Skocz do zawartości

Fanklub Stax i słuchawek ES


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem, że Lambdy PRO to są detaliczne i szybkie słuchawki, ale Signature idą jeszcze krok dalej. Mój mózg nie był na to przygotowany. I to na skórkowych padach z 507.

A jakie tam były oryginalnie pady, nieskórkowe? Te od 507 to jest jakaś nowa konstrukcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jakie były oryginały, chyba brązowe. Może takie jak w Nova Signature, czyli miękka eko skórka. Bo te na PRO to jest twarda eko skóra. A te od 507 to chyba nowość była jak 507 wychodziły, naturalna owcza skóra. Z 400 zł kosztują...

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem jakie były oryginały, chyba brązowe. Może takie jak w Nova Signature, czyli miękka eko skórka. Bo te na PRO to jest twarda eko skóra. A te od 507 to chyba nowość była jak 507 wychodziły, naturalna owcza skóra. Z 400 zł kosztują...

 

No to ładnie trafiłeś. Bas jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bas, więcej niż w K702 ale chyba PRO mają ciut więcej. Tylko chwile posłuchałem PRO także będę się upewniał.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest podobny do k702 tylko duzo bardziej rozdzielczy, szczegółowy i zróżnicowany. Ja mam swoje na oryginalnych padach - brązowe, chyba ekoskóra. I co sa takie naturalnie prawdziwe, jak mi sie wydają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z basem się zgadzam, pisałem tylko o ilości w odniesieniu do 702. Tak, średnica jest bardzo blisko i jest bardzo namacalna. Realizm jest wysoki, ale w PRO też taki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Większość zeszłego roku spędziłem na zabawie z iemami, a po AQ NH zupełnie straciłem zainteresowanie dużymi słuchawkami. Został mi jednak jeden mały tor. SRM-Xh i Lambda Pro. W nowy rok wchodzę właśnie ze Staxami na uszach. Niesamowity zestaw, może kiedyś jeszcze wróci do tego cytryna:)

Edytowane przez all999
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To był mój pierwszy zestaw Staxów, zanim jeszcze same słuchawki wyzionęły ducha, bo lata świetności miały już za sobą. Ale i tak zawsze wspominam go najlepiej, pomimo że od tego czasu wiele sprzętów przewinęło mi się przez ręce. SRM-Xh + standardowe Lambdy Pro to super zestaw i wiele więcej nie trzeba, jeśli ktoś okazjonalnie używa "dorosłego" zestawu słuchawkowego. A jeśli się go ma w dobrej kondycji technicznej, to nic tylko się cieszyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość zeszłego roku spędziłem na zabawie z iemami a po AQ NH zupełnie straciłem zainteresowanie dużymi słuchawkami. Został mi jednak jeden mały tor. SRM-Xh i Lambda Pro. W nowy rok wchodzę właśnie ze Staxami na uszach. Niesamowity zestaw, może kiedyś jeszcze wróci do tego cytryna:)

 

Już zaczynałem tracić wiarę w Ciebie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się w tych Staxach ogarnąć. Fajnie jakby powstała taka lista od 1 do ileś, które grają najbardziej naturalnie/realistycznie, które studyjnie i które mają najwięcej basu. Plus opłacalność. Na 007 kasy raczej nie będę miał, ale o 404LE myślę.

Lepiej nie, bo zrobi się hyper hype i bardziej będzie opłacać się zakupić nowe flagowe L700 niż gorzej grające stare Lambdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam sr-202, sr-407 i Lambdy pro. Generalizując starsze lambdy są lżejsze w brzmieniu przez co lepiej oddają szmery bajery, nowsze lambdy mają mocniejszy bas i większą rozdzielczość, technicznie lepsze ale trochę mniej czarujące. Niskie modele jak np 202 mają słaby impakt basu ale WSZYSTKIE są super i grają w bardzo podobny sposób, lepiej, gorzej lub troszkę inaczej ale to nadal ta sama szkoła. Moim zdaniem dzisiaj warto kupić każde lambdy z wtyczką PRO tyle że nie za wszelką cenę bo niestety ceny lubią być niebotyczne. Zwłaszcza w ciągu ostatnich 10 lat staxy na rynku wtórnym mocno podrożały, prawdopodobnie przez podniesienie cen przez innych producentów do idiotycznych poziomów i 4,5 czy 10 tys już nikogo nie dziwi,

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam 5 Lambd i w bardzo dużym uproszczeniu:

 

507 - monitorowe granie, bardzo analityczne i szybkie, mała scena, mocny bas z bdb. zejściem

404LE - takie miśki w Staxach, obszerny bas, pełna średnica, lekki pik w wyższej średnicy, żywiołowe i z wykopem

Pro - dosyć równe, neutralne, piękna bliska średnica, granie 3D, bas wystarczający, zaakcentowana jego górna część

Signature - zbliżone do Pro, bas schodzi niżej, za to mniej wyższego, większa scena i dźwięk odsunięty, równie piękna średnica, akcent na wyższą średnicę niż na górę jak w Pro

Nova Signature - lekkie w basie, bardzo delikatne i zwiewne granie, kremowe wręcz, super relaksujące ale chyba tylko do lekkich brzmień

 

Wszystkie słuchane z SRM1-MK2, część także na 323S i Xh. I to nie jest tak do końca, że wszystkie Lambdy grają z grubsza tak samo, różnice są, czasem mniejsze (Pro vs Signature), czasem większe, a czasem gigantyczne (507 vs NS - zupełnie inne słuchawki jak dla mnie).

 

Kolejność w jakiej mi się podobały:

 

Signature = PRO > 404LE => Nova Signature > 507

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem prawie wszystkie modele :) Ot tak, po prostu. I gdyby nie LEA to nigdy bym Staxów nie sprzedał. Bo warte są nawet niewygody stacjonarnego toru. Kurde, ja je do pracy brałem i do parku. Z całą świadomością konsekwencji piszę, że nie ma drugiej firmy produkującej tak genialny sprzęt.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha znam jeszcze te małe przenośne sr-003, niektórzy sobie chwalą ale mnie nie przypadły do gustu, zwykłe armaturowe słuchawki dokanałowe są dla mnie lepsze pod każdym względem.

Jeśli SR-003 to nie są przenośne, mają kabel z wtyczką do stacjonarnego energizera. Przenośne są SR-001, SR-002.

 

SR-002 MK2 mi przypadły do gustu. Może nie dałbym 2,5K w polskiej cenie za nowe. W Japonii choćby na ebay chodzą w przeliczeniu sporo poniżej 2K, a nawet 1,5K, ale jak trafiła się okazja kupiłem SR-001 MK2 i sobie chwalę.

Od Etymotic ER-4SR nie są na pewno gorsze, i mają od nich lepsze wypełnienie i bas, zarówno ten wyższy jak i niższy, 4SR mają bardziej rozciągniętą górę. XR nie słuchałem. Oczywiście to nie klasa nausznych Staxów, ale staxowy charakter jak najbardziej w nich jest.

IMO w porównaniu do Westone W40 wypadają lepiej, a od W60, które kosztują ponad 4K nie gorzej. Zresztą jedne można lubić, inne nie, inny charakter.

Dużo wygodniejsze są bez pałąka, pałąk powoduje dyskomfort. Na samych tipsach trzymają się dobrze i zapewniają dobry seal, jeśli je dobrze ułożyć w uchu.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli SR-003 to nie są przenośne, mają kabel z wtyczką do stacjonarnego energizera. Przenośne są SR-001, SR-002.

 

Masz racje, sprawdziłem dokładnie i miałem u siebie sr-002 z tym przenośnym energizerem. Generalnie byłem nimi mocno rozczarowany bo tak, mają pewne elektrostatyczne cechy ale ogólny poziom grania to moim zdaniem iemy za max kilkaset złotych, wolałbym od nich audeo i mówie tutaj wyłącznie o dźwięku bo dodając do tego wygode czy konieczność noszenia stosunkowo ciężkiego energizera to już w ogóle padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to powinno się "oprawić w ramki" gdzieś tu zawiesić na Forum w dziale dla początkujących :

 

 

http://www.hifi.pl/porady/sluchawki-przetworniki.php

 

 

Wraz z przykładami jakiś czas temu miałem opisane już coś podobnego, aczkolwiek nie tak encyklopedycznie, a bardziej wplatając w konkretne porady odnośnie wyboru sprzętu pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi SR-001 podobały się dużo bardziej od SR-002, te pierwsze moim zdaniem grały bardziej "analogowo", choć to było wiele lat temu.

Tych pierwszych SR-001 MK1 nie słuchałem. SR-001 MK2 mają jednak lżejszą membranę, zredukowaną z 2,5 do 1,5 microna, w SR-002 jest jeszcze 15% co na pewno przekłada się na różnice. Dodatkowo w SR-002 dochodzą inne tipsy i ten przenośny energizer. Sam wzmacniacz gra według mnie transparentnie, tak jak poda mu się źródło. SR-001 są na pewno trochę mniej szybkie i rozdzielcze od 002 porównywanych na tych samych źródłach, DAPach, za to mają więcej takiego ciepła w wyższym basie i na średnicy co razem może dawać wrażenie , że 001 grają bardziej właśnie "analogowo".

 

 

Jeśli SR-003 to nie są przenośne, mają kabel z wtyczką do stacjonarnego energizera. Przenośne są SR-001, SR-002.

 

Masz racje, sprawdziłem dokładnie i miałem u siebie sr-002 z tym przenośnym energizerem. Generalnie byłem nimi mocno rozczarowany bo tak, mają pewne elektrostatyczne cechy ale ogólny poziom grania to moim zdaniem iemy za max kilkaset złotych, wolałbym od nich audeo i mówie tutaj wyłącznie o dźwięku bo dodając do tego wygode czy konieczność noszenia stosunkowo ciężkiego energizera to już w ogóle padaka.

 

Audeo to dla mnie bardzo dobrze wycenione słuchawki i w pewnych gatunkach rewelacyjnie się sprawdzają, nie mówiąc o wygodzie użytkowania. Mają dobrze łagodnie rozciągniętą górę, piękną średnicę, dobre zejście subbasu, ale w niektórych na przykład elektronicznych brakuje wypełnienia i wyższego basu. Wtedy sięgam po inne IEMy jeśli ma być przenośnie, czy Staxy. Sam energizer do SR-001 nie jest taki ciężki, z bateriami waży 140 g (dla porównania FiiO X5 niecałe 200 g), niestety razem zawsze to kanapka z DApem, 2 cm więcej. Dlatego raczej zabieram na wyjazdy, niż na wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności