Skocz do zawartości
  • 0

Nowe pchły na wiosne!


Mecin

Pytanie

Wiosna idzie więc zmieniam swoje futro na rzadsze, przydałoby się rozejrzeć za nowymi pchłami ;).

 

Tak serio to szukam jakiś fajnych pchełek do przetestowania w przystępnej cenie.

 

Jak na razie na celowniku mam Cresyn C500E oraz SoundMAGIC EP10. Dużo dobrego o nich słyszałem, chyba kiedyś je nawet słuchałem ale już nie pamiętam. Czytałem chyba wszystkie tematy, wszędzie są polecane oba modele ale chciałem zapytać czy coś nowego nie pojawiło się, wartego przetestowania.

 

Szukam czegoś fajnego, urzekły mnie Laberg L100 i chciałbym iść w tym kierunku, żeby było odrobinę lepsze wykonanie (sztywny kabel!), lepsza izolacja/wygoda o ile to możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Kupiłem Cresyn C500E, głównie dlatego że nie było aktualnie EP10 i chciałem coś nowego do testów. Miałem nawet napisać jakąś krótką recenzję, ale nie wiem czy najdzie mnie wena.

Ogólnie C500E bezpośrednio przechodząc z L100 jakoś mnie nie zachwycały, wręcz przeciwnie w pierwszym tygodniu przeskakując bezpośrednio między nimi L100 bardziej mi się podobały i ogólnie lekko nie doceniłem C500e czytaj po prostu się zawiodłem. Ale od jakiegoś tygodnia w miarę intensywnego użytkowania albo słuchawki zaczęły grać znacznie lepiej albo ja po prostu się przestawiłem na ich charakterystykę. Ogólnie teraz jest sytuacja odwrotna, myślę że C500E spokojnie przebijają L100, grają znacznie inaczej, są bardziej neutralne, naturalne to chyba słowo klucz dla nich. Czego nie można powiedzieć o L100 które jednak trochę koloryzują dźwięk, średnica jest jakaś dziwna, lekko na uwięzi, no i znaczniej ocieplona jednakże z lepszym dołem. Bas jest chyba lepszy w L100 a przynajmniej jest go więcej (mid bas, czasem się uda usłyszeć niski), chociaż ten w C500e jest lepszej jakości.

 

Ogólnie jakby się znalazło kilka chętnych osób mogę w wolnym czasie nasmarować coś więcej, ale obawiam się że nie mam zdolności opisywania obiektywnego dźwięku i powstanie herezja.

 

Edycja

 

Następny krok to MXy ;)!

Edytowane przez Mecin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1-kwestia przyzwyczajenia 2- wygrzanie minimum 30h

Mxy poezja, uwielbiam je, niestety musialem sprzedac. Lewa ciagle mi wypadala.

 

Wysłane z mojego ITQ700 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

1-kwestia przyzwyczajenia 2- wygrzanie minimum 30h

Mxy poezja, uwielbiam je, niestety musialem sprzedac. Lewa ciagle mi wypadala.

 

Wysłane z mojego ITQ700 przy użyciu Tapatalka

 

Myślę że większą role odegrało wygrzanie, przyzwyczajenie pewnie jakiś wpływ też miało. Na początku przez pierwszy tydzień jakoś sporadycznie słuchałem ich, dopiero później jakoś nagle mi się spodobały a potem już było lepiej :) no i teraz je słucham po kilka godzin dziennie. Na MXy będę chyba musiał poczekać trochę, ale może to dobrze, będą lepiej smakowały ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności