Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki głównie do gier


CemoEdition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar kupić słuchawki głównie z przeznaczeniem do gier (w wolnych chwilach oczywiście jakiś film czy muzykę też słucham na słuchawkach). Muszą być z obudową zamkniętą, ponieważ często bywam na imprezach LAN. Do przeznaczenia mam ~500zł na słuchawki.

Dziś sprzedałem swoje wyśmienite Sennheiser PC360, tylko i wyłącznie dlatego, że są otwarte i podczas turniejów, czy wyjazdów na imprezy LAN nie pozwalały mi się skupić na grze, przez swoją otwartą obudowę, chociaż w domowym zaciszu były bezapelacyjnie perfekcyjne i nie wymieniałbym ich, ale nie stać mnie na posiadanie dwóch par słuchawek dlatego musiałem z nich zrezygnować.

Moim numerem jeden jest model Brainwavz HM5 + do tego oczywiście mikrofon oddzielnie (myślałem o TECHNICA ATR 3350), następnie zastanawiałem się nad modelem QPAD HQ-90 (one już posiadają wbudowany mikrofon). Słuchawki mają dobrze pozycjonować, gdyż chodzi o gry FPS (CS:GO)

Co do mojej karty dźwiękowej to póki co mam zintegrowaną, gdyż porzednia Xonar D2X uległa zniszczeniu podczas transportu. Teraz prawdopodobnie kupię kartę XONAR Phoebus SOLO.

 

Proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich słuchawek oraz karty dźwiękowej do danego modelu, aby wszystko ze sobą dobrze współgrało.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jak ktoś ma do zaoferowania inne słuchawki to proszę składać swoje propozycje. Za same słuchawki (nowe) nie chciałbym przekraczać kwoty ~500zł, gdyż muszę doliczyć do tego jeszcze mikrofon oddzielny (koszt ok 100zł za taki już z wyższej półki). Zrezygnuje ze słuchawek QPAD HQ90, ponieważ mimo wielu pozytywnych opinii wypadają i tak gorzej niż HM5 jeśli chodzi o jakość dźwięku. Co sądzicie o zestawie HM5 + Phoebus solo? Słuchawki dadzą radę pokazać swój pazur na tej karcie dźwiękowej, czy lepiej coś innego wziąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sound blaster tactic3d rage - mam je od kilku miesięcy i chwale sobie. Ja mam wersję bezprzewodową i nie ma opóźnieniń ani czegokolwiek innego. Jest do nich specjalny program od sound blaster, w którym jest EQ,różne efekty na polepszenie dźwięku.

W wersji bezprzewodowej bateria starcza na kilkanaście godzin, a ładuje się szybko.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem HM5.

Jeszcze moglibyście mi pomóc w wyborze karty dźwiękowej/ wzmacniacza do nich. Prosze pamiętać, że priorytetem jest pozycjonowanie w grach FPS.

Najpierw stawiam na Xonar Phoebus Solo, lecz może jest coś lepszego do tych słuchawek :) Jak coś wiedzie, macie swoje spostrzeżenia to piszcię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad 7.1 USB AXAGO ADA-X5. Mi właśnie taką niedawno skradziono, ale kupuję drugą bo warta jest swojej ceny. Tania, ale możliwościami dorównuje tym kilka razy droższym. Mało znana, ale może dzięki temu jeszcze nie kosztuje zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to karty dźwiękowej czy wzmacniacza mam do przeznaczenia pi razy drzwi 400zł, gdyż wstępnie się na tego phoebusa nagrzałem, ale wezme pod uwagę Nuforce uDAC2 i widze ze uzywane na pewno sa ponizej tej kwoty maksymalnej wiec bardzo prawodopobne ze go wybiore :) Tylko mam pytanie odnośnie tego wzmacnaicza, rozumiem, że jakość sygnału jest bardzo dobra ale jak wygląda sprawa z pozycjonowaniem? Takie wzmacniacze też dobrze sobie z tym radzą? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jakie przeznaczenie czy do domu czy portable. Fiio e07k bardzo fajny do jednego i drugiego ale zawęża scenę. W warunkach domowych dobrze sprawdza się uDAC 2, lub zestaw hifimediy sabre U2/uae23 + jakiś wzmacniacz typu objective O2 lub dynavox CSM 112.

Edytowane przez down32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Będziecie się śmiać, ale najlepsze słuchawki (a miałem mnóstwo gamingowych na uszach) jakie spotkałem to Allesandro music series 1. Wszystko słyszałem. Ludzie się mnie pytali w grze typu CS czy mam WH, a ja po prostu słyszałem ruch. Piękna sprawa.
Ps. nie miałem przyjemności testować wyższych modeli:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności