Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ZAKUP NA ALIEXPRESS


slawekxyz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupu dokonujesz tak samo jak na ebay, allegro, etc, także nie ma czego tłumaczyć. Problem jest z płatnością, bo aliexpress nie akceptuje paypala. Ale i z tym można sobie w prosty sposób poradzić.

Rozwiązaniem jest e-karta. Sprawdź, czy twój bank oferuje możliwość założenia karty wirtualnej. Taka karta nic nie kosztuje i jest bezpiecznym rozwiązaniem (zasilasz ją przelewem). Ja mam konto w ING i tam jest e-karta VISA. Płacąc na alliexpress po prostu wybieram jako metodę płatności kartę VISA, wypełniam dane i to wszystko. Oczywiście wcześniej upewniam się, że na karcie znajduje się odpowiednia ilość gotówki. Przewalutowanie następuje po zaskakująco korzystnym (niskim) kursie (nieco wyższy od standardowego kursu sprzedaży), także bez obaw. Największą wadą jest chyba czas operacji, przelew dochodzi do sprzedawcy w okolicach 1-2dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem , dzięki ,nie wiem czy to mam bo konto w alior sync i karta master ,a jeśli chodzi o samych sprzedawców to raczej wybierać takich ze 100 % pozytywy , czy niekoniecznie ,chcę kupić słuchawki i nie wiem czy warto ,u nas cena 200 zł tam wyjdzie mi jakieś 140-150

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alior chyba takiej karty nie ma. Najwyżej będziesz musiał założyć konto w mbanku czy coś w ten deseń. Albo płacić normalną kartą, ale to już nie jest tak bezpieczne... Jeśli chodzi o dobór sprzedawców to nie wiem, wróżką nie jestem. Masz "Buyer Protection" to jak coś, to z tego skorzystasz. Każdy sprzedawca daje deklarowany czas dostawy, jeśli słuchawki w terminie nie dotrą no to masz zwrot kasy. Inna sprawa, że taki termin to może być miesiąc, a mogą być i dwa miesiące. Czy dla 5 dych warto rezygnować z gwarancji i czekać miesiąc na paczkę, to już sam musisz zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kartą z alior sync mozna płacić w internecie tak samo jak każdą kartą kredytową - to jest karta debetowa wypukła. Tak więc w sekcji płatności wybierasz płątność karta kredytową, wbijasz numer karty, kod CVV2, swoje dane i masz zapłacone. Pieniądze momentalnie schodzą z konta, przeliczane po kursie sprzedaży dewiz. Aktualne kursy alior masz tutaj: www.aliorbank.pl/pl/o_banku/kursy_walut/kursy_walut_aktualne/main

Jakby co to pisz, pomogę Ci z zamówieniem.

Edytowane przez pysiaDK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na aliexpress nie jest tak, że przelew nie trafia do sprzedawcy tylko do systemu, zaś sprzedawca dostaje kasę dopiero w momencie potwierdzenia przez kupującego że towar do niego dotarł szczęśliwie? Robiłem kiedyś tylko jedną transakcję na aliexpress i wydaje mi się że tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się - w takim wypadku prawie każdy sprzedający, od którego coś kupiłam nie dostałby kasy, bo jakoś tak nigdy nie mogę się zmobilizować, żeby potwierdzić, że towar dotarł i wystawić opinię ;) W każdym razie, na potwierdzenie masz chyba jakieś 60 dni? Po tym czasie system sam zatwierdza, że przesyłka do Ciebie trafiła, o ile wcześniej sam tego nie zrobisz lub nie zgłosisz problemów - na przykład, że przesyłka w dalszym ciągu do Ciebie nie trafiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakie to ma znaczenie z punktu widzenia kupującego? Żadne, bowiem wszelkie zażalenia Ali rozpatruje bez większych problemów - przerabiałam taką historię ;) Nawet jeśli kupisz i już zapłacisz, ale rozmyślisz się zanim sprzedawca wyśle towar - masz możliwość rezygnacji, a pieniądze na konto wracają bardzo szybko, w moim wypadku było to jakieś 24h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ma znaczenie, że to bardzo dobry system ochrony kupującego, bo sprzedawca nie wyśle Ci kamieni w paczce, a jak wyśle, to nie dostanie kasy.

A teraz przeczytaj mój post jeszcze raz. Albo nie, napiszę to bardziej czytelnie - jakie ma to znaczenie dla kupującego, w którym momencie pieniądze dostaje sprzedający, skoro Ali rozpatruje zażalenia bez większych problemów, a co za tym idzie - zwraca pieniądze kupującemu? Być może, kasa idzie do sprzedawcy dopiero po potwierdzeniu, że przesyłka do Ciebie dotarła lub po czasie, jaki jest przewidziany na to potwierdzenie lub podjęcie jakichkolwiek działań, jeśli by nie dotarła, nie zaprzeczam. Ale w dalszym ciągu, jeśli Ali nie robi problemów ze zwrotem pieniędzy, nie widzę sensu roztrząsania sprawy w jakim momencie pieniądze trafiają do sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z was płaci normalną karta na AE?

Ja zapłaciłem i do tej pory problemu nie było, ale co jakiś czas mi przychodzi do głowy, że nagle wszystkie moje pieniądze pójdą do Chin.

Można się przed tym zabezpieczyć w jakiś sposób? Zablokować dostęp dla Chin czy coś?

Mam mBank

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jeśli dostaną się w niepowołane ręce. Ryzyko jest niewielkie, ale lepiej losu nie kusić. Jeremy Clarkson kiedyś opublikował w gazecie dane swojego konta bankowego i jakież było jego zdziwienie kiedy w niedługim czasie jakaś organizacja charytatywna wspomogła się paroma stówkami z jego kieszeni ;)

Po prostu zacznij płacić w internecie e-kartą i śpij spokojnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E-karta to karta przedpłacona. Najpierw musisz ją zasilić przed transakcją, a dopiero potem możesz płacić.

Na Karcie kredytowej masz limit, ale nie musisz go odblokowywać do każdej transakcji.

E-karta jest dużo bezpieczniejsza przy płatnościach miedzynarodowych i internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, nie kumam, a w czym jest bezpieczniejsza e-karta? tym, że zazwyczaj nie będziesz miał bez robienia transakcji zasilonego konta i jak ktoś będzie chciał ci wyczyszścić konto to nie ma z czego? bo w przypadku kredytówki każdy sprzedawca który otrzymał nr karty może sobie ściągnąć potem ile chce.

Edytowane przez Krismarzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fatso, nie kumam, a w czym jest bezpieczniejsza e-karta? tym, że zazwyczaj nie będziesz miał bez robienia transakcji zasilonego konta i jak ktoś będzie chciał ci wyczyszścić konto to nie ma z czego? bo w przypadku kredytówki każdy sprzedawca który otrzymał nr karty może sobie ściągnąć potem ile chce.

Chodzi o to, że na e-karcie na codzień nie masz kasy. Jeśli ktoś przejmie jej dane, to i tak nic nie zrobi, bo ona jest pusta. Zasilasz ją tylko na moment przed planowana transakcją.

Jeśli złodziej przejmie dane karty kredytowej to Ci ją najnormalniej wyczyści i będzie miał towar. jeśli zaś zrobi to sprzedawca, to z nimi Visa czy master Card maja umowę opóźnionej płatności - jeśli udowodni im się fraud, to kasa do nich nigdy nie trafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadałem pytanie na ali; Pieniądze będą bezpiecznie przechowywane na koncie AliExpress Escrow Londyn. Płatność zostanie wydana tylko do sprzedawcy po potwierdzeniu zadowalającej nas dostawy w w terminie 30 dni, po tym czasie kasa idzie z automatu.No i jeszcze to; Przy płatności w Internecie, Twoje dane są chronione przez szyfrowanie SSL VeriSign (najwyższy poziom ochrony dostępnej w handlu). Ale najlepiej to chyba, przelewem zapłacić międzynarodowym , w Alior jest taka opcja, a co do kart, wszystko idzie przez bank jako przelew i jest szyrowane , który nigdy nie udostępnia pełnych danych z karty., nawet po transakcji widać tylko częściowy nr karty, odpowiedź z banku


Dzisiaj otrzymałem kolejna odpowiedź z banku ; polecamy korzystać z zaufanych serwisów sprzedażowych, ale jako zapłatę, bezpieczniej używać po prostu przelewu zagranicznego. Czyli nie polecam zapłaty karta na jakimkolwiek portalu , można się zabezpieczyć zmieniając dzienny limit transakcji karta , w taki ma Alior

sync, robi sie to natychmiast, jeżeli zadzieje się przelew to tylko na określoną przez nas dzienna kwotę.

Edytowane przez slawekxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności