Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jeszcze możesz zrobić mod słomkowy. 

A tak w ogóle to nie rób tego mojemu Koledze, uczestniczysz w największym błędzie jego audiofilskiego życia :D

Człowiek szybko przyzwyczaja się do normalności i mu powszednieje. Problem się wszakże pojawia, jak zaczynaj jej brakować i nie ma czym jej zastąpić. 

I piszę to mając 507ki na uszach i pełną świadomość tego faktu, po dłuższej przerwie. 

 

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Thar napisał:

SR-507 na głowie, a szczęka na podłodze :) A obawiałem się, że nie polubimy się z elektrostatami... Zimmer pozamiatał temat. Z podziękowaniami dla @audionanik :) 

Ale palące pytanie ,czy jest bas, i ten prawdziwie mocny bas z dynamików?...podłoga wiruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Staxów nie ma basu, jest dźwięk, naturalny dźwięk. To jest pewnie ich problem :D

A tak poważnie, to jest z całą pewnością, przepastny, różnobarwny, wyśmienicie kontrolowany. A nie jednostajna młócka. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Slawek i tak mi je sprzedasz za jakies dwa miechy, jak sie odkuje:D. Przeciez Ty nie masz czasu nawet na rower:P

 

No bez przesady z tym rowerem, na to zawsze znajdę czas, byle tylko na łeb się nie lało. Jakoś dałem radę w tym sezonie zrobić 3 tys. Więc czasem zdarzy mi się pojeździć jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audionanik napisał:

Tam jest prawdziwy bas, a nie pochodzacy z komory i odbic.

 

Zawsze można zrobić mod słomkowy, i wtedy urwie łeb, nawet denono i  fostexolubom :)

 

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Ale powoduje chęć wstania z fotel i tańczenia w pokoju szalonego tańca?

 

Powoduje ale inna jest tego przyczyna, nie dlatego że chce wypchnąć mózg oczami, a dlatego że jak słuchasz szeptem to nadal jest bas, w pełni swobodny o dobrej artykulacji. W dynamikach im ciszej, tym gorzej, a tutaj jest po prostu niewymuszona swoboda w całym zakresie pasma i to kompletnie niezależnie od głośności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Phi ,czyli widzę że bas w Stachax taki audiofilski a nie muzycznie dla ludzi skierowany...nie będzie zabawy tylko achy i ochy...lipa jak tak.

Dynamiki nadal jednak najlepsze w przekazie basu....ehhh, sama nazwa mówi wszystko ...dynamiki...i koniec pieśni....he,he.

Phii, wychodzi że nadal bas w Stachax to taki audiofilski, nie dla ludzi co chcą poszaleć na imprezie...ehhh

Nie ma jak dynamiki ,tutaj bas wbija w podłogę...jedyne i najlepsze słuchawki do przekazu basu....he,he.

Sama nazwa wszystko tłumaczy...Dynamiki...i po sprawie....reszta hen daleko w innym wymiarze....:D

Edytowane przez Soundman1200
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Phi ,czyli widzę że bas w Staxhax taki audiofilski a nie muzycznie dla ludzi skierowany...nie będzie zabawy tylko achy i ochy...lipa jak tak.

Dynamiki nadal jednak najlepsze w przekazie basu....ehhh, sama nazwa mówi wszystko ...dynamiki...i koniec pieśni....he,he.

Phii, wychodzi że nadal bas w Stachax to taki audiofilski, nie dla ludzi co chcą poszaleć na imprezie...ehhh

Nie ma jak dynamiki ,tutaj bas wbija w podłogę...jedyne i najlepsze słuchawki do przekazu basu....he,he.

Sama nazwa wszystko tłumaczy...Dynamiki...i po sprawie....reszta hen daleko w innym wymiarze....:D

 

 

Właśnie słucham Where's The Revolution i nic innego nie mogę napisać jak tylko przyjąć powyższą prawdę z politowaniem, nie obraź się :)

Jedyne co mogę dodać, to po prostu powinieneś kiedyś sam posłuchać i ocenić, bo tego nie da się opisać słowami. To jest tak inne  doznanie od wszystkiego co dotychczas słuchałeś, zapewniam. I wcale nie chodzi o jakieś audiofilskie wypierdki i wypociny. Ze Staxów jest bas jak z ortodynamików, typowo planarny, nie o charakterze pudełkowym, a witalnym bardziej. Tylko jeszcze swobodniejszy i w lepszych proporcjach do reszty pasma i z lepszą kontrolą.

W dynamikach choćbyś słuchał, stojąc na głowie, tak się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki utwór Cecile Corbel Waterfalls, bas w nim jest, wbrew pozorom, tyle że proporcje głośności do reszty pasma są specyficzne. Na dynamikach zniknie, na Staxach jest, szybki, głęboki, tylko cichy, dokładnie tak jak został zarejestrowany. Ale jest. Na dynamikach, dowolnych w sumie, zleje się z tłem. Chyba że mulą po całości i dają jednostajny monotonny grzmot, to tam będzie bassss, ale to nie będzie bas, tylko bassss właśnie :D

2 minuty temu, Soundman1200 napisał:

Z chęcią powitam odważnego co mi wyśle Staxy na porównanie z HD800s....he,he..jest jakiś?

 

Nie wiem czy znajdzie się taki odważny, bo posłuchasz i nie będziesz chciał oddać i co biedny pocznie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlawekR napisał:

Jest taki utwór Cecile Corbel Waterfalls, bas w nim jest, wbrew pozorom, tyle że proporcje głośności do reszty pasma są specyficzne. Na dynamikach zniknie, na Staxach jest, szybki, głęboki, tylko cichy, dokładnie tak jak został zarejestrowany. Ale jest. Na dynamikach, dowolnych w sumie, zleje się z tłem. Chyba że mulą po całości i dają jednostajny monotonny grzmot, to tam będzie bassss, ale to nie będzie bas, tylko bassss właśnie :D

Mój kolego SławkuR...na najlepszych dynamikach ever HD800s( po MDR-R10)  nie ma z tym problemu...zawstydziłyby 99% Staxów..może poza 009...he,he.

5 minut temu, SlawekR napisał:

Jest taki utwór Cecile Corbel Waterfalls, bas w nim jest, wbrew pozorom, tyle że proporcje głośności do reszty pasma są specyficzne. Na dynamikach zniknie, na Staxach jest, szybki, głęboki, tylko cichy, dokładnie tak jak został zarejestrowany. Ale jest. Na dynamikach, dowolnych w sumie, zleje się z tłem. Chyba że mulą po całości i dają jednostajny monotonny grzmot, to tam będzie bassss, ale to nie będzie bas, tylko bassss właśnie :D

 

Nie wiem czy znajdzie się taki odważny, bo posłuchasz i nie będziesz chciał oddać i co biedny pocznie :)

 

Mój kolego SławkuR...na najlepszych dynamikach ever HD800s( po MDR-R10)  nie ma z tym problemu...zawstydziłyby 99% Staxów..może poza 009...he,he.

Teraz posłuchaj tego...i płacz bo nie masz dynamików na uszach....ha,ha....

 

Wątpię by mnie Staxy zaskoczyły, słuchałem kolumn z metalowymi membranami...góra super to prawda ale reszta pożal się...wiadomo...

Najlepsze brzmienie jest i będzie z membran celulozowych MDR-R10 to pokazało...reszta jest milczeniem...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Kolego Soundmanie1200, problem polega na tym, że ja znam dobrze Hd800, 800s, Beyery T1 obie rewizje. Znam też Staxy i wiem dokładnie jakie są różnice. A Ty piszesz że coś jest najlepsze, nie porównując z innymi opcjami, tylko na podstawie wyobrażenia. To wybacz, ale taka trochę rozmowa jak ślepego z głuchym o kolorach :D

 

Ten utwór powyżej nie ma niskiego basu, to tak a propos, w ogóle go nie ma, przynajmniej w tej koncertowej opcji, za to ma wyższą pulpę, taką uderzającą masę, dlatego wydaje się taki czarowny. Poza tym jest generalnie mdły i bez wyrazu, bo jasno i jak na dłoni słychać, że różnicowanie instrumentów jest tam na żałosnym, poziomie. Może dla uśredniających dynamików to wystarczy.

Mój Kolego Soundmanie1200, problem polega na tym, że ja znam dobrze Hd800, 800s, Beyery T1 obie rewizje. Znam też Staxy i wiem dokładnie jakie są różnice. A Ty piszesz że coś jest najlepsze, nie porównując z innymi opcjami, tylko na podstawie wyobrażenia. To wybacz, ale taka trochę rozmowa jak ślepego z głuchym o kolorach :D

 

Ten utwór powyżej nie ma niskiego basu, to tak a propos, w ogóle go nie ma, przynajmniej w tej koncertowej opcji, za to ma wyższą pulpę, taką uderzającą masę, dlatego wydaje się taki czarowny. Poza tym jest generalnie mdły i bez wyrazu, bo jasno i jak na dłoni słychać, że różnicowanie instrumentów jest tam na żałosnym, poziomie. Może dla uśredniających dynamików to wystarczy.

 

EDIT

 

Za to wspomniany przeze mnie wcześniej

 

 

 

ma dużo lepszy bas niż też który podlinkowałeś. Nie wiem czy na dynamikach będzie to słychać, ale na SR-507 już znakomicie słychać różnicę. Ten Nightwish to drąca się jednostajna pulpa gdzieś w okolicach wyższego basu, raczej całkiem wyższego. Dynamiki, owszem, mogą to lubieć, bo to jest zakres krańcowy w którym dają radę. 

 

Na Staxach po prostu słychać różnicę. Na dynamikach, na zasadzie uśredniania, co najwyżej łomocze mocniej, albo wcale. 

 

Tak ja to widzę, wróć... słyszę. 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co specjalnie, że na Staxach luzacko słychać dramatyczną różnicę w rejestracji obu nagrań? Słychać specyfikę koncertową tego pierwszego i bas z konkretnego instrumentu w tym drugim? A którego próżno szukać w tym pierwszym nagraniu, totalne zero, null. Przy czym dynamiki dzięki uśrednianiu dają, być może, złudne wrażenie większej energetyczności tego pierwszego nagrania. Tylko gdzie w tym fun wynikający z prawdziwości przekazu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soundman1200 napisał:

To tak specjalnie,żeby Staxy pożyczyli...ale nawet nie potrzebuję...umrę w nieświadomości....i to mi się podoba....he,he.:ph34r:

 

 

Powielają się posty przez laga, działa to forum jak chce. 

 

A wracając do tematu. Coś w tym jest, podobno niewiedza jest błogosławieństwem. W sumie jak ktoś się przesiądzie z malucha do Seicento, będzie przeszczęśliwy, jeśli nigdy się nie dowie, że można jeszcze zdecydowanie lepiej i bardziej komfortowo poruszać się normalnym samochodem, a nie jego namiastką. 

Mam nadzieję, że użytkownicy Seicento się nie obrażą :) Ale faktycznie tak to wygląda. Żeby nie było, że kogoś obrażam, to z własnego doświadczenia... 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem  w pierwszym kawałku basem epatować ale jak zostałem wywołany do tablicy to...biedaki Staxowcy...trzymajcie się...he,he....

Słucham na HD800s...ale jakby tak zalożyć TH900 mk2?...Staxy by uciekały jak ćma przed brzaskiem dnia...:lol:

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, co te dynamiki robią ze zmysłami. W tym nagraniu nadal nie ma niskiego basu, jest minimalnie niższy niż  w tym z Nightwishem. Poza tym to taka sama ściana dźwięku, pulpa, w zasadzie bez kontroli, taka rytmiczna pulpa. Dlatego wydaje Ci się na dynamikach że jest bas. Generalnie jest tam podbicie po całości, bo wokal jest podbarwiony wyższym basem, ba nawet oklaski mają "dokładkę", żeby całościowo dało się tego słuchać w ogóle z jakąś tam ekscytacją. 

A ja twierdzę nadal, że w tym co podlinkowałem bas jest lepszy, schodzi niżej, jest relatywnie głęboki, oczywiście w realiach youtubowych. Lepiej zarysowany. Tyle że... tego nie dajesz rady usłyszeć na tych najlepszych "słuchawkach na świecie" :( I to usiłuję Ci cały czas przekazać. Cały czas podrzucasz kawałki specyficznie zrealizowane, żeby nie powiedzieć spreparowane, właśnie pod uśredniający na jedno kopyto sprzęt. Tyle, że to ma się nijak do rzeczywistości w tym jest mały, hmm, problem. Bo rzeczonej rzeczywistości nie są zdolne przyjąć uśredniające konstrukcje. 

 

EDIT

Spróbuję znaleść coś w Twoich klimatach, jak wyżej, żeby był realny bas. 

 

EDIT2

Nie do końca te klimaty :) ale niełatwo koncertówki znaleźć z tym co trzeba. 

Ale tutaj jest bas, pytanie co z nim zrobią Twoje słuchawki. Na Staxach w każdym razie w porównaniu z tym co podsyłałeś to różnica jest absolutnie kolosalna, do piekła schodzą. Obawiam się, że 800s też pójdą, ale na spacer... przy tym. 

 

 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry  że tak lipne kawałki podsyłam...ale jakem Soundman ze 3 promile we krwi to norma tak że....zdrowotna dawka....he,he.

Jutro może coś lepszego podeślę...

A nie , tu znany kawałek i jak Staxy ?...żyjecie?

 

 

17 minut temu, SlawekR napisał:

Ech, co te dynamiki robią ze zmysłami. W tym nagraniu nadal nie ma niskiego basu, jest minimalnie niższy niż  w tym z Nightwishem. Poza tym to taka sama ściana dźwięku, pulpa, w zasadzie bez kontroli, taka rytmiczna pulpa. Dlatego wydaje Ci się na dynamikach że jest bas. Generalnie jest tam podbicie po całości, bo wokal jest podbarwiony wyższym basem, ba nawet oklaski mają "dokładkę", żeby całościowo dało się tego słuchać w ogóle z jakąś tam ekscytacją. 

A ja twierdzę nadal, że w tym co podlinkowałem bas jest lepszy, schodzi niżej, jest relatywnie głęboki, oczywiście w realiach youtubowych. Lepiej zarysowany. Tyle że... tego nie dajesz rady usłyszeć na tych najlepszych "słuchawkach na świecie" :( I to usiłuję Ci cały czas przekazać. Cały czas podrzucasz kawałki specyficznie zrealizowane, żeby nie powiedzieć spreparowane, właśnie pod uśredniający na jedno kopyto sprzęt. Tyle, że to ma się nijak do rzeczywistości w tym jest mały, hmm, problem. Bo rzeczonej rzeczywistości nie są zdolne przyjąć uśredniające konstrukcje. 

 

EDIT

Spróbuję znaleść coś w Twoich klimatach, jak wyżej, żeby był realny bas. 

 

EDIT2

Nie do końca te klimaty :) ale niełatwo koncertówki znaleźć z tym co trzeba. 

Ale tutaj jest bas, pytanie co z nim zrobią Twoje słuchawki. Na Staxach w każdym razie w porównaniu z tym co podsyłałeś to różnica jest absolutnie kolosalna, do piekła schodzą. Obawiam się, że 800s też pójdą, ale na spacer... przy tym. 

 

 

 

Jest wspaniale...dzięki za filmik...co za bas,taki tylko dynamiki potrafią przekazać...huh...mocne....Staxy, metaliczna membrana...szkoda gadać...

Wszedłem w Wiki....nawet Staxa nazwy nie ma w ich biblotece...he,he.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym, że ten kawałek jest w połowie drogi pomiędzy Nightwishem, a tym co ja podesłałem wyżej. 

Tak jak napisałem już wcześniej, problem polega na tym, że słyszysz bas tak gdzie go realnie naprawdę niskiego nie ma, za to jest wyższy, taki se, bez cudów, ale co przez uśrednienie daje całościowy przekaz jakoby energetyczności. Na tyle stać dynamiki.

 Za to tam gdzie jest niski bas i prawdziwa energia, ale i przekaz pod kontrolą, bez podbarwień w wyższym zakresie, to nie słyszysz go już w ogóle, bo przetworniki w Twoich słuchawkach już się kończą, nie dają rady.

 

Dlatego gdzie indziej słyszymy bas, w innych utworach i w innej ilości. jeśli mogę takiego określenia użyć :) Ty go słyszysz dobrze tam gdzie jest  sztucznie podciągnięty w wyższym zakresie i gdzie ulokowano jego energię. Ten zabieg jest świadomy i celowy, bo ten kto go poczynił dobrze wiedział, że inaczej to nichuchu. Coś jak przy zabiegach "loudness war". Dla przetworników elektroakustycznych zdolnych grać liniowo i swobodnie w całym zakresie od dołu do góry i także w skali mikro, to widać/słychać czarno na białym. I koło naturalności to niestety nawet nie leżało. Gdybyś miał możliwość porównać, to by Ci się oczy otworzyły, że słuchawki mogą grać inaczej, "pełną gębą". I w tym tkwi ich siła, także przekazu dolnych zakresów. I tak właśnie grają 507ki. A to co podsyłasz, to w sam raz dobre do samochodu, bo będzie nieźle słychać (łomotać) w takich warunkach. Do 800s widać, że też dobrze :)

 

 

 

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundman, dobra dynamika nie polega tylko na duzych skokach glosnosci calego przekazu; tylko na selektywnym zachowaniu skali przypisanej do kazdego instrumentu z osobna. 507 to jedyne znane mi jak do tej pory, ktore to potrafia i to z taka swoboda jakby kazdy instrument byl odtwarzany przez osobny driver...lub na zywo.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności