Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki - przedział 250 - 500PLN


.:SiekieR:.

Pytanie

Witam!

 

Mam zamiar wymienić moje Sennhaiser HD212PRO na coś podobnych gabarytów.

 

Słucham głównie muzyki rockowej(hard rock, indie rock, grunge), hardcore, reggae, trochę hip-hop, troszkę elektronicznej muzyki alternatywnej i "muzykę popularną" np.

 

- Linkin Park

- Limp Bizkit

- Gentleman

- 2 Pac

- Chvrches

- Nirvana
- Michael Jackson
Także dość duży rozstrzał brzmieniowy:) Dodatkowo gram dość dużo w sieciowe FPS'y (najwięcej aktualnie c CS GO, BF3) i nie jestem aktualnie zadowolony z pozycjonowania i poczucia przestrzenności. Źródłem jest zewnętrzny interfejs LINE6 UX2.
Co możecie mi polecić w takich granicach cenowych?? Zdecydowanie najważniejszym czynnikiem jest cena/jakość - nie chce płacić za niuanse, które w większości wypadków i tak nie będą zauważalne. Lubię lekko podbity bas(ale kontrolowany), wyraźny środek, a góra niech się ładnie w to wszystko wkomponuje.
Biorę pod uwagę zarówno nowe jak i używane jeśli będzie zadbany egzemplarz, gwarancja i niezła cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

A dotychczasowe 212 pro to konstrukcja półotwarta tak??:) Nie orientuje się za bardzo, ale nie chciałbym aby były większe gabarytowo.Przenośnie używamy aktualnie dokanalowek soundmagic, ale jeśli sprzęt przenośny typu tablet\telefon będzie w stanie napędzie duże słuchawki to mile widziane. Aktualnie mam nexus 7 oraz linia 520. Nie planuje kupować dedykowanego playera. Slucham z serwisów typu spotify, a z PC format mp3, bitare 192-320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

212 to typ zamknięty.

Zamknięte słuchawki: więcej basu, mała scena, mała wentylacja ucha.

Otwarte: stosunkowo mało basu, świetna wentylacja, często bardzo szeroka scena, wygodne na długie odsłuchy.

Pół otwarte: podłączenie obu cech konstrukcji otwartej i zamkniętej.

 

Na miasto najlepiej sprawują się zamknięte z racji tłumienia, otwarte to nieporozumienie na miasto, podobnie jest z pół otwartymi.

 

Zamknięte: takstar hd2000, pro80, akg k618

Pół otwarte: takstar hi2050

Otwarte: takstar ts671 ( są ogromne ale grają zacnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Większość wydaje się większą od tych co mam teraz. Z tego co napisales w gre wchodzą zamknięte lub półotwarte. Design ma tez troszkę znaczenia. Z przedstawionych jedynie akg mnie w miarę przekonują. Nie chciałbym nic z polyskujacego, czarnego plastiku bo po 2 latach będą wyglądać jak 10 letnie.

Edytowane przez .:SiekieR:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam ale ta marka mnie odrzuca designem rodem z lat 80tych:) wolalbym cos bardziej teraźniejszego pod względem stylistyki. Na razie tylko akt się kwalifikuje - inne modele tej firmy w takim pułapie?? A może cos od audio-technika - modelhttp://www.mp3store.pl/article/a/b/c/d/2009100683869160239 zbiera dobre opinie. Nada się do moich wymagań, włącznie z grami?? Jeszcze cos innego? Może sennhaiser, cresyn?? Albo jakieś premiery niedługo? Mogę kupić za granica jeśli warto np. Amazon.co.uk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I o taki rozmiar mi właśnie chyba chodzi, sennhaisery są podobne:)

 

Tutaj przykładowe zdjęcie gdy są założone https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=SJ55&source=images&cd=&cad=rja&docid=pmJQ3-9oxQbd0M&tbnid=14vjAZQvFgG3pM:&ved=0CAUQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.jn256.com%2Finfo%2F1101%2Fsq_110130124743_108827.html&ei=bW4TU9GZCcTGtQbz5oCgCQ&psig=AFQjCNHQqAMjxCOYJ4LSrdXbcFWd30Gg_w&ust=1393868762311765

 

To co warto z tego typu brać, biorąc pod uwagę oczywiście wymagania i stosunek cena\jakosc?? Może być 200pln, może być 500 o ile naprawdę jest wielka przepaść przy podsłuchu ze spotify i mp3 od 192 do 320 bitare. Przypominam również o grach.

To mi za wiele nie pomogliscie, biorąc pod uwagę moje wymagania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na razie mam bardzo duży rozstrzał i sam nie wiem - słuchawki docelowo mają być moim drugim źródłem dźwięku, ale sprzęt stacjonarny w który bym celował to raczej dopiero za kilka lat...

 

Do tej pory w sferze stacjonarnej najprawdopodobniej zainwestuje w układ stereo typu Microlab SOLO 6C/7C.

