Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ange7 napisał:

Dlatego je dopisałem, bo to znaczący element toru 😉

Różnica nie jest duża, ale jak dla mnie istotna, bo słychać lepsze dociążenie/wypełnienie średnicy i dołu (tego oczekiwałem od tego modelu), oraz więcej detali na górze.

Mam kable z fabrycznych zestawów z urządzeniami, taki pon. tysiąca oraz ten model i niestety słyszę różnice - fabryczne wypadają najgorzej. Poza tym to tylko kabel - co prawda z baterią do podtrzymania ruchu w przewodzie - ale jeść nie woła i raczej nie tanieje jak jakieś DACi, czy DAPy. 

 

Od siebie mogę powiedzieć, że łatwiej się żyje (i więcej się ma pieniędzy) jak się kabli nie słyszy :P. No ale domyślam się, że jak już się słyszy to ciężko fakt zignorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, timecage napisał:

 

Od siebie mogę powiedzieć, że łatwiej się żyje (i więcej się ma pieniędzy) jak się kabli nie słyszy :P. No ale domyślam się, że jak już się słyszy to ciężko fakt zignorować.

Nie no, różnice są i zabawa jest fpyte, słowa nie powiem. Tylko że (tak na serio:ph34r:) jakości dźwięku to raczej ickiem za ileś tysi nie "poprawisz" względem takiego poprawnego/solidnego za stówkę; wyżej, to raczej taka tam stylizacja (dla bogatych) i sympatyczne przechwałki, kto ma większego ślimaka w uchu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał:

Nie no, różnice są i zabawa jest fpyte, słowa nie powiem. Tylko że (tak na serio:ph34r:) jakości dźwięku to raczej ickiem za ileś tysi nie "poprawisz" względem takiego poprawnego/solidnego za stówkę; wyżej, to raczej taka tam stylizacja (dla bogatych) i sympatyczne przechwałki, kto ma większego ślimaka w uchu.

 

Ale ja nie mówię, że kable różnicy na pewno nie robią, po prostu ja tej różnicy nie słyszę i dobrze mi z tym :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, ange7 said:

Dlatego je dopisałem, bo to znaczący element toru 😉

Różnica nie jest duża, ale jak dla mnie istotna, bo słychać lepsze dociążenie/wypełnienie średnicy i dołu (tego oczekiwałem od tego modelu), oraz więcej detali na górze.

Mam kable z fabrycznych zestawów z urządzeniami, taki pon. tysiąca oraz ten model i niestety słyszę różnice - fabryczne wypadają najgorzej. Poza tym to tylko kabel - co prawda z baterią do podtrzymania ruchu w przewodzie - ale jeść nie woła i raczej nie tanieje jak jakieś DACi, czy DAPy. 

 

Kable z baterią, do czego to doszło w tym audio :D

Ja chyba jeszcze nie dojrzałem do kupowania kabli za tysiące 😜 I mam nadzieje, że jak będę miał okazje, to nie usłysze różnicy.

Poprawiłem nieco moda nr 2 z powyższego wpisu.

Teraz jest o wiele estetyczniej i większy komfort dla skóry głowy :)

 

ps. Sprawdziłem i mod nr 1 jest konieczny do cieszenia się modem nr 2.

Przed (prototyp):
2.jpg

 

Po:

n1.jpg

 

n2.jpg

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszeliście o tych nowych elektrostatach tworoznych w indiach? 

 

Kaldas Research RR 1 Conquest  -  http://kaldasresearch.com/ (sugerowana cena $500)

 

Niedługo ma ruszyć sprzedaż (tak mówią na head-faju).

 

section4.png

 

10250436.jpg

 

Wątek na Head-fi: https://www.head-fi.org/threads/kaldas-research-rr-1-conquest-500-electrostatic.900147/

 

To co, kto zamawia? :p

 

Patrząc po wykresach chyba chcą zakończyć ze stereotypem, że ES nie mają basu :D

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zauważyłem właśnie bardzo ciekawą rzecz (po krótkim zastanowieniu dość logiczną ....): mianowicie, początkowo zestaw Stax SRS-3100 brzmiał mi stanowczo za chudo.

Podłączając go do Aune S6 ustawiłem gałke głośności Aune na 75 (ze 100) gdyż Aune pozwala sterować również wyjściem LINE OUT (sekcji DAC).

Takie ustawienie powodowało, że na wzmaczniacu Stax SRM-252s nie mogłem przekręcić pokrętła wzmocnienia więcej niż na niecałą 1/3 skali. 

Spróbowałem jednak Ustawić wyjście Aune S6 dużo 'ciszej' na 50 i zauważyłem znaczącą zmianę sygnatury dźwięku płynącego z słuchawek. Zapewne sygnatura Staxowego wzmacniacza dała o sobie znać, gdyż musiałem jego pokrętło przekręcić teraz do mniej więcej połowy skali. Ostatecznie na Aune S6 zostawiłem pokrętło na 65, tak mi pod kilkudziesięciu odsłuchach nalepiej to gra z SRM-252s. W ten sposób słuchawki nabrały mocy w dolnych i dolnych-średnich zakresach, na tyle, że jestem w zasadzie zadowolony i ifi iTube2 jest mi teraz zbędny :D (Chce ktoś kupić? ;p)

 

Nie pozostaje mi doradzić wszystkim posiadaczom słuchawek i wzmacniaczy Staxa parowanie ich właśnie z DACami z możliwością kontroli 'głośności' wyjścia Line OUT. Różne ustawienia pokręteł na DACu i energizerze mogą dać różne rezultaty jak słychać.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pabloj napisał:

 

Nie pozostaje mi doradzić wszystkim posiadaczom słuchawek i wzmacniaczy Staxa parowanie ich właśnie z DACami z możliwością kontroli 'głośności' wyjścia Line OUT. Różne ustawienia pokręteł na DACu i energizerze mogą dać różne rezultaty jak słychać.

yup - nie chcesz 'przesterować' energisera podając wysoki poziom sygnału liniowego - podstawy matematyki przy ustawianiu zestawu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, whero said:

yup - nie chcesz 'przesterować' energisera podając wysoki poziom sygnału liniowego - podstawy matematyki przy ustawianiu zestawu

No to jest jasne, z tego powodu twórcy energizera zrobili go tak, że aby go wyłączyć trzeba maksymalnie przekręcić gałe w lewo, na zero ;) 

 

Nie spodziewałem się jednak, że różne ustawienia stopnia PRE z Aune w połączeniu z różnym ustawieniem głośności energizera, będą miały tak znaczący wpływ na sygnature dźwiękową. Nadal jest dość chudo w porównaniu z moim wcześniej słuchanym zestawem, ale teraz już do zaakceptowania, Staxy nadrabiają tym w czym są najlepsze, holografią, przestrzenią, detalicznością i uczuciem różnych płaszczyzn dźwiękowych odsłuchiwanego utworu. W sensie tu instrumenty smyczkowe, tutaj dęte, a tu walą w bęben, wszystko to słychać, nie jest zwartą kupą dźwięków. A to robi wrażenie :)

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn

Aune ma tylko dwa wyjścia, zwykłe i zbalansowane. Nie ma rozróżnienia na DAC i PRE.

A jakie ustawienie pokrętła da te około 2V tego nie wiem, musiałbym zerknąć w instrukcje jaki tam jest maks i obliczyć.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Spawn napisał:

Ja bym proponował jednak grać na standardowym dla stacjonarek 2-2,5v na wyjsciu z daca.

to najpierw namów prducentów 'artystycznych' dac'ów a nie własnych wymysłów (bez problemu da się znaleźć dac'i wyrzucające kilkanaście volt i więcej) co więcej jeszcze samo napięcie często się zmienia przy korzystaniu z niestandardowej impedencji wejściowej wzmacniacza / konwertera i zaczynają się od nowa schody (czasem może nawet to doprowadzić do niestabilności samego dac'a)

wszystko wydaje się ok i ustandaryzowane aż... człowiek zacznie się zagłebiać w szczegóły i przypadki szczególne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Stało się nieszczęście i złamał mi się pałąk w SR-L300. Co ciekawe, stało się to podczas normalnego zdejmowania słuchawek z głowy. Próby sklejenia go nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Czy orientujecie się może jak wygląda kwestia dostępności takiego pałąka i ile mógłby kosztować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Karmazynowy napisał:

Holy shit! Jakie ceny. Za takie pieniądze można kupić już całkiem przyzwoite CAŁE słuchawki. Nie ma opcji, żebym dał tyle kasy za - bądź co bądź - badziewny pałąk. Postawię więc pytanie nieco inaczej: czy jest jakiś sensowny sposób, żeby rozwiązać mój problem bez uciekania się do oryginalnych części zamiennych? Poczytałem trochę na temat klejenia pałąków i wiem już, że na dłuższą metę takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Może więc dałoby się zastosować pałąk od innych słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Orientuje się może ktoś jakie lampy domyślnie siedzą w Stax SRM-006t mk1? Nie chodzi mi o typ a o producenta i model. Bardzo mi podpadają brzmieniem i chciałbym mieć zapasową parę. Na tych co mam wszelkie napisy są starte - o ile kiedykolwiek jakieś tam były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności