Skocz do zawartości
  • 0

Sennheiser MOMENTUM On-Ear


danpytel22

Pytanie

Jestem nowy na forum dlatego na początku chciałem wszystkich serdecznie przywitać!

 

Od paru dni bardzo zaangażowałem się w szukanie słuchawek, które były by dobre jakościowo, za równo pod względem wykonania jak i dźwięku. Zależy mi na tym, aby słuchawki byly odpowiednie do wielu gatunków muzyki. Jako, iż jestem muzykiem klasycznym, słucham dużo muzyki klasycznej, tak więc bardzo ważne są dla mnie niuanse i przejrzystość wszystkich zakresów brzmienia. Tym tropem wpadłem na słuchawki Sennheiser MOMENTUM On-Ear jako iż podobno spełniają te wymagania plus to, że dobrze współdziałają z iPhonem, na którym to ja głównie poza laptopem słucham muzyki.

 

I teraz pytanie, czy jest to dobry wybór, w tej cenie http://audiopolis.pl/sennheiser-momentum-on-ear-ivory-sluchawki-nauszne.html

Czy może są jakieś słuchawki w podobnej cenie ale np. znacznie lepsze we wszystkich aspektach brzmienia, jakości wykonania i wyglądu?

I czy nie jest naprzykład tak, że te słuchawki tak naprawde nie różnią sie zbytnio od jakichś w okolicach 300zł?

 

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc i porade!

 

Pozdrawiam. Daniel

Edytowane przez danpytel22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A preferujesz konstrukcję otwartą/zamkniętą/półotwartą? To bardzo ważne, w doborze słuchawek + będziesz je używał tylko w domu czy też portable?

 

Na temat. Nie miałem nigdy na uszach Momentum, bo nie było takiej okazji, ale ogólnie są to słuchawki, które bardzo dobrze wypadają w zależności jakość/cena. Z tego co wiem, to dzwięk jest na wysokim poziomie; zapewne znajdzie u Ciebie pozytywne uczucia.

 

Polecam zaznajomić się z nimi na żywo, bo w sumie każdy ma inny słuch i inne wymagania :)

Edytowane przez Kub3n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako portable sa słuchawkami idealnymi. Moze nie dla mnie, bo wole wokoluszne, a i same mi średnio sie podobały na głowie. Sa wygodne, pady przyjemne, a dźwięk porywa. Nie ma tu żadnych ekstrem w stylu basu urywajacego cztery litery czy jakis dziwnych efektów (w custom one pro np. miałem uczucie jakbym na głowę wkładał całe pomieszczenie .. Mega dziwne, ale nie umiem stwierdzić czy pozytywne czy negatywne :P ). Grają tak jak słuchawki grać powinny. Instrumenty zabrzmią ładnie, a bas dobrej jakości zejdzie nisko i bedzie odpowiednio wybrzmiewal. Poza tym zupełnie poprawna barwa - nie doszukasz sie tu plastikowych dźwięków. Duży pozytyw. Jakby były 200 zł tańsze to byłyby aboslutnymi faworytami. W cenie 800 zł maja konkurencje, ale wypadają na jej tle wciąż bardzo korzystnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jakby były 200 zł tańsze to byłyby aboslutnymi faworytami. W cenie 800 zł maja konkurencje, ale wypadają na jej tle wciąż bardzo korzystnie :)

 

na stronie, która podałem w mojej wypowiedzi kosztują one 639 zł :) rozumiem, że ta cena sprawia iz są absolutnym faworytem ? :)

 

A preferujesz konstrukcję otwartą/zamkniętą/półotwartą? To bardzo ważne, w doborze słuchawek + będziesz je używał tylko w domu czy też portable?

 

Myślałem na początku o półotwartej jako iż nie lubię raczej zupełnego odizolowania, ale też nie mam doświadczenia z zamkniętymi. Wczesniej używałem dokanałowek i juz po 15 minutach denerwowała mnie ta izolacja, ale może na nausznych zamkniętych będzie inaczej ...

Edytowane przez danpytel22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Powiem tak, słuchałem wersji over-ear około godzinki ( znajomy ma ) i około 30min wersji on-ear. Over-ear troszkę małe jak na moje uszy a on-eary co mnie zaskoczyło były dość wygodne a to pewnie jeszcze ulegnie poprawie. Co do brzmienia, nie będę Cię oszukiwał nie obcowałem z wieloma modelami słuchawek ( raptem 13 par ) i oceniam je raczej jak "szary zjadacz chleba". Obie wersje Momentumów zagrały naprawdę dobrze ( Over-ear jednak troszkę lepiej ), muzykalnie i użyłbym słowa efektownie, żadne z pasm nie było "zalane", po prostu czysto i solidnie. On-ear dość dobrze izolują od otoczenia i otoczenie od naszej muzyki. Patrząc przez pryzmat tego że są to słuchawki portable, jest naprawdę dobrze choć muszę jeszcze posłuchać B&W P5 i P7 jako że sam szukam czegoś "on the go". Za 640 zł ( + kw ) to na pewno dobry ( jeśli nie bardzo dobry ) wybór, chociaż naprawdę, przejdź się ( jeśli masz możliwość ) żeby samemu ich posłuchać i sprawdzić czy wersja nauszna ci nie przeszkadza ( niektórzy narzekają na twarde pady ). Tyle ode mnie, mam nadzieję że pomogłem

Edytowane przez Iscandelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

jesli nie zalezy Ci na wysokim tlumieniu w glosnych pomieszczeniach czy na ulicy to jednak wydaje mi sie ze dobrym pomyslem bylyby polotwarte - popatrz na fidelio L2. Do klasyki L1 nie polecam.

a jesli chcesz uzywac tylko w domu to ja zawsze polecam otwarte. Z tym ze tutaj mam problem z poleceniem sluchawek ktore by dobrze wspolpracowaly juz z samego iphone - ale moze koledzy cos takiego poleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Szczerze powiedziawszy mam dylemat. Jeśli główną muzyką mam być klasyka to wybralbym coś od AKG ( k550,k545 ) ewentualnie BW HM5. Momentumy to świetne słuchawki, ale bardziej widzę je w mniejszych składach. Poradzą sobie nieźle z klasyką, ale bardziej kameralną, niekoniecznie z orkeistrami. Choć i przy dużych składach są muzykalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności