Skocz do zawartości

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie, Clip+ jest według mnie taki bardziej przytłumiony niż gdybym miał powiedzieć, że ma lepszy dół. Sport na prawdę ładnie gra tylko firmware ma totalnie skopany. Albo braki w porównaniu do Clipa albo błędy jak zegar w ustawieniach ale brak na ekranie głównym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmware nie jest taki zły, kwestia przyzwyczajenia :) Sport jest jaśniejszy od Clipa+, ma również trochę więcej mocy od niego. No i bateria w Sporcie sporo dłużej trzyma. Ogólnie dla mnie Sporcik gra lepiej od Clipa+ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt w ostatnim jest trochę lepiej ale poprzedni firmware to była porażka. Połowy okładek nie wczytywał, czasem jedną mp3 potrafił wczytywać dobre kilkanaście sekund zanim zaczął odtwarzać itd. Nie koniecznie lepiej gra technicznie ale jeśli mowa o gustach to też stanowczo wolę Sporta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już jakiś czas temu miałem Sporta na starszym firmware i takich problemów nie miałem. Może to jakieś losowe przypadki były.

Ja od siebie dodam, że również nie miałem problemów ze starym softem. Parę funkcji trochę się zapętlało ale tylko przy wielokrotnym używaniu danej funkcji. Kupiłem wersje 8Gb jak się okazało odnawianą ale mam już go ok 6 miesięcy i działa bardzo dobrze. Miałem problem z odtwarzaniem formatu Flac jednak po zmienia na fla wszystko gra Przede wszystkim bateria długo trzyma i daje rade wysterować 668b. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Clip+ zaczął wariować, a że do tego bateria trzymała już coraz krócej, to kupiłem dzisiaj Clip Sport. I o matko, jakie to dziwne :o

1. Brak układania katalogów alfabetycznie to jest jakaś parodia. Za chwilę będziemy kolonizować Marsa, a tu odtwarzacz nie potrafi ułożyć katalogów od A do Z? :/ Przeczytałem kilka stron wcześniej o programie mp3DirSorterE, który sortuje katalogi alfabetycznie. Super, działa, ale za każdym razem mam na niego przeciągać 16GB kartę?

2. Nie ogarniam, gdzie mam zrucać podcasty tak, żeby działały "normalnie", tzn. żebym mógł wznowić słuchanie od miejsca, w którym przerwałem. Gdy wchodzę w "Folder", potem w "Kartę zewn." i "Podcasty", to tam jest chaos i brak zapamiętywania. W "Książkach" --> "Podcastach" jest z kolei pusto, więc pewnie to się odnosi tylko do pamięci głównej. Wychodzi mi, że w miarę ok jest dopiero w "Karcie SD"...

3. Czy to że utwór/podcast przewija mi straaaasznie wolno, to wina egzemplarza, czy to "normalne" w tym modelu?

 

Mam nadzieję, że po prostu nie wiem jeszcze, jak obsługiwać Sporta albo jak pokombinować w Ustawieniach (choć liczba opcji tam dostępnych raczej to wyklucza). Da się coś zrobić z tymi problemami? Bo jeśli nie, to Clip idzie do zwrotu. A jest wtedy jakaś sensowna alternatywa? Wymagania mam niewielkie - katalogi po kolei, wznawianie podcastów od przerwanego momentu i klips (bo biegam).

Edytowane przez Benson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety to są uroki Sporta.

Żeby mieć sortowanie tylko MP3DirSorter. Nie układa wcale tak długo, mi 32GB kilkanaście sekund robił, może tylko pierwsze posortowanie jest tak długie.
Co do podcastów i Audiobooków najlepiej użyć Merge MP3 do sklejenia poszczególnych ścieżek w jedną bo Sport dodaje jeden plik z zapisem miejsca do każdej ścieżki. Więc jeśli w audiobooku masz 10 ścieżek do każdej doda zakładkę a jak skleisz je w jedną to doda zakładkę tam gdzie skończysz i po problemie.

Niestety inaczej się nie da. Dobra jakość dźwięku w tym wypadku przekłada się na bardzo słaby firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Na tej AUKCJI twierdzą że Clipy + po refubrish'u pochodzą bezpośrednio w fabryki SanDiska więc myślę, że powinny być OK.

Jak sądzisz - czy refurbishment obejmuje też baterie? Czaję się na tego Clipa+ (ze względu na możliwość wgrania Rockboxa; lubię podtweakowany dźwięk), ale martwię się, że baterie mogą być już zajeżdżone...

 

Istnieje jakieś zmodyfikowane oprogramowanie do Sansy Clip Sport, który dawałby większe możliwości "zabawy" dźwiękiem oprócz EQ? Padło mi właśnie gniazdo USB w moim wysłużonym Cowon iAudio U5, którego kochałem właśnie za te "poprawiacze dźwięku" (wiem - nie wszyscy to lubią) i szukam zamiennika w rozsądnej cenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bateria też jest nowa. Nie pozwoliliby sobie na pozostawienie zużytej dając jednocześnie 12 miesięcy gwrancji, bo wszystko by do nich wracało.

Przez nieuwage kupiłem sanse sport refurbished ( nie jasna akukcja) mimo to mam ją już ponad rok i bateria trzyma bardzo długo co do reszty również w dobrej kondycji. Gra świetnie jestem z niej zadowolony. Mój egzemplarz jest ok nie wiem jak reszta ludzi z tej aukcji.Ludzie zwykle dodają komentarz zaraz po za kupie przez co niewiele one mówią. Używam słuchawek vsonic vsd2 jak dla mnie super synergria. Używałem też M- duo jednak wypadały słabiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Kurcze chyba nie nówka zapakowany i z Xkom ?

A nie przeszkadza mi to niewielki luz, jak na przykład ruszam mp3-jką to słychać jak skacze klawiaturka :-)

U mnie też grzechocze. Tyle że raczej środkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie: czy to normalne w tym odtwarzaczu, że stan zużycia baterii nie jest pokazywany w tradycyjny sposób (w sensie, że co 1%), tylko zmienia się, jak spadnie o 20%? Mam tą sansę od niedawna i zauważyłam, że pokazuje mi tylko 100, 80, 60, 40 procent naładowania. Nic pomiędzy. Jak na razie poniżej tych 40 nie zjechałam, ale pewnie po tym będzie 20 procent, a następnie wiadomo co. Jest może jakiś myk, co z tym zrobić, żeby normalnie po 1 procencie ubytku mi pokazywał? Bo mnie wkurza ta niepewność. Może coś w ustawieniach wystarczy zmienić, a ja tego nie znalazłam?

 

Przez parę godzin leżał wyłączony i jak przed chwilką go włączyłam i sprawdziłam poziom baterii to było znowu 60%. Chyba mogę uznać, że coś jest z nim nie tak jednak.

Edytowane przez Czekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności