Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jest takie coś jak ponowne wygrzewanie słuchawek PL21 ?


bbodex

Rekomendowane odpowiedzi

A słyszał ktoś może o ponownym wygrzewaniu słuchawek ? Chodzi mi o to że przez ok rok korzystałem intensywnie z moich SM PL21 i grały przepięknie, padł jack i przez ok rok nie korzystałem z nich wcale, bo załatwiłem sobie jakieś JVC które grały na tyle dobrze że nie musiałem SMków naprawiać, potem kupiłem Sony XB-700 i automatem SMki poszły w odstawkę, po ok roku zebrałem się i wymieniłem jack na pozłacany, (aby były jako zapasowe zawsze w kurtce w razie jak bym zapomniał Soniaków) podpinam je znów do odtwarzacza i dźwięk jaki usłyszałem przeraził mnie, zero wysokich, górują średnie wraz z dudniącym bassem, a wszystko to nie ma nic wspólnego z pojęciem wyrazistości dźwięku. Możliwe jest że muszę je po prostu na nowo wygrzać, czy to moje wymagania względem dźwięku się zwiększyły pod XB-700 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja jak się przyzwyczaiłem do takich aiaiai tracks to nie mogłem po tygodniu uwierzyć jak bardzo brakuje góry w fa eterna i na odwrót-pochodziłem później tydzień w eternach, to nie mogłem znieść kłującego sopranu w tracksach:) Parę dni słuchania całkowicie zmienia nastawienie słuchu:) I serio, potrafią to być kosmiczne różnice.

Edytowane przez canar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie z porównania stwierdzam że XB-700 które są ponoć extra bassowymi słuchawkami, mają o wiele więcej wysokich tonów i grają o wiele czyściej niż PL21, które to podobno są słuchawkami wyważonymi tonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie z porównania stwierdzam że XB-700 które są ponoć extra bassowymi słuchawkami, mają o wiele więcej wysokich tonów i grają o wiele czyściej niż PL21, które to podobno są słuchawkami wyważonymi tonalnie.

Pl 21 wybitnymi słuchawkami zdecydowanie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ojj nie wiem co to jest wlutowane, zwykły pozłacany noname... Niestety u mnie w mieście ciężko o dostanie jakichkolwiek lepszych końcówek :/ Ew jakie polecacie do wlutowania ? Bo przedwczoraj się posypała i przerywa.

Edytowane przez bbodex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim neutrik nys231 ale teraz zobaczyłem, że chcesz reanimować doki. Nie jestem pewny ale może się okazać, że wtyk będzie miał za dużą średnicę do kabla. Na pewno nada się natomiast taki http://allegro.pl/neutrik-ntp3rc-b-stereo-mini-jack-3-5mm-katowy-i4009769787.html tylko, że cena jest wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności