Jump to content

a-jays three "tłusty" kabel

jagor16

Recommended Posts

W sumie może to nie jest problem uniemożliwiający słuchanie, bardziej mnie ciekawi przyczyna i jakie są wasze teorie na ten temat.

Jakiś czas nie używałem moich Jaysów na rzecz testowania innych słuchawek. Kiedy w końcu naszła mnie ochota na ich użycie, po wyjęciu z etui w jednym miejscu kabel wydawał się tłusty. Na odcinku około 10-15cm kabel wyglądał jakby ktoś przed dotknięciem kabla przywitał się z delmą :woot:. Przyjrzałem się etui i otoczeniu w szufladzie - czysto, sucho. Słuchawek używam tylko ja, traktuję dobrze i wykluczam tą pierwszą opcje.

Jeszcze bardziej zdziwiło mnie jak po kolejnym leżakowaniu w szufladzie (około 1-2 tygodnie) w tym samym miejscu ponownie pojawiły się ślady.

Guma (z której możliwe że jest wykonany ten kabel) jest produktem procesu syntezy ropy naftowej (a ta jest tłusta). W tym przypadku najwyraźniej mamy do czynienia z odwróceniem tego procesu :). Słuchawki nie śmierdzą dieslem ? :D.

Edited by soulreaver

Guma (z której możliwe że jest wykonany ten kabel) jest produktem procesu syntezy ropy naftowej (a ta jest tłusta). W tym przypadku najwyraźniej mamy do czynienia z odwróceniem tego procesu :). Słuchawki nie śmierdzą dieslem ? :D.

Też się nad tym zastanawiałem, oraz nad składem lakieru z kopułek, ale mój współlokator stwierdził, że musiałyby wystąpić specjalne warunki i raczej mało prawdopodobne, ja wciąż stawiam na to, że jakiś pasztet Cię nawiedza :o

Makaron, jak to makaron, musi być tłusty. :P

Na serio - to po prostu marne tworzywo, z którego wykonany jest płaszcz kabla. Wydziela się jakiś plastyfikator lub inny składnik. Kabelek nie sztywnieje albo nie robi się kruchy lub sparciały w tych miejscach?

• Like 2

• 4 weeks later...