 

Tak naprawdę nie wiem co lepiej wybrać na pierwszy rzut - tak naprawdę dużo więcej słucham ze sprzętu stacjonarnego, ale to co mam to zlepek tego co dostałem - 2 kolumienki od kina domowego - Universe Rear by Eltax w połączeniu z T-AMP Lepai LP-2020A+. Niestety kompletnie mnie nie zadowala dźwięk. Zero dynamizmu, dudniący bas, brak selekcji poszczególnych instrumentów/wokali. No dno dla mnie...

 

I teraz pytanie - czy Lepai mi się przyda w połączeniu z jakimiś kolumnami pasywnymi do 600PLN(mogą być używane), czy lepiej kupić "skrojony na miarę" zestaw aktywny(choć można go nazwać tak tylko w cudzysłowiu) typu Microlab. A może polecicie coś innego w takim budżecie??

 

Jak się mają słuchawki za 300-500PLN, do zestawu stacjonarnego do 600-700PLN??

 

Ze słuchawek na razie najbardziej z opisów i designu przekonują:

 

- denon D1100

- AKG K550

 

Są chyba dość odległe od siebie, ale sklepów wolę nie odwiedzać chyba, bo całkiem sobie namieszam w głowie;) Sennhaiser HD212PRO dostałem 8 lat temu i tyle czasu je mam i służyły w porządku, ale już są wysłużone i chcę coś półkę wyżej - z większą przestrzennością, selekcją, wyrafinowanym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zestawiać K550 z D1100? Odważnie... Jeśli masz możliwość to posłuchaj K550, mnie też wyglądem i opisem brzmienia ciągnęły ku sobie. Jednak gdy je puściłem miałem pewność, że wolę nigdy nie usłyszeć nic podobnego. Jeśli leży Ci granie jasne, ostre, detaliczne i jak dla mnie zimne, arktyczne wręcz - to K550 będą trafione. To słuchawki niewątpliwie bardzo dobre - szczegółowe, do wychwycenia niuansów, ale sądzę że do takiego gustu trzeba dojrzeć, żeby je docenić. Mnie one radości w odsłuchu nie dały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po prostu najzwyczajniej nie wiem czego tak naprawdę chce. Trochę można zawsze po ustawiać na EQ.

 

Podalem swoje preferencje, poczuytalem kilka recenzji i na razie Denon 1100 chyba mnier najbardziej przekonuje, choć wykonanie może być niezbyt solidne, a nie chce dac ponad 200pln za cos co się rozwali po roku.

 

Myślę co raz bardziej o duecie słuchawki za 200pln + sprzęt stacjomarnuy podłączony do PC do 500pln. Pytanie czy t-amp + pasywne kolumny, czy aktywny zestaw pokroju microlab solo6c \ 7c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No nic - wybór chyba padł na Denon 1100 jeśli chodzi o słuchawki - chciałem kupić lekko używane, ale chyba będzie ciężko.

 

Ceny nowych widzę od 239(jedna sztuka używana znaleziona za 209 i to chyba bez gwaracji, więc kiepski interes)...macie gdzieś taniej??

 

No i teraz jeszcze te głośniki - wszyscy od pewnego czasu piszą że głośniki do PC typu microlab 6c/7C nie są warte swojej ceny - więc moje pytanie brzmi co w tej cenie jest HITEM?:) Może być zestaw używany, lecz najlepiej na gwarancji. Ludzie piszą jeszcze o Edifier oraz Modecom, ale używanych sztuk bardzo mało z wszystkich polecanych modeli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

popatrz jeszcze na takstar hd6000... imo duzo lepsze niz denon d1100. rowniejsze granie, z fajnym mocnym dolem.

Design mnie oczywiście nie przekonuje, ale opinie juz tak...

 

O denonie przez ostatnie godziny naczytalrm się trochę skrajnych wypowiedzi i nie wiadomo co jest prawda...

 

Wiecie kto z chin ma na 100% oryginalny te słuchawki lub podobne?? Zamawialbym zapewne z aliexpress. Należy liczyć się z vatem, czy cło tez??

 

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

prawda jest taka ze te sluchawki sa kontrowersyjne - jedni je lubia inni uwazaja za niewarte na spojrzenie na nie. dlatego masz skrajne opinie :) i to juz powinno dac do myslenia - czy chcesz ryzykowac bez odsluchu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up dokładnie.

 

Mnie hd6000 nie podeszły z racji ciemnego grania i słabej przestrzeni. Jednak jak zamówisz je z chin i Ci się nie spodobają to nie powinieneś na ich sprzedaży stracić. Denony według mnie lepiej grały ale to kwestia gustu, co do pękającego mocowania to jest to prawda, niedawno znajomemu zaczął pękać....

 

Co do kwestii podrabianych takstarów to raczej bym się tego nie obawiał ;) , nie znajdziesz podrabianych. Wybierz te, które kosztują najmniej i sprzedawca ma większość pozytywów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności