Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

@RadekBejak najbardziej nie jestem zaskoczony, że po testach innych słuchawek z tak dużą przyjemnością wracasz do STAXów 007mk2. Nie wiem, jak ich dźwięk można odnieść do wersji złoto-brązowej, ale słuchawki potrafią czarować swoim niezaprzeczalnym naturalizmem, nawiązując w dużej mierze do dźwięku K1000, chociaż oferują lepsze zejście na basie, są lekko przyciemnione, gładsze i delikatniejsze na górze pasma. Dynamikę (szczególnie makro) mają względem nich złagodzoną. Przy bezpośrednich porównaniach także i L700mk2 są bardziej rozrywkowe, grając na ich tle lekką Vką (podbity midbas, bardziej ekspresyjna wyższa średnica i jaśniejsza góra). Po przejściu z Omegi na lambdę brakuje mocniej zaznaczającego się subbasu, pełniejszej, organiczniejszej średnicy i odczuwalnej (szczególnie w przypadku wokali) gładkości, plastyczności, szerszej sceny oraz większej koherentności. Są ciemniejsze, przez co najpierw wydają się mniej szczegółowe, ale to tylko pierwsze wrażenie. Po chwili adaptacji słychać na nich więcej niuansów nagrania niż na L700mk2. Nawet w większym stopniu niż odczuwałem to przy ich porównaniach z Focalami Utopiami. Nie przypuszczałem, że 007mk1 zrobią na mnie aż tak dobre wrażenie. Jest to bardzo klasowe brzmienie, z analogowym sznytem, dźwiękową szlachetną patyną, na poziomie zbliżonym do najlepszych słuchawek z jakimi miałem do tej pory do czynienia. W repertuarze jazzowym są wybitne i osobiście uznałbym je w nim za najlepsze słuchawki, z jakimi miałem do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tytus1988 Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujący opis, czekałem na niego z niecierpliwością. Wprawdzie nie miałem okazji spędzić czasu z w/w modelami, jednak Twój opis daje dobry pogląd.

I rzeczywiście zgadzam się w 100%, że w repertuarze jazzowym Omegi 2 są póki co dla mnie pierwszymi (i jedynymi?) słuchawkami, po które sięgam (oraz sięgałbym wliczając modele, które 'przerobiłem' w ostatnim czasie). Jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 26.08.2022 o 13:35, Tytus1988 napisał:

Nie przypuszczałem, że 007mk1 zrobią na mnie aż tak dobre wrażenie. Jest to bardzo klasowe brzmienie, z analogowym sznytem, dźwiękową szlachetną patyną, na poziomie zbliżonym do najlepszych słuchawek z jakimi miałem do tej pory do czynienia. W repertuarze jazzowym są wybitne i osobiście uznałbym je w nim za najlepsze słuchawki, z jakimi miałem do czynienia :)

Bardzo mnie to zainteresowało, szczególnie że słucham dużo jazzu i rozglądam się za czymś z wyższej półki. Staxy zawsze mnie intrygowały, ale niestety nigdy ich nie słuchałem. W tym roku będę na tagch audio na Narodowym i muszę koniecznie się z nimi zapoznać. Wiem, że miałeś Final D8000 a te ostatnio słuchałem w wersji Pro. Jakbyś porównał z nimi 0007mk1? Podaj mi proszę kompletny tor jaki posiadasz pod 007mk1 z tym energizerem. Dziękuję.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

W tym roku będę na tagch audio na Narodowym i muszę koniecznie się z nimi zapoznać.

O ile AVS będzie to Staxy były w hotelu Kyriad zawsze. Nie na narodowym. Za dużo nie posłuchasz, bo w tym Kyriadzie były na korytarzu między wieszakiem na kurtki, a wyjściem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rafacio napisał:

O ile AVS będzie to Staxy były w hotelu Kyriad zawsze. Nie na narodowym. Za dużo nie posłuchasz, bo w tym Kyriadzie były na korytarzu między wieszakiem na kurtki, a wyjściem.

Jak zwykle wiesz najlepiej. Nie chce mi się z Tobą gadać chłopie.

 

2730C108-CA9D-4702-B63A-42D0F9545D73.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

Jak zwykle wiesz najlepiej. Nie chce mi się z Toba gadać chłopie.

 

2730C108-CA9D-4702-B63A-42D0F9545D73.jpeg

a to nie jest jeszcze stara lista?image.png

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, whero napisał:

a to nie jest jeszcze stara lista?

Oby. Bo w hałasie na hall 3 niewiele w Staxach można uyszeć. Poza ich szybkością. Chociaż udało się usłyszeć, że L500 są okropnie zamulone.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.09.2022 o 20:41, Rafacio napisał:

Z czego się śmiejesz? Zawsze Stax był na korytarzu w hałasie gadających i łażących nad głową ludzi.

 

To prawda, niestety.. warto przyjść zaraz po otwarciu wystawy danego dnia np sobota/niedziela rano albo tuż przed zamknięciem :) ze wszystkimi otwartymi słuchawkami na avs jest ten problem..

 

Również prawda, że podczas poprzednich wystaw staxy były w tym samym miejscu tylko hotel zmienia nazwy, dziś Golden Tulip, kiedyś Campanile etc..

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.08.2022 o 23:29, RadekBe napisał:

@Tytus1988 Dziękuję Ci bardzo za wyczerpujący opis, czekałem na niego z niecierpliwością. Wprawdzie nie miałem okazji spędzić czasu z w/w modelami, jednak Twój opis daje dobry pogląd.

I rzeczywiście zgadzam się w 100%, że w repertuarze jazzowym Omegi 2 są póki co dla mnie pierwszymi (i jedynymi?) słuchawkami, po które sięgam (oraz sięgałbym wliczając modele, które 'przerobiłem' w ostatnim czasie). Jeszcze raz dzięki.

 

Naprawdę nie ma o czym mówić!😉 Widzę, że mamy w ich przypadku podobnie i raczej trudno zastąpić je w repertuarze jazzowym innymi, chociaż AWKT oraz K1000 również dobrze sobie w nim radzą. Omegi 2 na pewno będą jeszcze zasługiwały na dłuższy opis :) Również dziękuję! 

 

W dniu 6.09.2022 o 16:43, lobuz1 napisał:

Bardzo mnie to zainteresowało, szczególnie że słucham dużo jazzu i rozglądam się za czymś z wyższej półki. Staxy zawsze mnie intrygowały, ale niestety nigdy ich nie słuchałem. W tym roku będę na tagch audio na Narodowym i muszę koniecznie się z nimi zapoznać. Wiem, że miałeś Final D8000 a te ostatnio słuchałem w wersji Pro. Jakbyś porównał z nimi 0007mk1? Podaj mi proszę kompletny tor jaki posiadasz pod 007mk1 z tym energizerem. Dziękuję.

 

Dziękuję za zapytanie i proszę wybacz późną odpowiedź! Z Finalami D8000 Pro miałem do czynienia prawie pół roku temu i słuchawki w torze z Brooklynem DAC. Najlepiej byłoby je sprawdzić Omegi 2 oraz wspomniane finale obok siebie, na tym samym wzmacniaczu, jak choćby iESLu od iFi (teraz mam go wypożyczonego od sprzedawcy 007mk1 wraz z końcówką mocy Cayinem A-50T). Jednak mogę się pokusić o drobne, ogólne porównanie, mając możliwość bezpośredniego zestawienia 007mk1 z AWKT oraz CD3000, które towarzyszyły mi przy odsłuchu finali. Pod względem rozdzielczości oraz szczegółowości D8k Pro będą niestety ustępować Omedze i oferować na ich tle delikatny kocyk na średnicy. Jednak i tak nowy model okazywał się pod tym względem lepszy od poprzednika (także pod względem wyrównania oraz zszycia całego pasma), bardzo mocno zbliżając się we wspomnianych aspektach do Focali Utopii. Bas w D8k Pro odstawałby pod względem kontroli, zróżnicowania, a także czystości od tego z Omegi, oferując w zamian odrobinę więcej niższych rejestrów, lepsze dociążenie i trochę lepszy impakt dźwięku. Średnica na dwóch modelach słuchawek porównywalnie organiczna, naturalna w odbiorze oraz łagodna. W D8k Pro lepiej nasycona, ale charakteryzująca się gorszą separacją źródeł pozornych na scenie od 007mk1. Artykulację uznałbym także za wyraźniejszą na STAXach. Omegi oferują bardziej analogowy charakter brzmienia, natomiast D8k Pro grały soczyście i odrobinę barwniej, przypominając mi bardziej charakterem Sonorousy VIII, a także moje ulubione Sonorousy X :) Górę pasma uznałbym za dość podobną, dobrze zszytą z resztą pasma, gładką, odpowiednio dźwięczną, pozbawioną sykliwości. Chociaż w 007mk1 jest również lekko wycofana, ale posiada więcej powietrza, co nie tylko się słyszy, ale wręcz czuje. Na pewno byłoby na nich wyraźniej słychać szumy, które pojawiają się na starszych nagraniach. Mikrodynamika na pewno jest lepsza na 007mk1, natomiast w wymiarze makro więcej potrafiliłyby zaoferować D8k Pro, chociaż ustępowały w tym względzie D8k. Odpowiedź transjentów uznałbym za porównywalnie dobrą w jednych i drugich słuchawkach, z lekkim wskazaniem na 007mk1. Jest na nich dla mnie odrobinę naturalniejsza, gładsza, przyjemniejsza w odbiorze. Sustain uznałbym za wręcz idealny na 007mk1. Nie jest ani za krótki (jak odbierałem to czasami na Utopiach, czy 009 STAXa), ani za długi (Eikony). 

 

Pod względem sceny musiałbym dokonać mimo wszystko bezpośrednich porównań. Na pewno D8k oraz 007mk1 są dalekie od odczuwania stłoczenia dźwięku, grając w bardzo otwarty sposób. W 007mk1 pierwszy plan jest bardziej odsunięty i tworzy mniej intymną atmosferę. Z drugiej strony na STAXach bardziej potrafi się zaznaczać akustyka tła dźwiękowego, czego też można uświadczyć w Susvarach oraz Abyssach 1266TC. Holografia na 007 mk1 jest zdecydowanie lepsza, jak i gradacja planów dźwiękowych, na których są precyzyjniej zlokalizowane źródła pozorne. 

 

20220913_140329.jpg

 

Jeśli spodobał się Tobie dźwięk D8k Pro, lubisz jazz, szczerze zachęcam do wypróbowania Omegi. W salonie najczęściej wykorzystywanym połączeniem przy odsłuchach jest zestaw z SRM-353X. Gdybyś miał okazję podpytać oraz poprosić o możliwość podłączenia pod SRM-500T, 700T/S (ewentualnie ze starszych 007tII, gdyby uchowałby się gdzieś na magazynie). Wtedy będą potrafiły więcej pokazać. Jeśli posiadasz zestaw głośnikowy z dobrą końcówką mocy, to świetną opcją byłby iESL. 

 

Koniecznie daj znać, jak wypróbujesz😉👍 Zaznaczam, że nie miałem okazji nigdy sprawdzić 007mk2, które trochę się różnią od mk1.

 

@_salgado_ mam nadzieję, że w tym roku pojawią się X9k i będzie można przynajmniej przez chwilę zapoznać się z ich dźwiękiem :)

 

Pozdrawiam! :)

  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podzielę się własnym słowem na temat różnic pomiędzy modelami Stax L300 i L700mk2 napędzanych przez DAC/AMP D10 i SRS-252s oraz DAPa A&K SR25. 
Podziękowania za udostępnienie sprzętu lądują u sympatycznego forumowego kolegi @Tytus1988.

Wstępnie wspomnę, słuch  przyzwyczajony jest do niższego modelu L300 i wzmacniacza SRM-252s. Odtwarzany gatunek muzyczny, jazz.
Zestaw L300+252s oferuje dobrą rozdzielczość, ilość powietrza,  dużą scenę, lekkość, przewiewność dźwięku i żywy przekaz muzyki. "Żywy", to największy atut w/w produktów Stax ( moje osobiste odczucie ), co bardzo dobrze zgrywa się z odtwarzanym gatunkiem muzycznym ( jazz ). 
I zgodzę się z opinią z różnych źródeł, że podstawowy zestaw Stax L300+srs-252s może być odsłuchowym spełnieniem wielu lat poszukiwań i lawirowania pomiędzy różnymi modelami słuchawek do 5-6 tyś. zł. 

Ale spełnienie może się zawsze zmienić, jak w ręce wpadną L700 ... 😄😉.
Od pierwszego brzmienia L700 słychać lepszą czystość, kontrolę w postaci konturowości brzmienia instrumentów na całym paśmie i lekko większą scenę z głębią brzmienia instrumentów. Jak wspomniałem wcześniej słuchanie w/w modeli  charakteryzuje się lekkim, przewiewnym i przede wszystkim naturalnym przekazem odtwarzanego brzmienia w jazzowym gatunku.

Pod względem ergonomii, wygody i jakości, plus idzie do L700mk2. 700-a jest młodszym modelem, więc, konstrukcja wydaje się większa, mocniejsza, ucho pozostaje w wolnej przestrzeni dzięki lepszej budowie nauszników i słuchawki dobrze trzymają się głowy.
L300 posiadają pady "jednoczęściowe", co przyczynia się do szybszego ubicia się i zmniejszenia głębokości, przestrzeni w środku. Ale można to poprawić dzięki prostemu modowi. A konstrukcja jest prostsza i węższa.
 
Najprościej opisując różnicę pomiędzy L700mk2, a L300, to odchudzona klarowność brzmienia.
Jeżeli chodzi o różnicę pomiędzy D10 i SRM-252s, to na obecny stan odsłuchowy ciężko mi opisać różnicę  poza lepszym dociążeniem brzmienia w D10 z racji większej mocy. 

 

Bo przyjemność, którą czerpiemy słuchając pozostaje niezależnie od Staxowego porównywanego  modelu. Czysty, naturalnie żywy, majstersztyk! 
Lepiej założyć raz, a dobrze... . A może, raz założysz i nie odłożysz...😉😀


 

rps20220921_171341.jpg

 

 

Pomóżcie... jakie pady są w obecnym modelu L500mk2 ? Czy są na pewno takie same jak w modelu L700mk2 ?

Aktualizacja:

- L500mk2 mają takie same pady jak L300, ale lekko grubsze ( wizualnie ).

 

Aktualizacja:

Przy 252s L700-om brakuje swojej klarowność, czystości, a nawet rozdzielczości. Co L300-om przy 252s wychodzi na dobre, to przy D10 wyjdzie lepiej. Jak pisałem wcześniej więcej mocy, to więcej przyjemności na korzyść D10.

To co musi się dziać przy wyższej konfiguracji... 

"Jak inżynierowie stworzyli, to niech użytkownik nie rozdziela", tymi słowami najlepiej opisać różnicę pomiędzy L700mk2+D10 i L300+252s. I niech tak zostanie 🙂.

 

Edytowane przez mrbudyn
Aktualizacja
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, saudio napisał:

D10 bardziej dociążony?, hmmm trzeba będzie wypróbować.

 

D10 nie słyszałem, ale ogólnie 252s gra dość szkicowo. Miałem go jednocześnie z SRM-007t II i mały wzmaczek przy dużym grał bardziej cieńko, lżej, chłodniej, mniej wyraźnie a od strony barwy to wręcz wyłącznie w odcieniach szarości. L700 na 007t były wyraźnie grubsze i lepiej dociążone ale to dociążenie nadal staxowe. W porównaniu do planarów czy dynamików to nadal lekkie granie chociaż już nie aż tak jak starsze lambdy.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrbudynDziękuję za interesujące porównania. Wychodzi na to, że D10 nie jest wart tych pieniędzy co za niego chcą, jeśli gra podobnie do 252.

Ja osobiście nie słyszałem L700 i może dobrze, czasami niewiedza jest błogosławieństwem🙂, przynajmniej dla moich wydatków na audio🤣

 

 

@SpawnMam L-300(pad mod) i przeszedłem kilka miesiecy temu na SRM-313 i bardzo lubię ten wzmacniacz, o wiele barrdziej niż 252s, którego wad nie szlyszałem wcześniej. Po podłączeniu 313 juz więcej do 252 nie wróciłem, a nawet nie chce mi się porownywać. Wcześniej lubiłem przejść też od czasu do czasu na ortodynamiki, ale z tym wzmacniaczem rzadko to robię. To pewnie zasługa tranzystorów FET w 313, ale pewności nie mam. Jest na pewno w klasie A i bez transformatorów.

 

Ważne jest też źrodło dla staxów, bo one wszystkie ostrości pokażą. Ja mam dacki w trybach NOS i na lampach.

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dawno tu nic nie pisałem, ale tak sobie słucham tych SR-009S już prawie 3 tygodnie (jak mam czas) i muszę przyznać, że nawet z mojego niesamowicie taniego (jak na cenę słuchawek) toru gają niesamowicie. Najfajniejsze jest to, że poziom detali, które słuchawki przekazują powinien przytłoczyć, a zupełnie tak nie jest. Tak samo z prezentacją góry, nie miałem jeszcze okazji nawet pomyśleć, że jest ona za ostra, a przesłuchałem już całkiem sporo utworów (także tych, w których zdarzyło mi się ściągać z głowy inne słuchawki).

 

Teraz pewnie powoli będę ulepszał pozostałe części toru, ale to już ze spokojem, jak będą się trafiać jakieś okazje.

 

EDIT: no i zapomniałem napisać: scena może nie jest największa jaką słyszałem, ale rozłożenie dźwięków w przestrzeni jest wręcz wzorcowe.

Edytowane przez kopec23
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kopec23 napisał(a):

Dawno tu nic nie pisałem, ale tak sobie słucham tych SR-009S już prawie 3 tygodnie (jak mam czas) i muszę przyznać, że nawet z mojego niesamowicie taniego (jak na cenę słuchawek) toru gają niesamowicie. Najfajniejsze jest to, że poziom detali, które słuchawki przekazują powinien przytłoczyć, a zupełnie tak nie jest. Tak samo z prezentacją góry, nie miałem jeszcze okazji nawet pomyśleć, że jest ona za ostra, a przesłuchałem już całkiem sporo utworów (także tych, w których zdarzyło mi się ściągać z głowy inne słuchawki).

 

Teraz pewnie powoli będę ulepszał pozostałe części toru, ale to już ze spokojem, jak będą się trafiać jakieś okazje.

 

EDIT: no i zapomniałem napisać: scena może nie jest największa jaką słyszałem, ale rozłożenie dźwięków w przestrzeni jest wręcz wzorcowe.

z srm-t1 możesz jeszcze spróbować powymieniać lampy - większość które widziałem miały wciąż fabryczne a gdy w mojej zmieniłem lampki na świeże to się samemu zdziwiłem jak wyczyściło i poprawiło technicznie brzmienie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, whero napisał(a):

z srm-t1 możesz jeszcze spróbować powymieniać lampy - większość które widziałem miały wciąż fabryczne a gdy w mojej zmieniłem lampki na świeże to się samemu zdziwiłem jak wyczyściło i poprawiło technicznie brzmienie

Mam założone Searsy (o ile pamiętam w wersji JP), minimalnie gorzej trzymają bas w ryzach od oryginałów, ale wszystko inne się poprawia. Kupowałem je, bo o ile do Lambda Nova Basic standardy były ok, tak do 507 czegoś mi brakowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kopec23 napisał(a):

Mam założone Searsy (o ile pamiętam w wersji JP), minimalnie gorzej trzymają bas w ryzach od oryginałów, ale wszystko inne się poprawia. Kupowałem je, bo o ile do Lambda Nova Basic standardy były ok, tak do 507 czegoś mi brakowało.

u siebie założyłem https://sklep.lampyelektronowe.pl/?232,6cg7-eh żeby być spokojnym o ich stan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Niejako przy okazji wystawienia Omeg2 na giełdzie, podzielę się sesją zdjęciową, na której wyszły IMO pięknie. Prawda? 😍
Nie wiem co mnie naszło ale chyba głównie potrzeba redukcji toru do jednej pary - zdałem sobie sprawę, że należę do grupy jednosłuchawkowców - jeśli mi jakieś wejdą to tylko na nich słucham, druga para się kurzy. Eeeee..... Akurat STAXy nie, bo leżały pod pokrowcem.

Jeszcze możecie przekonać mnie bym tego nie robił 😁

 

5.thumb.jpeg.f01b8087eb7cca4aa972afd27d713442.jpeg

 

2.thumb.jpeg.c7bebffe48ccad3b73e52b71a468a73f.jpeg

 

10.thumb.jpeg.9e716c31de6215df31a97043f2ea363d.jpeg

 

3.thumb.jpeg.e1af12d560c1218e317024f7f9f2c695.jpeg

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności