Skocz do zawartości
  • 0

Beyerdynamic DT 880


iMpus

Pytanie

Witam!

Chciałem się zapytać o różnice brzmieniowe ww. Beyerów w wersjach 32 ohm, 250 ohm i 600 ohm - nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych danych na ten temat - a fora anglojęzyczne niestety odpadają, choć tam pewnie ten temat jest lepiej wyjaśniony.

Ewentualnie czy są jakieś inne słuchawki do 900zł grające w ten sposób? Słuchałem już trochę pokroju akg q701, k550, k242hd, k240 sextett, sennheiser hd598, beyerdynamic dt 770 240 ohm, t70p, zamkniete wynalazki do yamahy, nad-a czy B&W, któres ATH serii 900, takstary hi2050, pro80, ts 671 - żadne nie zbliżyły się do radości słuchania z dt 880 :)

Dlatego myślę że czas skończyć poszukiwania i wybrać najlepszą wersję - chyba że faktycznie są jakieś podobnie grające.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dajcie spokój słaby kabel bo co? Co polepsza ten założony przez was i jaki jest taki super? Kurcze słuchałem wielu przeróbek i zazwyczaj było gorzej lub wyeksponowane było któreś pasmo. Mając DT990 600ohm zdecydowałem sie na wymiany kabla po achach o chach na forum - największy zawód w życiu stracone 400 zł na ******ły i wróciłem do stockowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje Beyerki miały ze 20 lat więc nie było problemu, a raczej chęć docenienia przyjaciela i dania mu nowego życia. Na canarku gorzej, na dwóch wynalazkach za kupę kasy to samo. Ten z dodatkiem srebra zrobił masakrę ze średnicy i góry nie dało sie tego słuchać ten drugi zwykły za to zamulił totalnie brzmienie, przez obcięcie góry i średnicy. Canarek był najbliżej pozytywów wypchnął średnice ale dla mnie już nieakceptowalnie. Wszystkie 3 kabelki były polecane jako te super; zobaczysz jak super dopiero zagrają te słuchawki. Zobaczyłem :)

 

Ja rozumiem, że komuś może się podobać uzyskane brzmienie, ale róbcie to po gwarancji i tak aby można było wrócić do pierwotnej formy. Pamiętajcie, że firmy wydaja masę kasy na laboratoria i inżynierów, którzy dobiorą odpowiedni kabel.

Co może zrobić kabelek iMpus już sie sam przekonał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie można tego też tak zupełnie przekreślać... bo jest wiele pozytywnych opinii na ten temat w tym od rev92... jeśli zrobi się to umiejętnie, dobierze do charakteru słuchawek to może i można poprawić coś tam... oby tylko nie zepsuć czegoś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

no bez przesady z tym psuciem - zalezy od preferencji. na dt990 zmiana kabla ewidentne dala mi korzysci - od odslonienia srednicy zza koca poprze zaokraglenie ostrych poczatkowo wysokich (choc oczywiscie moze ktos tego nie lubiec). Porownywalem bezposrednio dwa modele. W T70 podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem co chcesz osiągnąć tym postem, ale okej, nie zamierzam z tym dyskutować, szanuje twój staż, ale ją też mam swoje zdanie, można powiedzieć ze też zawodowo w audio siedzę i dla mnie wymienić kabel warto ale każdy zrobi jak uważa, i to najlepiej po odsluchu :)

 

Tobie to nie pomogło, ok, nie każdy usłyszy i nie zawsze kabel da zmianę jakości, ale bezsensownie od razu negujesz sens takiej wymiany. Powiedz fatso żeby w takich k550 czy t70 zostawił stock...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie ma co sie klocic - bo moze nie kazdy lubi zmiany jakie wprowadza wymiana kabel na lepszy (ogolnie jakosciowo lepszy). we wszystkich beyereach z jakimi mialem do czynienia (dt770, dt880, dt990, t70, t90) kabel oryginalny to zeanada - do iem bym takiego nie dal.

w kazdym z tych modeli da sie zauwazyc po zmianie kabla zlagodzenie, zaokraglenie i ogolnie zrownanie pasm. tez zauwazam wieksza wypelnienie, niwelowanie suchosci. To jest akurat czego ja (jak widac tez rev czy fatso) oczekuje w stosunku do brzmienia stocka (ktory gra dla mnie za ostro / sucho / z kocem na srednicy itp - zaleznie od modelu). Ale to nie znaczy ze kazdy to preferuje. Znam takich dla ktorych dobre wysokie to takie jakie u mnie powoduja krew z uszu... np. @rev92 :PPPP

wiec wszystko kwestia upodoban...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pendragon ale głupoty piszesz ;) Przez takie bezmyślne teksty ludzie nie kupują dobrych słuchawek. Poza tym już chyba decyzja dawno podjęta i właśnie padło na dt880. Także jaki jest sens tego wpisu ? Oczywiście masz prawo pisać sobie bezsensu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

głupota utwierdza Cię w Twoich przekonaniach.. okej

 

edit: założę się że nawet ich nie przesłuchał, zwyczajnie powielił to co sam napisałeś, dobre słuchawki za 600zł i sibilanty :D i to na dwóch różnych sprzętach :D bo kolega jeśli naprawdę ich słuchał to pewnie z innym sprzętem :P Ciekawe że na lenovo i denonie (dwa "losowe" sprzęty) wszystko grało.... denerwuje mnie taka głupota ;P bo ludzie sie potem sugerują takimi wypowiedziami. Nie sugeruje sie sygnaturką :P

Edytowane przez Jarmil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności