bez odsyłana jedynie, ale minimum 80% jako kompromis, bo i tak towar jest niezdatny do użytku. za 28 godzin mam deadline tej odpowiedzi. Sprzedawca na to napisał, ze jestem OSZUSTEM (!) i więcej niż 40% nie da, chyba, ze odeślę słuchawki. I co dalej?

Myślę, że odsyłanie i full refund, przy tak galopującej cenie dolara, może okazać się fajnym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak - sprzedawca stwierdził, ze z filmów i nagrań NIC nie wynika. Ja napisałem, że wynika jednoznacznie. Aliexpress uznał, że dowody są wystarczające i albo odsyłam i dostaję full refund (na mój koszt), albo nie odsyłam i proponują 40%. Ja na to napisałem, że opcja bez odsyłana jedynie, ale minimum 80% jako kompromis, bo i tak towar jest niezdatny do użytku. za 28 godzin mam deadline tej odpowiedzi. Sprzedawca na to napisał, ze jestem OSZUSTEM (!) i więcej niż 40% nie da, chyba, ze odeślę słuchawki. I co dalej?

Widzę, że masz ciężką przeprawę. Wysyłka w tym wypadku tak jak napisał Fatso może nie być złym rozwiązaniem. List polecony priorytetowy nie będzie w cale taki drogi. W razie jakbyś się decydował na wysyłkę to udokumentuj dokładnie jak zapakowałeś i na poczcie jak już będzie obklejone z numerami wszystko to też fotki zrób. Zawsze dobrze mieć jak najwięcej tego typu dokumentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co Wy, panowie! Słuchawki 31$, to ile wynosi 40%? 13$ jakieś. A jak odeślę najtańszą możliwą przesyłką (18$ powiedzmy), to dostanę 31$ (przy odrobinie szczęścia) to będę miał tyle samo dokładnie. Ale mam nadzieję, zę skoro zakwestionowałem 40% i żądam 80%, to może dadzą mi 60%. Kolega nimovsky wspominał, że kiedyś wywalczył coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Zakończyli dispute i przyznali mi 40%, a sprzedawca dostał upomnienie. Teraz liczę, że ktoś na forum kupi te moje ISK na części, bo są idealne poza tym przetwornikiem nieszczęsnym, to prawie mi się zwrócą... Albo sam wsadzę im jakieś przetworniki dobre z trupków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Mam problem z płatnością na aliexpress.Posiadam kartę wirtualną ING.Kupiłam kilka rzeczy na aliexpress i chcę zapłacić i wybieram płatność kartą VISA ale nie posiadam nr karty,więc nie mogę go wpisać.Jak można inaczej zapłacić za zakupy na aliexpress ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z płatnością na aliexpress.Posiadam kartę wirtualną ING.Kupiłam kilka rzeczy na aliexpress i chcę zapłacić i wybieram płatność kartą VISA ale nie posiadam nr karty,więc nie mogę go wpisać.Jak można inaczej zapłacić za zakupy na aliexpress ???

 

Przejdź na zakłądkę z kartami i tam masz kartę wirtualną, kliknij na szczegóły i pojawi się nr rachunku oraz numer karty. Jeżeli nie wystąpiłaś wcześniej o kod CVV to wystąp i przyjdzie Ci chyba mailem albo sms. Będzie komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Strona bardzo przydatna i warto z niej korzystać, ale na rynku pojawiają się inne, które dla konsumenta są bardziej atrakcyjniejsze. Ostatnio natknąłem się na tzch Strona oferuje dbanie o przebieg realizacji, kontakt w języku polskim i dużo niższe ceny!! Wtedy nie będzie żadnych problemów z realizacją zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona bardzo przydatna i warto z niej korzystać, ale na rynku pojawiają się inne, które dla konsumenta są bardziej atrakcyjniejsze. Ostatnio natknąłem się na tzch Strona oferuje dbanie o przebieg realizacji, kontakt w języku polskim i dużo niższe ceny!! Wtedy nie będzie żadnych problemów z realizacją zamówień.[/size]

Toż to przecież pośrednik w zakupach i coś mi się wydaje, że mogą być jaja w przypadku wystąpywania o zwrot, a już na pewno nie będzie taniej ;)

Zdecydowanie bezpieczniej bezpośrednio kupować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mało jest tu osób, które po koleżeńsku zamówią Ci coś z Aliexpressu? :)
Poza tym, z Chińczykami często lepiej się dogaduje w sprawie uszkodzeń/błędów zamówienia/zwrotów niż z Polakami... Dlatego po "chińskie ******ły" wolę latać na Aliexpress niż zamawiać od Polaków z Allegro.

 

Ostatnio zakupiłem sobie tak formy do ciast i innych wypieków (uwielbiam tarty z owocami) :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można zrobic quick pay blue western union -kasa dochodzi natychmiast do odbiorcy. W formach płatności wybrać inne i blu western union.

otrzymacie dane do przelewu. takie przelewy obsługuje np pko bp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

listopad 2019

alipaczka.pl.png

 

Dzisjaj, tj 22 listopada przyszły pady dla Meze 99C. Zdjęcia wrzucę pod: 

https://forum.mp3store.pl/topic/135530-meze-99-classics/page/50/

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
11 minut temu, allinsids napisał:

Zakupy na aliexpress są naprawdę kosztowne jeśli chodzi o czas wysyłki. Dla każdego kto nie jest cierpliwy..współczuje..

czekałem ponad 3 miesiące na telefon

Mi w 5 dni doszedł wzmacniacz dla córki :)

Przewaliłem tonę sprzętu i generalnie jest różnie, od tygodnia do dwóch miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ja żonie kupiłem trochę świecidełek 3 listopada i 16 w poniedziałek były u mnie

Gorzej jest teraz z USA mnie przesyłka od końca maja szła do końca października

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje samolotem iod wylotu z Chicago O'Hara do dostarczenia 6 dni a reszta błakanie się po prawie całych Stanach, było na śledzeniu 18 stanów odwiedziła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, allinsids napisał:

Zakupy na aliexpress są naprawdę kosztowne jeśli chodzi o czas wysyłki. Dla każdego kto nie jest cierpliwy..współczuje..

czekałem ponad 3 miesiące na telefon

 

Zależy jaką formę wysyłki się wybiera. Aliexpress standard shipping to mniej więcej 2-3tygodnie. Jest to najtańsza sensowna wysyłka rejestrowana dla przedmiotów za kilka-kilkanaście dolców lub trochę więcej. Chociaż ostatnio przyuważyłem chyba coś nowego: "cainao standard for special goods" - wg aliexpress dochodzi średnio w 20-40 dni. Nie wiem czy to prawda, ale testuję obecnie, bo postanowiłem zaoszczędzić 2 złote na wysyłce 🤣 A przy droższych przedmiotach to czasem za darmo można wybrać aliexpress standard shipping lub jeszcze szybsze formy wysyłki. Chociaż jest pewien kruczek, że jak wysyłka jest darmowa to niektórzy cwaniacy wyślą innym sposobem i będzie szło dużo dłużej. 

Zaś te darmowe wysyłki (cainao ekonomiczne czy sunyu albo coś takiego ) dla tanich przedmiotów to mi ostatnio dochodzą po kilku miesiącach (nawet pół roku ). Myślałem już, że to chińczyk płynie pontonem przez ocean a potem na piechotę mi to przyniesie, ale z czego się zorientowałem po statusach przesyłek to winę ponosi poczta polska lub UC, gdzie przesyłki leżą miesiącami nim zostaną wysłane do adresata. Najwyraźniej tak się obecnie obchodzą z zagranicznymi/chińskimi przesyłkami nierejestrowanymi. 

 

Nie jestem jeszcze ekspertem w tej materii, ale jeszcze dodam, że czasami jest darmowo lub niedrogo "seller shipping method", i jak jest napisane, że to w do około miesiąca dojdzie to można ryzykować, jeśli szkoda nam kasy na dopłacenie do "aliexpress standard shipping". Jak nie dojdzie to i tak na 99% odzyska się kasę, tylko trzeba założyć spór w terminie i znać odrobinę angielski by zaznaczyć co trzeba tj. full refund itp oraz opisać sytuację lub kogoś poprosić o pomoc w tym. Z Polski często nie ma co zamawiać, bo szybciej dojdzie paczka z Chin. Bo często jak się zamawia z Polski, to oni wyślą z Chin do pośrednika w PL i to tylko wydłuży wysyłkę. Oczywiście mówię tutaj o zakupie na aliexpress. 

Nie wiem jak jest obecnie, ale jak jest do wyboru adres lub paczkomat to zawsze wybieram adres, bo widziałem, że wielu osobom paczki do paczkomatów nie doszły. Tzn. doszły, ale nie zostały umieszczone w paczkomatach, bo chińczycy źle je zaadresowali wg inpostu.

 

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAAEAL 4 rdzeń wysokiej czystości miedź 3.5mm pozłacany ulepszony kabel do słuchawek ze złączem 2Pin do TFZ/Kinera/TRN/KZ ZST/FAAEAL

 

https://pl.aliexpress.com/item/4000297658368.html

 

Darmowa dostawa AliExpress Standard Shipping (powinno być do 25 dni)

Od zakupu do paczkomatu w 9 dni! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 03:54, oblivion napisał:

 

Chociaż ostatnio przyuważyłem chyba coś nowego: "cainao standard for special goods" - wg aliexpress dochodzi średnio w 20-40 dni. Nie wiem czy to prawda, ale testuję obecnie, bo postanowiłem zaoszczędzić 2 złote na wysyłce 🤣

 

 

Zamówiłem ostatnio parę drobnych rzeczy i była dostawa Cainiao Super Economy Global - strasznie długo to idzie. Wg śledzenia, to moje rzeczy utknęły na wiele tygodni na cel w Belgii, nie wiem czy już są w Polsce i kto je tyle trzyma. Dla porównania inne rzeczy, które zamówiłem z dostawą AliExpress Standard Shipping to nie tylko już dotarły, ale nawet juz większość z tego zdążyłem sprzedać w naszym komisie i mają już nowych właścicieli :D

 

Z dostawą do paczkomatu na kilkadziesiąt rzeczy co zamówiłem, wszystko było w 2 - 3 tygodnie i zero problemu. In Post odbiera kilka razy w tygodniu z cła i nakleja własną etykietę - więc nie ma problemów z adresowaniem (chyba że się pomylisz podając własny nr telefonu czy coś ;)), natomiast z dostawą od Poczty Polskiej co prawda zamówiłem znacznie mniej rzeczy, ale jak dotąd wszystko idzie przynajmniej 3 - 4 tygodnie, więc raczej In Post lepszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Ekonomiczna wersja cainao, więc niestety tak to wygląda, ale bez obaw są duże szanse, że dojdzie, tylko nie wiadomo na które święta :D Co do inpostu to dobrze to słyszeć, szczególnie, że co raz bardziej prawdopodobne, że będą wkrótce zatory w związku ze świętami i wydłuży się dostawa, a jakoś nie mam zamiaru czekać do przyszłego roku na paczki i dostać w gratisie 23% vatu zgodnie z wejściem nowych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 04:08, oblivion napisał:

@Kuba_622 Ekonomiczna wersja cainao, więc niestety tak to wygląda, ale bez obaw są duże szanse, że dojdzie, tylko nie wiadomo na które święta :D Co do inpostu to dobrze to słyszeć, szczególnie, że co raz bardziej prawdopodobne, że będą wkrótce zatory w związku ze świętami i wydłuży się dostawa, a jakoś nie mam zamiaru czekać do przyszłego roku na paczki i dostać w gratisie 23% vatu zgodnie z wejściem nowych zmian.

Opodatkowanie e-commerce wchodzi w życie od lipca 2021 a nie od stycznia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności