Skocz do zawartości

kilka pytań dotyczących ipodów


jbmc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytań dotyczących playerków apple.

1 czy ipod video to to samo co classic czy jak??

2 czy jest sens kupować imoda i słuchać z samego imoda bez wzmacniacza (bo średniomi sie widzi noeszenie takiej cegły w kieszeni) czy jest jakaś róznica jak tak to jaka?

3 jak dźwięk się zmnieina wraz zmodowaniem czy wogóle sie zmienia jak słucha się z gniazda

4 ipod classi6g vs video 5g vas touch 4g,5g który warto wybrać szukałbym raczej cieplejszego źródla szeroka scena i szczegółowośc to nie priorytet używał bym na playerku nuforce m700 grają basowo więc chłodne źródło też by pasowało doradźcie

5 czy wszystkie imody są takie same chodzi mi środek nie o wygląd

6 moze polecacie jakiś inny playerek piszcie

 

za wszystkie odpowiedzie z góry dzięki

 

a zapomniałem bo narazie mam xperie sp gdzie gniazdo jest raczej słabe ale mozliwe że przesiąde się na xperie z/z1/s3 i jak czytam recke to z1 ma w miare dobre gniazdo... i nie wiem bo jak kupie któregos z ipodów to raczej zostane na sp ...co myślocie o gniazdach w tych telefonach??

Edytowane przez jbmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem ci na pytanie nr 1:
Tak, Video to Classic piątej generacji. Classic to przydomek nadany przez użytkowników iPodów, z tego co wiem :)
i nr 4:
W takim razie nie bierz classica 6g, dla mnie jest on tak chłodny, że aż uszy bolą. Najgorszy iPod, jeśli chodzi o dźwięk. Za to classic 5g to bardzo przyjemny, ciepły. Choć basu za dużo nie uświadczysz, więc te twoje słuchawki też mogłyby do niego pasować.

O Touchach i iModach może ktoś inny się wypowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 patrz wikipedia

 

2 imod masz tylko z złącza dock, wyj słuchawkowe to nadal ipod

 

3 zmieni się tak ze sygnał się wyczyści wyklaruje ogólnie SQ wzrośnie separacja etc

 

4 C5G gra chłodno ale muzykalnie, C6G gra ciemniej, T4G gra jeszcze ciemniej i rozrywkowo scena mniejsza

 

5 są różne, imod to wymiana pewnych elementów na inne

 

6 przeczytaj temat co kupic ... kup T4G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie T4G ciemny i rozrywkowy :) , a dla mnie jest jasny, analityczny z lepszą sceną niż u innych ipodów. Słucham/słuchałem bo teraz akurat nie mam z gołej taczki z wpiętymi T70p.

Dopiero podpinając DTX501p taczka robiła sie ciemniejsza, mniej analityczna a bardzie funowa.

To raczej świadczy o sporej neutralności Taczki i decydującej roli słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, każdy ma tu inną opinię o tym samym sprzęcie. Retter pisze, że C6G jest ciemny, a ja bym polemizowała... :)

Czytaj ze zrozumieniem, pokaż mi gdzie napisałem że C6G jest ciemny ??? Kolejny raz mówię ludzie czytajcie ze zrozumieniem CAŁOŚĆ !

Wyrywanie słowa z kontekstu całości nie ma sensu, no że ktoś czyta selektywnie to już inna broszka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie odpowiedzi chybe zdecyduje sie na 4g ale jeszcze kilka pytanek.

1 bo jest taka sytuacja ze często też bym podpinał pod głośniki w domu i w samochodze czy doT4 też moge podbiąć loda?(jak coś to wzmaka raczej nie bd uzywał)

2 jeżeli do loda podebne przedłużke żeby kabelek był dłuższy to bd miało sens czy dużo straci

3 tak zeby podpiąc pod głosniki to lepiej video czy ten T4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki a jak sie zmieni dźwięk w porównaniu z gniazda i przez loda. myślałem o jakimś 0,5m , 1m da rade??? jak tak to jaki byście polecali bo jak o słuchawkach wiem co nie co to o kablach pustka

a dałoby rade np. loda na zamówienie zrobić tak z o,5m ???co to to "rb"???

Edytowane przez jbmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lod'y tylko na zamówienie i pewnie policzą Cię jak za zboże (masz spis ludzi na forum, którzy się takimi rzeczami zajmują). Z lodów od ręki i tanich (krótkie) to fiio posiada w swojej ofercie. Dźwięk zmienia się w zależności od ampa wrzuconego w ipoda. Nie sprawdzisz jak działa w ipodzie (chyba niemożliwe) lineout bez ampa. Dźwięk takiego combo będzie głównie cechy ampa. Co do samego lineoutu w innych urządzeniach to standardowo nie ma mocy, dźwięk wyprany z emocji, w miarę równy - jak najczystszy żeby to amp nadał mu charakteru. Rb to popularny rockbox - oprogramowanie do sporej części sprzętu przenośnego audio. Z zalet ipod wtedy może odtwarzać pliki flac, dłużej trzyma bateria, nie trzeba się bawić z itunes, ma porządne eq, i kilka innych jak jakieś gierki i inne ******ły. Co do wygody użytkowania na rb i na ios to kwestia dyskusyjna, choć flac mnie przekonały do RB na ipodach.

 

Tak mnie naszło, więc czekam na ekspertów. Co by się stało gdyby z do lod podłączyć przedłużkę jack-jack na jakimś dobrym kablu? To mogłaby być zadowalająca i tania opcja rozwiązująca problem krótkiego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ampie raczej nie myślałem o przynośnym też nie bardzo ale pomyśle. czyli jeśli nie kupie jakiegoś wzmaka to lod nie ma sensu . chodzi mi o to czy normalnie z loda do gniazda bez (ampa/wzmaka) 3,5mm jest sens czy nie .... i jeszcze tak ostatnio sie zastanawiałem bo T4 w porównaniu do video5g jest chudzitki i chodzi mi tu o moc czy naprzykład video5g będzie miał więcej mocy np na bardziej wymagające sluchawki. i zgóry mówie ze raczej bez zadnego wzmaka bo nie widzi mi sie nosić takiej kanapki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie piszę po polsku bo zrozumieć się was nie da ..

 

tak spróbuj bez ampa to zobaczysz trick jakiego nie widziałeś membrany zaczną latać :D

słowa witam proszę dziękuje wymierają w dzisiejszym języku :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bardziej wymagające słuchawki" czyli? Rzuć jakiś przykład. Zarówno z gołej t4g i classica 6g lecą mi ts671, a czy to znaczy, że są dobrze wysterowane? Nie mogę się wypowiedzieć o 5g, ale krótkie porównanie z 6g nie zaszkodzi. 6g na rockboxie gra zdecydowanie głośniej niż t4g, ale ale. Czy to znaczy, że taczce brakuje mocy? No nie sądzę, bo jeśli chodzi o głośność to nie przekroczyłem 3/4 na 671, 681evo i ur40. Znacznie różnią się sygnaturą dźwięku i masz to w postach wyżej. Jeszcze co do opcji z lod i kanapkami. Sam lod przyda się, gdy będziesz chciał mieć źródło do domowego zestawu czy chociaż przy tak trywialnych sytuacjach gdy chcesz podłączyć ipoda pod radio w samochodzie/łódce/ pod wieżę, a masz złącze aux (bo jak jest usb, to zwykły kabel starczy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. dzięki za wszystkie odpowiedzi bardzo pomocne

chyba wybiore 5g ale jeszcze pytanko 5.5g to to samo co 5g czy nie ... można zrobić imoda na taczce?? jaka jest różnica? jakiego ampa byście polecali 2 przedziale do 300 moze być tez używany raczej cieplejszy do ipoda fajnie jakby było wejscie na ipoda jeśli takie są :D ewentualnie jak coś fajnie się zgrywa tez z taczką to piszcie. a moze zamiast loda dok np jak to sie ima ?

Edytowane przez jbmc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. dzięki za wszystkie odpowiedzi bardzo pomocne

chyba wybiore 5g ale jeszcze pytanko 5.5g to to samo co 5g czy nie ... można zrobić imoda na taczce?? jaka jest różnica? jakiego ampa byście polecali 2 przedziale do 300 moze być tez używany raczej cieplejszy do ipoda fajnie jakby było wejscie na ipoda jeśli takie są :D ewentualnie jak coś fajnie się zgrywa tez z taczką to piszcie. a moze zamiast loda dok np jak to sie ima ?

Zlituj się - na wszystko znajdziesz odpowiedź na forum. po co powielać? Użyj wyszukiwarki :google:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności