Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Nocne słuchanie...

 

Stax 007 MK1 wpięte w SRM-007T po balansie.

Lambda Signature wpięte w SRM-T1.

Dwa różna światy, dwie różne opowieści, dwie różne przygody....

 

Pozdrawiam wszystkich elektrostatycznych

:)

e7686299992cd086f81892996cc7230f.jpg

 

Możesz opisać troszkę różnice w brzmieniu obu zestawów ?

BTW piękny sprzęcik stoi pod spodem :) używasz czasem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam do nich tego samego energizera co brodacz do SR-1 D:


Ino jego końcówka mocy jest z innej planety xD


---

 

To jak, znawcy?

Model o poziomie technicznym co najmniej SR-507, ale scena większa, wokal może być dalej ;)

Poza SR-507 słuchałem jeszcze kiedyś SR-404LE i to zdecydowanie nie ten kierunek... nie porwały mnie... oraz jakiś staaarszych Lambd, ale nie potrafię sprecyzować jakich - scena chyba na plus, ale reszta nie nie :\

 

Na razie SE-507 bardzo się podobają... na tyle, że HE-6 wiszą na stojaku D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie mi porównać do T1 v1 (no trochę przesadziłem i z mocniejszym basem)... weź je sobie... i nagle wywal CAŁĄ ostrość. To aż dziwne słuchać takiej góry bez sybilantów... :ph34r:


Jeszcze muszę pobawić się w dobranie energizera, bo ten jest bardzo muzykalny i ciemnawy na tle innych... to by pasowało, bo zapamiętałem je jako jaśniejsze i jeszcze twardsze... zobaczymy...

Kiedyś robiły na mnie wow, ale teraz w towarzystwie HE-6 spodziewałem się niewiele w stosunku do tego co otrzymałem ;)

 

Jednak porównanie łeb w łeb to podstawa :F

 

Oczywiście HE-6 wcale nie zrzucone z piedestału czy coś... chyba chwilowo tylko odstawione... do czasu przyjścia nowych padów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że rozwinięciem SR-507 są...009,wiem to bolesne... :ph34r:

Zdecydowanie nie. 507 nie mają rozwinięcia. Są to moim zdaniem, ostatnie słuchawki w linii. Najszybsze, najbardziej konturowe, najbardziej szczegółowe, najmniej muzykalne.

009 to jednak inna para kaloszy.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że rozwinięciem SR-507 są...009,wiem to bolesne... :ph34r:

Zdecydowanie nie. 507 nie mają rozwinięcia. Są to moim zdaniem, ostatnie słuchawki w linii. Najszybsze, najbardziej konturowe, najbardziej szczegółowe, najmniej muzykalne.

009 to jednak inna para kaloszy.

Nie masz pojęcia jak bardzo mnie tym ucieszyłeś xD

To ja jeszcze tylko spróbuję podwyższenia padów wkładką piankową pod nimi i skończyła się moja droga rozwoju w STAXaxh...

PS: dla mnie one w żadnym wypadku nie są całkiem niemuzykalne - dają radę na tle moich innych... ale jak wspominałem podejrzewam, że to może być kwestia energizera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Obawiam się że rozwinięciem SR-507 są...009,wiem to bolesne... :ph34r:

Zdecydowanie nie. 507 nie mają rozwinięcia. Są to moim zdaniem, ostatnie słuchawki w linii. Najszybsze, najbardziej konturowe, najbardziej szczegółowe, najmniej muzykalne.

009 to jednak inna para kaloszy.

 

 

Ja gdzieś czytałem, że 009 to jest rozwinięcie Signature?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, dla mnie 007 to rozwinięcie Lambdy pro, a 009 to takie wszystko na raz.

 

 

 

Obawiam się że rozwinięciem SR-507 są...009,wiem to bolesne... :ph34r:

Zdecydowanie nie. 507 nie mają rozwinięcia. Są to moim zdaniem, ostatnie słuchawki w linii. Najszybsze, najbardziej konturowe, najbardziej szczegółowe, najmniej muzykalne.

009 to jednak inna para kaloszy.

Nie masz pojęcia jak bardzo mnie tym ucieszyłeś xD

To ja jeszcze tylko spróbuję podwyższenia padów wkładką piankową pod nimi i skończyła się moja droga rozwoju w STAXaxh...

PS: dla mnie one w żadnym wypadku nie są całkiem niemuzykalne - dają radę na tle moich innych... ale jak wspominałem podejrzewam, że to może być kwestia energizera...

 

Ale rozumiesz różnicę między najmniej muzykalne a niemuzykalne? Bo to klucz do zrozumienia tego co napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze... o inaczej... dla mnie są muzykalne, nawet bardziej niż potrzebuje ;)


I tak, zrozumiałem, ale nie do końca napisałem to co chciałem wyrazić ;)

A teraz jeszcze podpytam was...

Szukam bardziej analitycznego energizera... oczywiście używka jakaś w niezłej cenie...

Już wiem, że SRM-T1 to nie będzie to... taki SRM-323S to może być to... co jeszcze z bardziej analitycznych aniżeli słodzących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głos na 323S... masakra, nie widzę go z 507 ale jest szansa, że Ci sie spodoba. :D Mi on dobrze grał z 404LE.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ze Stax tylko SR-009 na padach welurowych od Audeze - reszta mogłaby nie istnieć :)

Chociaż L700 uważam za świetne uzupełnienie dla SR-009 - bardzo je lubiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zmiany miałbyś ze zmian lamp w Citrone? ;)


A jakie zmiany miałbyś ze zmian lamp w Citrone? ;)

Zdaje się, że mimo analitycznośći tego 323 - muzykalność można uzyskać poprzez DAC. Taki budżetowo dopieszczony tor STAX na MaxedOut Level. Zadaniem AMP'a jest wyesterowanie, zadaniem DAC'a zagranie FLAC'ami, Lepeij wysterowałaby tylko już energizery dla Omegi. Prawda czy fałsz? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie zmiany miałbyś ze zmian lamp w Citrone? ;)

A jakie zmiany miałbyś ze zmian lamp w Citrone? ;)

Zdaje się, że mimo analitycznośći tego 323 - muzykalność można uzyskać poprzez DAC. Taki budżetowo dopieszczony tor STAX na MaxedOut Level. Zadaniem AMP'a jest wyesterowanie, zadaniem DAC'a zagranie FLAC'ami, Lepeij wysterowałaby tylko już energizery dla Omegi. Prawda czy fałsz? :)

Z tego co pamiętam, to zawsze dążysz do stwierdzeń absolutnych, jakichś hierarchii, a to wszystko jedna wielka - przepraszam - bzdura. Audio to szereg zależności, plątanina elementów, jest tyle zmiennych, że nie ogarniesz, te wszystkie synergie, nie da się wszystkiego przewidzieć, jest w tym coś z magii, dlatego tak fajna jest ta zabawa, to całe tworzenie toru grającego. Tak więc nie ma co dążyć do takich kategorycznych sformułowań.. Im więcej się w to bawisz, tym więcej wiesz, że nic nie wiesz.

 

A co do 323s - dla mnie to nie jest fajny wzmak. Rzecz gustu :)

Duża róznica jest między samymi wzmacniaczami T1 a 007T?

 

 

 

Nocne słuchanie...

 

Stax 007 MK1 wpięte w SRM-007T po balansie.

Lambda Signature wpięte w SRM-T1.

Dwa różna światy, dwie różne opowieści, dwie różne przygody....

 

Pozdrawiam wszystkich elektrostatycznych

:)

e7686299992cd086f81892996cc7230f.jpg

 

Możesz opisać troszkę różnice w brzmieniu obu zestawów ?

BTW piękny sprzęcik stoi pod spodem :) używasz czasem ?

 

Trochę miałem mało czasu, dziś będzie kolejny odsłuch i postaram się coś napisać i porównać zestawy i wzmaki. Różnice między Signature a 007 Mk1 dobrze znam i obie to genialne słuchawki. Signature na co dzień są aż nadto, ale 007... 007 to coś specjalnego. :) Więcej napiszę później :)

Zaś Grundiga kupiłem pod gramofon, a także testowałem go już chwilę ze słuchawkami. Wygląda, że to bardzo fajny sprzęt. Niestety gramofonu jeszcze nie odpaliłem. Za mało czasu na przetestowanie wszystkich nowych zabawek :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności