Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Oto krótkie dema dźwiękowe użytkownika z sąsiedniego forum, m.in. pierwszego modelu STAXów SR-1 (1958-1968): 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś miałem okazję posłuchać dosyć egzotycznego zestawu Koss ESP950 + E90 i muszę przyznać że to ciekawe doświadczenie. Z jednej strony genialne, zjawiskowe wokale a z drugiej przestrzeń 2D i kartonowy bas. Mogą brzmieć wspaniale z określoną muzyką ale z całą pewnością nie są to słuchawki uniwersalne.

 

Jeżeli chodzi o wrażenia poza dźwiękowe to słuchawki są bardzo lekkie ale nie miałem wrażenia żeby miały się zaraz rozpaść, pady są niestety tragicznej jakości (mniej więcej jest to poziom padów HD201 czyli takie za 1$ z ali). Regulacja głośności w tym energizerze to jakaś kpina; nie dość że praktycznie niemożliwa jest regulacja poziomu głośności dla obu kanałów jednocześnie (pokrętła nie mają blokady) to jeszcze potencjometr ma tak dziką charakterystykę że dla mnie już na samym początku skali jest za głośno. Trochę tak jakbym słuchał bardzo czułych iem-ów na wzmacniaczu ze wzmocnieniem ustawionym na high.

Edytowane przez soulreaver
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już chyba STAX SRS-3100 to lepszy wybór w tej kwocie ;) Jak im się zrobi drobny mod poprawiający bas to już w ogóle ciekawe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver A to nie wiedzialem ze są tak tanie. Zestaw Staxa mozna dostac za jakies 3000zl z Japonii już z cłem z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, soulreaver napisał:

@pabloj Tj. w jakiej kwocie? Kossy są teraz na dropie za 450$. Myślę że jakby im zafundować skórzane pady to też by zyskały. 

jak dobrze pamiętam przy wyprzedaży europejskiego magazyny były poniżej 300 euro (cło, vat i wysyłka wliczone) - jakby ktoś pamiętał dokładniej to proszę mnie poprawić...

ogółem jak szukasz 'tańszego' zestawu to doradzę ci zapytanie @BURNART - ma chyba parę (w sensie jedną parę ;) ) nectar'ów na sprzedaż (i też pewnie więcej informacji ci o nich udzieli) - miałem przyjemność je pożyczyć na kilka dni i grają znamienicie (tylko że już mam droższy sprzęt od staxa i nie widzę potrzeby żeby je posiadać) - przestrzenniej i bardziej 'treściwie' niż koss'y w mojej opini - jakbyś potrzebował energiser'a to pisz śmiało do mnie - wraca mi LRT po naprawach więc srm1mk2 wracać będzie na półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jak piszecie L300 grają bardziej przestrzennie i mają trochę lepszy bas to prawie na pewno by mi się spodobały. Niestety podczas odsłuchów Kossów przypomniało mi się dlaczego sprzedałem wszystkie słuchawki otwarte (z tym że w tym przypadku problem był jeszcze bardziej słyszalny); poziom izolacji pasywnej tych słuchawek oscyluje w okolicy 0dB. 

 

Ja generalnie lubię odciąć się od świata, zanurzyć w muzykę. Lubię słyszeć czarne tło, ciszę pomiędzy utworami. Tutaj tego nie ma i wiem że w Staxach również tego nie będzie. Nie widzę możliwości cieszyć się tym wysublimowanym dźwiękiem nie mając w pomieszczeniu absolutnej ciszy, a nawet wtedy nie ma tego poczucia intymności dźwięku co w słuchawkach zamkniętych z dobrą izolacją. 

 

Myślę że stax 4070 to by było to 😀

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, soulreaver said:

Ja generalnie lubię odciąć się od świata, zanurzyć w muzykę

Ja również, dlatego elektrostaty stoją w szafie i czekają aż mi się odwidzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, soulreaver napisał:

Jeżeli tak jak piszecie L300 grają bardziej przestrzennie i mają trochę lepszy bas to prawie na pewno by mi się spodobały. Niestety podczas odsłuchów Kossów przypomniało mi się dlaczego sprzedałem wszystkie słuchawki otwarte (z tym że w tym przypadku problem był jeszcze bardziej słyszalny); poziom izolacji pasywnej tych słuchawek oscyluje w okolicy 0dB. 

 

Ja generalnie lubię odciąć się od świata, zanurzyć w muzykę. Lubię słyszeć czarne tło, ciszę pomiędzy utworami. Tutaj tego nie ma i wiem że w Staxach również tego nie będzie. Nie widzę możliwości cieszyć się tym wysublimowanym dźwiękiem nie mając w pomieszczeniu absolutnej ciszy, a nawet wtedy nie ma tego poczucia intymności dźwięku co w słuchawkach zamkniętych z dobrą izolacją. 

 

Myślę że stax 4070 to by było to 😀

jak znajdziesz ciche pomieszczenie i moje ogłoszenie w komisie to mógłbyś się na sigmy pokusić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2020 o 17:26, Spawn napisał:

@soulreaver to obadaj Shure KSE1200.

Niestety nie jestem mentalnie gotowy na to aby wydać tyle $ na sprzęt mieszczący się w kieszeni.

 

W dniu 22.09.2020 o 17:34, whero napisał:

jak znajdziesz ciche pomieszczenie i moje ogłoszenie w komisie to mógłbyś się na sigmy pokusić ;)

Jeżeli znajdę takie pomieszczenie to kupię raczej parę dobrych monitorów studyjnych🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej

 

Już dawno połamał mi się pałąk w Stax L-300, kupiłem tą połamaną część pałąka(arc), ale nie chce wymieniać, bo pewnie znowu ten plastik pęknie, gdyż stosuję Socas pad mod.

Na razie stosuje prowizoryczny pałąk DIY.

Czy są jakieś porządne, najlepiej metalowe, zamienniki pałaków do Staxów serii L?

Może nadają się z innych słuchawek?

Jesli nie, to kto mógby cos takiego zrobić?

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NuYam napisał:

Hej

 

Już dawno połamał mi się pałąk w Stax L-300, kupiłem tą połamaną część pałąka(arc), ale nie chce wymieniać, bo pewnie znowu ten plastik pęknie, gdyż stosuję Socas pad mod.

Na razie stosuje prowizoryczny pałąk DIY.

Czy są jakieś porządne, najlepiej metalowe, zamienniki pałaków do Staxów serii L?

Może nadają się z innych słuchawek?

Jesli nie, to kto mógby cos takiego zrobić?

 

nowe l500 i l700 mają metalowe chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, whero napisał:

nowe l500 i l700 mają metalowe chyba

Mają metalowe widełki, ale nie pałąk, o ile się nie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności