Skocz do zawartości
  • 0

Jakie nauszne z mięsistym basem?


bozar

Pytanie

Niestety po wieeeeeelu latach ostatnia para moich Senów HD212PRO przestała spełniać swoją funkcję. Jestem absolutnie zakochany w tych słuchawkach i sam fakt, że kupiłem ich w sumie 3 pary (pierwsze dawno temu, kolejne 2 pary rzutem na taśmę po wycofaniu z produkcji) chyba o tym świadczy.

 

Czego potrzebuję:

- nauszne (zakrywające całę małżowiny)

- zamknięte

- koniecznie ze potężnym, niskim, mięsistym basem - powinny przebijać w tym względzie hd212PRO chociaż z tym będzie ciężko

- powinny grać dobrze same z siebie (bez wzmacniaczy) na laptopie z integrą (Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller)

- gram trochę na basie i chciałbym je do tego wykorzystać, więc żadne pierdzenie nie wchodzi w rachubę

- wygoda jest ważna, ale jestem 'wytrzymały' więc to jest drugorzędna sprawa

- słucham: bluesa, rocka progresywnego, electro, reggae, z racji gry na gitarze basowej dużo "basowych" rockowych kawałków

 

 

Co mam:

- dokanałówki - Fisher Audio Eterna - za taką cenę (ok. 230 pln) grają naprawdę miło i nisko

- HD212 PRO, któe już zaczęły pierdzieć, ale korzystam z nich przez wiele lat praktycznie 5-10 h dziennie

- Lapka z integrą Intel Cougar Point PCH - High Definition Audio Controller

- telefon Nexus4

- Meizu e3

- Iriver H10jr

 

Słuchałem hd280pro oraz hd380pro. Dźwięk świetny, ale dla mnie basu tam nie ma. Niestety lubię jak jest go naprawdę dużo, chociaż oczywiście nie powinien przykrywać innych pasm. Miałem chrapkę na xb500, ale nigdzie nie można ich już dostać.

 

Budżet: 150 - 500 PLN

Koniecznie nowe. Muszę mieć możliwość przesłuchania gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Na allegro jak i w komisie osoba z forum wystawiła Beyerdynamic Custom one pro, sprawdzą się idealnie pod twoje wymagania. Wytrzymała i solidna konstrukcja z łatwo wymiennymi elementami. Można łatwo wymienić przedni panel muszli jeśli chcesz zmienić wygląd, "poduszke" na pałąku, pady na skórzane lub welurowe. Są całkiem wygodne Jak na konstrukcję zamknięta, nadają się do domu jak i na miasto. No i najwazniejsze dla ciebie, mają regulowane bass-refleksy, można uzyskać masę mocnego basu.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd380 odsłuchiwałem tylko w Saturnie. Na telefonie, na jakiejś mini wieży oraz na porządnym wzmacniaczu Denona. Tak jak pisałem wyżej - grają bardzo 'przejrzyście', ale basu jest niewiele niestety...

 

Ew. skłaniam się do dokupienia dodatkowej karty na USB, chociaż na lapku moje stare senny grają bardzo porządnie, bardzo.

 

 

Beyerdynamic Custom one pro - wydają się być ciekawe. Na pewno chciałbym ich posłuchać

Zastanawiam się jeszcze nad Sennheiser Momentum On Ear, cena podobna, ale nie wiem jak z jakością niskich tonów w porównaniu do B COP.

Edytowane przez bozar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd380 odsłuchiwałem tylko w Saturnie. Na telefonie, na jakiejś mini wieży oraz na porządnym wzmacniaczu Denona. Tak jak pisałem wyżej - grają bardzo 'przejrzyście', ale basu jest niewiele niestety...

 

Ew. skłaniam się do dokupienia dodatkowej karty na USB, chociaż na lapku moje stare senny grają bardzo porządnie, bardzo.

 

 

Beyerdynamic Custom one pro - wydają się być ciekawe. Na pewno chciałbym ich posłuchać

Zastanawiam się jeszcze nad Sennheiser Momentum On Ear, cena podobna, ale nie wiem jak z jakością niskich tonów w porównaniu do B COP.

Jakość niskich tonów może i lepsza, ale Tobie zależy na ilości basu a momentum mogą mieć go zdecydowanie za mało.

Również popieram COP.

Edytowane przez Ermac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

hd380 odsłuchiwałem tylko w Saturnie. Na telefonie, na jakiejś mini wieży oraz na porządnym wzmacniaczu Denona. Tak jak pisałem wyżej - grają bardzo 'przejrzyście', ale basu jest niewiele niestety...

 

Ew. skłaniam się do dokupienia dodatkowej karty na USB, chociaż na lapku moje stare senny grają bardzo porządnie, bardzo.

 

 

Beyerdynamic Custom one pro - wydają się być ciekawe. Na pewno chciałbym ich posłuchać

Zastanawiam się jeszcze nad Sennheiser Momentum On Ear, cena podobna, ale nie wiem jak z jakością niskich tonów w porównaniu do B COP.

Momentum on ear też mają sporo basu ale jest on bardziej miękki i długo wybrzmiewający. W COP jest go więcej i jak łupie to skronie wibrują. W sumie przy otwartych na max bas refleksach to najbardziej basowe słuchawki nauszne z jakimi miałem do czynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po długim przesłuchiwaniu BCOP oraz Soundmagic hp100 postawiłem na te pierwsze. Chociaż muszę zaznaczyć, że zarówno przy telefonie, jaki i przy wzmacniaczu i dobrym źródle dźwięku obie pary spisywały się baardzo przyjemnie i jakość oraz ilość basu były porównywalne (przy otwartym suwaku na max). Jednak Beyery były wyjęte prosto z opakowania, więc po tygodniu zmienią trochę barwę na korzystniejszą.

W każdym razie mogę z zupełnie czystym sumieniem powiedzieć - mam absolutnie wystarczającą ilość basu:) (pisząc to suwak jest otwarty tylko na najmniejszą dziurkę:]).

 

dzięki za pomoc, zamykamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

:) słuchałem trakstara hd5500 (i wielu innych dzięki życzliwości obsługi sklepu mp3store w stolicy) i niestety, ale najświeższe, krwiste mięso miały BCOP oraz SM HP100. Nie twierdze, że inne słuchawki były gorsze, po prostu miały mniej wykpu na niskich tonach. Aha, odpowiednia moc obu puszek zaczęła do mnie mówić dopiero po podłączeniu FiiO E07K. To będzie mój następny zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i niestety, ale popełniłem mał błąd, bo nie spisałem wszystkich nazw puszek, które słuchałem. Były wśród nich AT, ale za nic nie pamiętam sygnatury. Tak, czy inaczej Beyer ujął mnie totalnie jedną rzeczą - suwakiem zmiany brzmienia. Prosta rzecz, a cieszy jak nic innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A mnie ten bajer właśnie odstraszył. Wybierał bym z ATH M50 i Hp100, te pierwsze według opinii mają podobno więcej basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@muzykoholik - słuchałeś BCOP, czy opierasz się na recenzjach? Bajer brzmi dziwnie jak się o nim czyta, ale jak się go używa, to jest zupełnie inna bajka. Dla mnie to po prostu wartość dodana. To trochę jakbyś miał magiczny kieliszek, który może zmieniać zawartość alkoholu nalanego doń napoju - chcesz posmakować, to ustawiasz na "torszkę", chcesz się ostrzej zabawić to ustawiasz na "dużo". A jak Ci się urodził syn i chcesz się po prostu na***ać do nieprzytomności to ustawiasz na "level hard". Posiadanie możliwości takiego wyboru nie ma wpłwu na jakość dźwięku, ale daje pewnego rodzaju wolną wolę.

 

Co do różnych recenzji i wyboru słuchawek po opinii innych. Niestety można się baaaardzo naciąć. Oto przykład: http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-95-recenzja-soundmagic-hp100/

 

"Słuchawki są właściwie wyprane z basu." (...) "Co najwyżej poleca osobom, które mają całkowitą awersje do basu. "

 

Jakbym przeczytał te słowa wcześniej to zapewne nigdy nie założyłbym nawet do przesłuchania tych puszek. A mają się one do rzeczywistości tak, jakby powiedzieć o Himalajach, że są niskie i zdobywanie ich szczytów polecać tylko dzieciom i starszym, którzy chcą sobie po prostu pospacerować po niewysokich pagórkach.

 

O ATH M50 pisałem, że dostałęm jakieś AT do słuchania, ale nie jestem pewny co do modelu. Jednak nie ma to znaczenia, czy posiadają więcej basu od BCOP albo SMHP100. Ilość basu w Beyerach jest tak duża, że używając bajeru musiałem je trochę przystopować, bo po prostu uznałęm, że aż tyle basu to ja nie potrzebuję :) dziękuję

 

 

PS - przy okazji miałem okazję posłuchać chwilę Grado SR325i - już wiem na co będę zbierał kolejne pieniądze. Spoiled and snobby:P

Edytowane przez bozar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja polecam Sony MDR-XB910. Moze troche przekraczaja budzet ale bas poprostu nieziemski..... oczywiscie nie wszystko zalezy od sluchawek, wazne tez jest jakosc mp3. Najlepiej testowac na jakosci 320kbps i w telefonie polecam sobie zainstalowac Poweramp z korektorem dzwieku i wtedy testowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jeśli coś ma grać basowo to dobrym rozwiązaniem były by monsterbeats by dr dre (mimo że nie znosze tych słuchawek) to jak cos ma grac basem to sa idealne (bo one grają samym basem...)

Grają samym midbasem.

Polecić je można co najwyżej głuchym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@soulreaver - może to kwestia gustu, ale przy beyerach, SM, czy nawet takstarach basu jest naprawdę niewiele. Wolę mieć go w nadmiarze i trochę z nim zbastować, niż nigdy nie być nasyconym niskimi dźwiękami. Tak, czy inaczej - słuchawki już kupiłem i jestem baaardzo zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@muzykoholik - słuchałeś BCOP, czy opierasz się na recenzjach? Bajer brzmi dziwnie jak się o nim czyta, ale jak się go używa, to jest zupełnie inna bajka. Dla mnie to po prostu wartość dodana. To trochę jakbyś miał magiczny kieliszek, który może zmieniać zawartość alkoholu nalanego doń napoju - chcesz posmakować, to ustawiasz na "torszkę", chcesz się ostrzej zabawić to ustawiasz na "dużo". A jak Ci się urodził syn i chcesz się po prostu na***ać do nieprzytomności to ustawiasz na "level hard". Posiadanie możliwości takiego wyboru nie ma wpłwu na jakość dźwięku, ale daje pewnego rodzaju wolną wolę.

 

Co do różnych recenzji i wyboru słuchawek po opinii innych. Niestety można się baaaardzo naciąć. Oto przykład: http://forum.mp3store.pl/blog/53/entry-95-recenzja-soundmagic-hp100/

 

"Słuchawki są właściwie wyprane z basu." (...) "Co najwyżej poleca osobom, które mają całkowitą awersje do basu. "

 

Jakbym przeczytał te słowa wcześniej to zapewne nigdy nie założyłbym nawet do przesłuchania tych puszek. A mają się one do rzeczywistości tak, jakby powiedzieć o Himalajach, że są niskie i zdobywanie ich szczytów polecać tylko dzieciom i starszym, którzy chcą sobie po prostu pospacerować po niewysokich pagórkach.

 

O ATH M50 pisałem, że dostałęm jakieś AT do słuchania, ale nie jestem pewny co do modelu. Jednak nie ma to znaczenia, czy posiadają więcej basu od BCOP albo SMHP100. Ilość basu w Beyerach jest tak duża, że używając bajeru musiałem je trochę przystopować, bo po prostu uznałęm, że aż tyle basu to ja nie potrzebuję :) dziękuję

 

 

PS - przy okazji miałem okazję posłuchać chwilę Grado SR325i - już wiem na co będę zbierał kolejne pieniądze. Spoiled and snobby:P

Jak HP100 są wyprane z basu to ja już nie wiem. Głuchy basu w HP100 nie usłyszy ale na pewno poczuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności