Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby sprostowac o customach:

 

- ja siedze w customach czasem nawet po 6 godzin dziennie, srednio po 3-4 godziny dziennie, I nie mam zapalzenia ucha. W customach masz uzyty material biomedyczny, ktory z zalozenia ma nie uczulac, stad wszelkie proby zrobienia sobie customow moga zakonczyc sie zle jezeli zbuduje sie obudowe z nie-medycznego materialu;

 

- nie kazdy musi robic remold co jakis czas; remold kosztuje od 100 funtow w cosmic ears, 600 zl w custom art I lime ears, po 290 dolcow np w 1964ears;

 

- za pewnymi wyjatkami I glwonie chodzi tu o hybrydy, customy nie maja zadnych otworow wentylacyjnych, moim zdaniem dotyczy to rowniez lime ears, LE3SW ma tylko przelacznik do podbijania basu/nizszej srednicy ale nie am to nic wspolnego z wentylacja. Tak samo vented driver nie wymaga otworow w obudowie.

 

Kwestia customy czy nauszniki to kwestia preferencji. Ja zdecydowanie wole customy, nie uciska mi palak na srodek glowy, pady mi nie uciskaja na uszy, moge nosic czapke w zime I miec pelny dzwiek, moge je schowac do malego pudeleczka I nosic w kieszeni (nie kazdy uzywa tabletek do pochlaniania wilgoci), do tego mam izolacje ktorej nie zapewnia mi zadne nauszniki; otwarte u mnie nie wchodza w gre bo w domu nie mam kiedy sluchac na sluchawkach a w pracy wiadomo musze sie odciac. Aczkolwiek wiem ze inne osoby moga miec inne zdanie I to szanuje. Co do dzwieku to raczej nie ma co porownywac bo customy moga prze ic spora grupe nausznikow w zakresie clarity I transparency ale w zakresie przestrzennosci to juz raczej nauszniki goruja, szczegolnie otwarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@EvilKillaruna słuchałem kilka lat temu SR-001 i to są super maluchy, dźwięk taki, jaki lubię i kompaktowe rozmiary. Zastanawiałem się nad kupnem nawet. Nie wiem, czemu one są tak mało popularne? A trzymając się tych rozmiarów to moim marzeniem byłoby mieć Yamahy YH-5M, ale to raczej mission impossible ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam Ci się że mi też zaczęły chodzić po głowie, zwłaszcza odkąd STAX zrobił refresh całej linii. Bardzo podoba mi się opcja zabierania ze sobą wszędzie takiego dźwięku, bo czasami a to na mieszkaniu zdarza mi się robić odsłuchy, a to w biurze, a to na wyjeździe. Jedyny problem - trzeba byłoby je łapać chociażby z USA, a to może oznaczać dodatkowe problemy z napięciem i koszta np. pod postacią wymiany zasilacza w SRS-002/005S na nasz.

 

Mała popularność wynika z paru czynników:

- pierwsze Baby Stax nie należały do najwygodniejszych i z tego względu okryły się nieco złą sławą (kombinowanie z tipsami, niektórzy nawet dorabiali custom moldy, tu wiele zależy od anatomii)

- na bateriach czas pracy wynosił raptem parę h

- taśma jest tam znacznie cieńsza niż w najtańszych nawet Lambdach, przez to bardziej podatna na uszkodzenia

- obiło mi się o uszy, że w 001 również i przenośny energizer nie był super jakości pod względem wykonania (tutaj sam możesz potwierdzić lub zaprzeczyć)

- z kolei starsze 005 (non-S) nie były specjalnie opłacalne na tle najtańszych Lambd Basic

 

Teraz jednak wraz z puszczeniem nowszych, poprawionych wersji sprawa uległa diametralnej zmianie. W przeciwieństwie do takich SRS-3170 myślę, że 002 lub 005 mogłyby być świetnym uzupełnieniem moich również nieco ocieplonych względem oryginałów 3010m. Warto śledzić temat, bo zmianom on jeszcze mocno ulegnie:

 

 

http://www.innerfidelity.com/content/ces-2014-stax-move

 

O YH-5M nigdy sam nawet nie słyszałem (dowód na to jak bardzo tematyka ortho u mnie kuleje), wyglądają świetnie, pytanie jak z brzmieniem.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem żadna. Różnica jest tylko we wtyczce, a więc możliwości podpięcia 003 pod każdy inny energizer i przetestowania ich na innym sprzęcie. Powinny być jakieś przelotki dla 001/002 ale czy dostępne w zwykłym handlu - nie wiem, nie zagłębiałem się w ten temat póki co.

 

Ogólnie za 003 przemawia właśnie uniwersalność samych słuchawek, jeśli już ktoś inny zestaw STAXa posiada. Za 002 z kolei - full portable + cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał zapolować na SR-003 z pro wtyczką ;)

 

To wtedy skończysz tak jak ja - z padami DIY, które będą przyciemniały i wyciągały trochę sosu na wierzch ;).

 

Same słuchawki dostaniesz tanio w US: https://www.staxusa.com/earspeaker/stax-sr-003mk2.html

Jeśli uda się ominąć cło i vat, to byłoby przednio. Do tego złapać tanio jakiś energizer, niekoniecznie nawet 252S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęście :). W sumie po modach duże są (w moim przynajmniej odczuciu) i tak bardzo uniwersalne. W moim przypadku 002/3 byłyby po prostu na stałe w innej lokacji, ale tu kłania się jak zawsze organizacja sprzętu pod konkretne oczekiwania i potrzeby. Zapewne zostanie się u mnie wszystko tak jak teraz, gdzie na mieszkaniu Lambdy pełnią rolę przedłużenia kolumn wtedy, gdy tych drugich nie mogę używać. W pracy obawiam się, że wear level będzie zbyt duży, dlatego przesunąłem tam cały główny sprzęt dynamiczny + najlepsze UIEMy. Dzięki temu nie martwię się zbytnio o sprzęt, a na mieszkaniu mam bardzo podobny do siebie dźwięk w każdym wydaniu (KEFy grają bardzo podobnie charakterem do SR-202). Poza nową końcówką mocy nie potrzeba im specjalnie nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom i być może udałoby się jeszcze coś skroić na transporcie. Ale ogólnie jeśli nie są to palące zakupy, to ja bym się wstrzymał i poczekał na to, co pokaże STAX w ramach wspomnianych dwóch następców SRM-002. Mnie interesuje zwłaszcza ten mniejszy, z wbudowanym DACiem. Może być ciekawy i mocny pakiet w dobrej cenie, all-in-one dopasowany do siebie jak szwajcarski zegarek, tak jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam Panowie, bo może będę realizował taki projekt, ale to tylko może. Na wstępie zaznaczam, że cena to niewiadoma, bo części nie wszystkie są dostępne w Polsce, a niektóre nawet za granicą ciężko dostać.

 

Wracając do tematu, mam na oku pewien projekt sensownego wzmacniacza do Staxów - hybrydki :) Stopień wyjściowy jest na lampach, natomiast sterujący na tranzystorach, co by połączyć oba brzmienia w ciekawą całość. Czy ktokolwiek byłby zainteresowany? Jeden na pewno za jakiś czas będę kompletował dla siebie, drugi może dla kolegi Swordfish. Zapewne im więcej byłoby chętnych, tym taniej by to wyszło, bo zerkając na części już widziałem, że jedne tranzystory wchodzą w grę tylko przy zamówieniu 100sztuk.

 

Terminowo zapewne wypadłoby to w trakcie wakacji lub po nich :) Projekt trzeba doszlifować i zrobić całkowity spis części oraz sprawdzić ich dostępność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evil nie bądź zły, że nie zdecydowałem się na zakup :) Jak sam widzisz odpuściłem nawet T90 ostatnio, ze względu na małe problemy finansowo-zdrowotne, więc to nie tak, że olałem temat i Ciebie. Tym bardziej, że mówiłem, że jeśli będzie ktoś chętny to śmiało możesz kręcić deal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę znów krucjata cenowa się wkrada. Konsument który używa pchełek czy fiio za 100 złotych nie kupi Staxów tylko dla tego że tytuł wątku jest taki a nie inny. Jest kilka osób które ten temat interesuje mniej lub bardziej świadomych ale chcących wydać na nie swoje pieniądze. Nie skupmy się na opłacalności czy warto tyle dać czy nie bo rozmowa zmierzy do nikąd

Bynajmniej. Po prostu nie lubię, kiedy konsumenci lubujący się w super-tanim sprzęcie i wysadzonym basie wchodzą mi na głowę tylko dlatego, że ośmielam się mieć inny gust. Opłacalność zawsze postrzegam przez pryzmat:

- ile kosztuje sprzęt

- jak dobrze jest wyposażony

- jak bardzo trwały

- co mogę z nim zrobić aby ewentualnie grał lepiej,

- najbliższa konkurencja.

 

Bo to są ludzie??? hmmm człeki które najczęściej chcą wyrwać (nie kupić tylko po hamsku wyrwać) jak najlepszy sprzęt w jak najlepszej cenie. Ignorancja o jakiej Evil mówi to brak elementarnej wiedzy, brak użycia szukajki, brak użycia google, brak czegokolwiek łącznie z chęciami bo napiszę PM i poda pod nos odpowiedz. Dlatego mam stopkę jaką mam.

 

Czemu są fajne ? dwa powody.

Ich elitarność wysoki próg wejścia związany z ceną sensowne modele to tak 1,5kzł i w górę. A dla wielu co drogie obiektywnie to dobre.

No i ich technologia, samo to jak przetwornik jest zbudowany daje do myślenia.

 

Sytuacja podobna do samochodu, cena dla przeciętnego Kowalskiego nie jest łatwa opłacenia, a technologia przyspieszenie zostawia w tyle większość tradycyjnych silników spalinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chick

Hehe, nie nie, nie chodzi o to zupełnie :), szczerze to nawet było mi to na rękę, bo sprzęt do tej pory mi się mimo wszystko bardzo przydaje - ostatnio dostaję sporo DACów do testów z różnych klas i jest to póki co najczulsza rzecz, jaką mam. Mi chodzi tylko o to, że kontakt się nagle ->pyk<- urwał. Piiiiiiii pacjent zmarł. Mogłeś pisać że coś się dzieje, może byłoby coś w czym byłbym w mocy jakoś pomóc.

 

Wątpię, abym był przyszłym klientem na takie urządzenie (całkowity brak potrzeby, teraz bardziej potrzebna jest mi porządna końcówka mocy, ale to za circa 2 tygodnie) i swój tor pod SRki uważam za w dużej mierze kompletny, ale jeśli chodzi o wykonanie jak pisałem recenzji gotowego urządzenia, albo odsłuchy kontrolne wersji RTM, które mogą w czymś pomóc, to nie byłoby z mojej strony problemu (o ile nagle maile nie ustaną :D). Moje SR są w tej chwili jak na STAXa i Lambdy dosyć unikatowe w swojej grze, niepodobne do tych, które przesłuchiwałem, więc takie obserwacje mogą moim zdaniem się przydać. Oczywiście finalnie jak postanowisz, tak będzie.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie przeprosiny z mojej strony, jeżeli tak to odebrałeś :) Z mojej strony to była chęć nie zawracania Ci głowy i udawania kupca, skoro tak naprawdę wiedziałem, że na chwilę obecną nie mogę sobie na nie pozwolić. Anyway jeśli odebrałeś to inaczej to jeszcze raz przepraszam ;)

 

Jak się zabiorę za projekt i coś z tego wyjdzie to chętnie Ci go podeślę :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chick

Nie no nie ma powodu do przeprosin, nic się przecież nie stało. Po prostu jak coś się dzieje to nie oglądaj się na nic tylko śmiało pisz, jak pisałem jak w czymś będę mógł pomóc to pomogę.

 

Ok, tylko niech mi statorów nie sfajczy :lol: . Ale na poważnie - jeśli projekt będzie faktycznie ciekawy to z wielką przyjemnością osłucham i dam szczegółową relację co i jak brzmi oraz jak mogłoby brzmieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności