Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Wygodne słuchawki za $130


kiler129

Pytanie

Witajcie!

Moje CALe zakończyły swój żywot - pałąk niestety pękł dawno temu, jacków było kilka a kilka dni temu jeden z przetworników zaczął trzeszczeć.

Korzystając z okazji bycia w USA poastanowiłem wymienić wysłużone słuchawki kupując je tutaj (ceny są znacznie przyjemniejsze).

 

Po lekturze wielu wątków tutaj oraz head-fi, kilkunastu recenzji, rozmowach z kilkoma osobami na PW postanowiłem w końcu zapytać na forum ;)

Wstępnie wybrałem dwa modele: klasyczne Audio-Technica ATH-M50 (w wersji z prostym kablem ;)) oraz Brainwavz HM5.

Słucham głównie "czarnego" rapu, nieco elektroniki oraz domieszki rocka i metalu - tak więc repertuar dość zróżnicowany. Z uwagi na pierwszą pozycję jestem raczej bass-headem. Słuchawek zamierzam używać głównie w domu, lecz mobilnego zastosowania czasami nie wykluczam ;)

 

Rozważałem początkowo także HM9 ale odpadły z uwagi na "niezbyt" pochlebne recenzje w wielu miejscach.

 

Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie rady/propozycje.

Edytowane przez kiler129
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ATH-M50 - Grają w mocne "V" ale robią to świetnie. Świetna, szczegółowa i gładka góra. Mocny, pełny, potężny bas. Beatsy powinny brać przykład z tego modelu - tak powinno wyglądać "rozrywkowe granie".

 

Fidelio L1 - Podbity bas (zwłaszcza okolice 80-100 Hz), dobra, pełna średnica, przyjemne wokale, trochę wycofana i niezbyt dokładna góra. Świętnie sprawdzają się w niezbyt szybkiej muzyce opartej na basie. Bardzo uniwersalne (choć HP100 są jeszcze bardziej uniwersalne). Jeżeli szukasz relaksującego brzmienia to właśnie znalazłeś.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co masz konkretnie na myśli?

 

To, że HM5 są dość płaskie w brzmieniu, a Ty podałeś gatunki, w których V-kowe granie M50 bardziej się nada. HM5 są "nudne" w tym sensie, że nie faworyzują żadnych pasm, więc mogą wydać się "bez życia". M50 są bardziej "rozrywkowe" ;)

 

 

p.s. A może beatsy? żartowałem ;)

 

Masz szczęście, że żartowałeś :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@nismovsky: Widziałem, że sam polecałeś te L1'ki - mógłbyś w ich kwestii zabrać głos? W sumie ot tak z nudów przeczytałem twój wątek o beatsach ale rekomendacje przykuły moją uwagę.

 

 

Jedynie co to szkoda, że nie umiem wyleczyć siostry z miłości do zakupu beatsów - cóż, zabiła mnie argumentem, że ona i tak różnicy nie słyszy a "te beatsy to przynajmniej ładne są" :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Philips Fidelio l1 nie są ponad Twój budżet?

O nieco ponad $9 ale przy tej cenie ~30zł w zasadzie nie jest wielkim manewrem. Biorąc pod uwagę, że jest to cena oficjalnego dystrybutora via Amazon myślę, że choćby z uwagi na solidność wykonania warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A jak wygląda sprawa grania L1 po porządnym wygrzaniu? Czytałem w sumie sprzeczne opinie na ten temat. Kilka osób pisało, że po ~400h ich brzmienie zmienia się diametralnie na rzecz zmniejszenia basu oraz polepszenia góry.

 

Jak na tym tle wypadają M50'ki? Czy też zmiana brzmienia jest duża i w którą stronę? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ATH-M50 - Grają w mocne "V" ale robią to świetnie. Świetna, szczegółowa i gładka góra. Mocny, pełny, potężny bas. Beatsy powinny brać przykład z tego modelu - tak powinno wyglądać "rozrywkowe granie".

 

Fidelio L1 - Podbity bas (zwłaszcza okolice 80-100 Hz), dobra, pełna średnica, przyjemne wokale, trochę wycofana i niezbyt dokładna góra. Świętnie sprawdzają się w niezbyt szybkiej muzyce opartej na basie. Bardzo uniwersalne (choć HP100 są jeszcze bardziej uniwersalne). Jeżeli szukasz relaksującego brzmienia to właśnie znalazłeś.

Co do M50 tylko z jednym sie nie zgodze - dla mnie tam gora nie jest gladka, a raczej z tych ostrzejszych. Ale generalnie swietne rozrywkowe granie jest faktem.

 

Fidelio L1 - gora i wyzsza srednica nieco wycofane tu sa. Dziwnie to brzmi po przesiadce z jakis rownych sluchawek... ale po przyzwyczajeniu i na dluzsze relaksujace odsluchy sluchawy sa miodzio.

 

A jak wygląda sprawa grania L1 po porządnym wygrzaniu? Czytałem w sumie sprzeczne opinie na ten temat. Kilka osób pisało, że po ~400h ich brzmienie zmienia się diametralnie na rzecz zmniejszenia basu oraz polepszenia góry.

 

Jak na tym tle wypadają M50'ki? Czy też zmiana brzmienia jest duża i w którą stronę? ;)

Dla mnie to wygrzanie 400h to nieco mit :P po 200h moim zdaniem brzmienie sie juz nie zmienialo. Do 200h dzieje sie tak jak piszesz... ale nie "diametralnie". Diametralnie to sie wygrzewa nasza glowa i uszy przyzwyczajajac sie do tego brzmienia. Ot taka moja opinia :) Caly czas jak je odstawie na dluzej to po powrocie jest maly szok. Albo jak beposrednio porownam z takimi dt990. Ale jak je uzywam na codzien po prae godzin... to miodzio.

Znaczy akurat mi zaczelo brakowac tej wyzszej srednicy (gory nie... ;) ) dlatego jada do mnie Fidelio L2. Ale jeszcze nie wiem ktore tak na prawde ze mna zostaja bo L1 po prostu mimo ich brakow lubie!

 

M50 osobiscie nie wygrzewalem wiec nie wiem. Spodziewalbym sie wlasnie przede wszystkim zlagodzenia gory w procesie wygrzewania...

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

ATH-M50 - Grają w mocne "V" ale robią to świetnie. Świetna, szczegółowa i gładka góra. Mocny, pełny, potężny bas. Beatsy powinny brać przykład z tego modelu - tak powinno wyglądać "rozrywkowe granie".

 

Fidelio L1 - Podbity bas (zwłaszcza okolice 80-100 Hz), dobra, pełna średnica, przyjemne wokale, trochę wycofana i niezbyt dokładna góra. Świętnie sprawdzają się w niezbyt szybkiej muzyce opartej na basie. Bardzo uniwersalne (choć HP100 są jeszcze bardziej uniwersalne). Jeżeli szukasz relaksującego brzmienia to właśnie znalazłeś.

Co do M50 tylko z jednym sie nie zgodze - dla mnie tam gora nie jest gladka, a raczej z tych ostrzejszych. Ale generalnie swietne rozrywkowe granie jest faktem.

 

 

Hehe to może dlatego że porównuje do Q701 :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

 

ATH-M50 - Grają w mocne "V" ale robią to świetnie. Świetna, szczegółowa i gładka góra. Mocny, pełny, potężny bas. Beatsy powinny brać przykład z tego modelu - tak powinno wyglądać "rozrywkowe granie".

 

Fidelio L1 - Podbity bas (zwłaszcza okolice 80-100 Hz), dobra, pełna średnica, przyjemne wokale, trochę wycofana i niezbyt dokładna góra. Świętnie sprawdzają się w niezbyt szybkiej muzyce opartej na basie. Bardzo uniwersalne (choć HP100 są jeszcze bardziej uniwersalne). Jeżeli szukasz relaksującego brzmienia to właśnie znalazłeś.

Co do M50 tylko z jednym sie nie zgodze - dla mnie tam gora nie jest gladka, a raczej z tych ostrzejszych. Ale generalnie swietne rozrywkowe granie jest faktem.

 

 

Hehe to może dlatego że porównuje do Q701 :D.

 

:) to teraz porownaj do ue900 albo L1 :P

ale widze Ty uniwersalne masz uszy :) skoro siedzisz na ue900, miales L1 a teraz lubisz Q701 (jeszcze mi powiedz ze bez moda basowego) :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie maja kibla ale pytanie czy maja wystarczajaco "duzo" basu... bo duzo to pojecie wzglednie a na pewno hp100 maja go mniej niz M50 czy L1. Dla bas-heada raczej ja bym ich w ciemno nie polecal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HP100 odrzuciłem znowu z uwagi na cenę - mimo poszukiwań poniżej $199 nigdzie ich nie ma.

Inna sprawa, że z tego co czytałem i z tego co widzę po wykresie one są bardziej flat niż V ;) (poprawcie mnie jeśli się mylę...)

Edytowane przez kiler129
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności