Skocz do zawartości

Syndrom tanich słuchawek


Ermac

Rekomendowane odpowiedzi

Kolumny to ja mam Monitor Audio, AMP Roksan Kandy K2 i pokój do d.... I póki co brak możliwości zmian :) . Chwilowo bawię się w słuchawki.

 

Co do K812 to chciałbym aby Fatso, EvilFanatyk i Maciux je przetestowali. Cenię sobie recenzje tych Panów. Więc aby nie patrzyli na cenę tylko słuchali i pisali...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miłe, dziękuję, choć raczej w moim przypadku nierealne.


... a nierealne dlatego, że wątpię, aby ESS Audio należał do tych dystrybutorów, którzy lekką ręką zgodzą się na test słuchawek za 6k+ zł przez kogoś, kto będzie wymagał klauzuli kompletnego trzymania się ich z boku i niewpływania na wynik recenzji (choć mogę się mylić). A nawet jeśli byłaby ona negatywna lub coś by im się nie spodobało, to wg umów jakie stosuję mają prawo zablokować publikację za porozumieniem stron. Niestety mnie nie interesują poezje słuchawkowe a'la Ryka i to może być największa tu przeszkoda :).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie technologia produkcji ich jest droga, a nie same opisywane tu modele są znacznie tańsze niż większość produktów w tej technologi.

Natomiast k812 w technologi są tańsze a opisywany model znacznie droższy niż większość produktów w tej technologi.

 

Ale każdy ma swój rozum swój gust (o gustach można rozmawiać ale trzeba szanować ze inni lubią co innego) i każdy ma swój wsp. wydanych $ do dźwięku bo ma inne wytyczne:) ale to dobrze jest się od kogo czego dowiedzieć i nie jest nudno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematyka zalet i wad jest tak obszerna, że pozwolę sobie na ten luksus lenistwa i podlinkowania własnych rozważań w tym zakresie niedawno prowadzonych:

http://www.audiofanatyk.pl/kolumny-kontra-sluchawki/

 

:)

 

Bardzo ciekawe przemyślenia. Czy dobrze rozumiem, że przy niskim jak na kwestie audio budżecie ok 2500PLN na źródło i kolumny/słuchawki jest większy sens raczej pchać się w rozwiązania słuchawkowe/przenośne pod kątem oferowanej jakości brzmienia (pomijając kwestie ergonomii/miejsca do słuchania/etc/)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc tu całkowicie subiektywnie i tylko na moje rozumowanie tematyki - jeśli brać pod uwagę tylko i wyłącznie sprzęt nowy, to niestety tak by to wychodziło. Z kolumnami (same jednostki, stereo, floorstandery/monitory) nie schodziłbym umownie poniżej tych 4k zł, gdyż w tej cenie można dostać kilka naprawdę fajnych, dobrych zestawów. Przykłady? Chociażby Xaviany Gran Colonna, Martin Logan Motion 15, to naprawdę ciekawe modele, o ile trafiają w nasz gust i priorytety (Xaviany - muzykalność ponad technicznością, ML - jakość góry ze względu na tweetery typu Folded).

 

Trochę inaczej sprawa wygląda z vintage, ale tam i próg ryzyka jest znacznie wyższy. Ze słuchawkami w 2500zł można spokojnie zamknąć się za to wraz ze źródłem i być naprawdę zadowolonym. Znów przytoczę wspomniany tu używany zestaw SRS-2050, gdzie w cenie 1600zł dostajemy słuchawki + energizer, które można uznać w dużym skrócie za holograficzne i poprawione na wszystkim K701. 900zł można wtedy wydać spokojnie na jakieś dobre źródło i mieć spokój na parę ładnych lat, bo głód czegoś lepszego prędko się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja jest taka, że jedno nie zastąpi drugiego. Osobiście nigdy nie miałem takiego dylematu, bo wg mnie jest oczywiste, że trzeba mieć i to i to, siłą rzeczy oba rodzaje sprzętu na tyle dobre, żeby słuchanie sprawiało przyjemność, a nie odstraszało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza "wojną" między kolumnami a słuchawkami. Zauważyliście - kiedy weszła promocja na "szczurki" to niektórzy wyprzedają się aby kupić te "najwyższe". Czyli nie każdego zadowala dźwięk z Takstara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyżej 535 nie znam ich oferty, ALE moim skromnym zdaniem 4,5k zł za UIEMy to już przesada, ponieważ:

- znacznie taniej są chociażby i wspomniane W4R / W40 z wysoką opłacalnością

- za 4,5k mam UCIEMowe EarSonics S-EM6

- za 4,5k mam w pełni customowe Westone ES5 / ES50

- za 4,5k mogę próbować wyrobić sobie za granicą chociażby Harveye JH13 FreqPhase albo inne słuchawki gdziekolwiek indziej i (tak podejrzewam) skończyć z całościowo chociażby lepszą holografią, niż 846.


+ no i za te 4k można mieć jeszcze AKG K3003 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja powracam do tematu bo akurat na niego trafiłem. Bo mnie zastanawia jedno. Powiedzmy, że mamy 300zł i chcemy kupić słuchawki. I w tej są do wyboru produkty którzy zajmują się tym od wielu lat i pewnie znają się na swoim fachu. W takim razie po co kupować chińskie kopie produktów renomowanych firm. Ja zaczynam dopiero poznawać forum i słuchawki jako tako. Chociaż mam już CAL! kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powracam do tematu bo akurat na niego trafiłem. Bo mnie zastanawia jedno. Powiedzmy, że mamy 300zł i chcemy kupić słuchawki. I w tej są do wyboru produkty którzy zajmują się tym od wielu lat i pewnie znają się na swoim fachu. W takim razie po co kupować chińskie kopie produktów renomowanych firm. Ja zaczynam dopiero poznawać forum i słuchawki jako tako. Chociaż mam już CAL! kilka lat.

Jakby nie patrzeć to creative jest z Singapuru a cale to są denony 1001.

Chińskie kopie?

Masz na myśli takstara i superluxa?

Kupuje się je gdyż mają nieprawdopodobnie wysoki współczynnik cena/możliwości.

Superlux jest królem przedziału do 150 zł, a takstary przedziału do 300zł.

Później długo długo nic i dopiero za 500 zł można kupić sensowną konkurencję dla nich.

 

A taki sennheiser dolicza do ceny swoich produktów "haracz" za markę i opracowane technologie.

Edytowane przez Yearzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt sam mam CAL! Creativa, udało się im skopiować/zrebrandować ten model. No ale CAL! już jakąś tam pozycję na rynku. No i wiadomo, co w nich siedzi, przynajmniej ja wiem co siedzi w moich. Ja za nie płaciłem 139zł za nowe.

 

O ile Superlux, dobra, tutaj ceny nie są wygórowane, a słuchawki próbują wyglądać jak te za kilkaset złotych. O tyle niektóre Takstary kosztują już 300zł, no a tutaj już jest większy wybór. Ja nie mogę po prostu w nie uwierzyć, może będę miał okazję się przekonać.

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt sam mam CAL! Creativa, no udało się im skopiować/zrebrandować ten model. No ale CAL! już jakąś tam pozycję na rynku. No i wiadomo, co w nich siedzi, przynajmniej ja wiem co siedzi w moich. No i ja za nie płaciłem 139zł za nowe.

 

No i o ile Superlux, no dobra, tutaj ceny nie są wygórowane, a słuchawki próbują wyglądać jak te za kilkaset złotych. O tyle niektóre Takstary kosztują już 300zł, no a tutaj już jest większy wybór. Ja nie mogę po prostu w nie uwierzyć, może będę miał okazję się przekonać.

Też nie wierzyłem dopóki sam nie kupiłem pro80.

Po odsłuchu kilku modeli zamkniętych takstara stwierdzam że nie mają konkurencji do 300zł a sensowne alternatywy są od 500.

W starciu takstar 2000 vs cal wygrywają jednak chińczyki.

Dopiero rekabling i mody (cali) pozwalają im się zrównać.

 

A tak BTW nigdy nie byłem w stanie zrozumieć fenomenu cali.

Jako niezłe, ciepłe, "denonowate" słuchawki za 200 zł ok, ale niektórzy je traktują jak 8 cud świata.

Najczęściej są to "audiofile" podłączający je do integry, pyszniący się tym że mają sprzęt który gra na poziomie słuchawek za 2000zł :lol:.

Edytowane przez Yearzero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No fakt sam mam CAL! Creativa, no udało się im skopiować/zrebrandować ten model. No ale CAL! już jakąś tam pozycję na rynku. No i wiadomo, co w nich siedzi, przynajmniej ja wiem co siedzi w moich. No i ja za nie płaciłem 139zł za nowe.

 

No i o ile Superlux, no dobra, tutaj ceny nie są wygórowane, a słuchawki próbują wyglądać jak te za kilkaset złotych. O tyle niektóre Takstary kosztują już 300zł, no a tutaj już jest większy wybór. Ja nie mogę po prostu w nie uwierzyć, może będę miał okazję się przekonać.

Też nie wierzyłem dopóki sam nie kupiłem pro80.

Po odsłuchu kilku modeli zamkniętych takstara stwierdzam że nie mają konkurencji do 300zł a sensowne alternatywy są od 500.

W starciu takstar 2000 vs cal wygrywają jednak chińczyki.

Dopiero rekabling i mody (cali) pozwalają im się zrównać.

 

A tak BTW nigdy nie byłem w stanie zrozumieć fenomenu cali.

Jako niezłe, ciepłe, "denonowate" słuchawki za 200 zł ok, ale niektórzy je traktują jak 8 cud świata.

Najczęściej są to "audiofile" podłączający je do integry, pyszniący się tym że mają sprzęt który gra na poziomie słuchawek za 2000zł :lol:.

 

Ja je kupiłem za 139 jako nowe. Wtedy nie interesowałem się zbytnio słuchawkami, a przeskok jakościowy z poprzednich które miałem był spory. Ja tam audiofilem nie jestem

 

A co Takstarów, to gdyby popracowali jeszcze trochę nad wyglądem, to byłoby fajnie. Nie wykluczam, że wypróbuje kiedyś jakiś model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na pewno nie pożałujesz :)

Jak dla mnie słuchawki mają dobrze grać i być wygodne.

Wygląd to jest ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę.

W takstarach bardziej od wyglądu mi przeszkadza niska jakość użytych materiałów.

Ale jak się je zrekabluje, wymieni pady to jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na pewno nie pożałujesz :)

Jak dla mnie słuchawki mają dobrze grać i być wygodne.

Wygląd to jest ostatnia rzecz na którą zwracam uwagę.

W takstarach bardziej od wyglądu mi przeszkadza niska jakość użytych materiałów.

Ale jak się je zrekabluje, wymieni pady to jest super.

 

No właśnie pisząc o wyglądzie myślałem o jakości wykonania. Patrząc na zdjęcia to mogłoby być trochę lepiej. Z drugiej strony w AKG pękają pałąki z tego co czytam tutaj na forum <_< .

A co do rekablowania kabla i wymieniania padów, to czy wtedy cena niebezpiecznie nie zbliży się do słuchawek z wyższej półki :huh: . Chociaż fajnie, że jest taka możliwość.

 

Trochę marudzę ale w końcu od tego jest forum :) .

Edytowane przez BarteqW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubiłem tego typu wyglądu bardzo zbliżonego do beyerdynamic i podchodziłem mocno sceptycznie do tematu. Kupiłem ts671 czyli w sumie oryginalna konstrukcja chińczyków, no cóż brzydka jak noc, aleee jak tego posłuchałem, następnie wymieniłem kabel na canare to byłem w szoku a to wszystko za 170zł ponieważ słuchawki kupiłem "używane". Miałem już nie pchać się w słuchawki ale zamówiłem aune mini bo pod s3 zrobiły na mnie takie wrażenie, że muszę im dać sporo prądu i przetestować je pod dobrym torem:) Dla mnie takstar daje takiego mocnego pstryczka w nos czołowym producentom, myślę, że to nie wiele zmieni i ceny ciągle u innych będą przesadnie wysokie ale ta firma pokazuje, że za śmieszne pieniądzę można zrobić takie i nie boje się użyć tego słowa cuda. Miałem porównanie do dt880 i srh 940 z dobrym źródłem, zobaczymy co taksy pokażą za aune:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie lubiłem tego typu wyglądu bardzo zbliżonego do beyerdynamic i podchodziłem mocno sceptycznie do tematu. Kupiłem ts671 czyli w sumie oryginalna konstrukcja chińczyków, no cóż brzydka jak noc, aleee jak tego posłuchałem, następnie wymieniłem kabel na canare to byłem w szoku a to wszystko za 170zł ponieważ słuchawki kupiłem "używane". Miałem już nie pchać się w słuchawki ale zamówiłem aune mini bo pod s3 zrobiły na mnie takie wrażenie, że muszę im dać sporo prądu i przetestować je pod dobrym torem:) Dla mnie takstar daje takiego mocnego pstryczka w nos czołowym producentom, myślę, że to nie wiele zmieni i ceny ciągle u innych będą przesadnie wysokie ale ta firma pokazuje, że za śmieszne pieniądzę można zrobić takie i nie boje się użyć tego słowa cuda. Miałem porównanie do dt880 i srh 940 z dobrym źródłem, zobaczymy co taksy pokażą za aune:)

 

Słuchałem zarówno rekablowanych i modowanych TS671 jak i DT880. IMO TSy to dobre słuchawki w swojej klasie ale żadnego porównania do DT po prostu nie ma. W każdym razie ja tego cudu nie słyszę :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że są to lepsze słuchawki ale mega dużo nie odbiegają poza tym jak słucham muzyki to skupiam się na muzyce a nie "wydałem 800zł na słuchawki, 700zł na wzmacniacz, 500zł na źródło i ciągle mi czegoś brakuje!" teraz zachwycam się jak gra coś za co wydałem grosze poza tym podoba mi się ich sposób grania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności