Skocz do zawartości

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś ma na karcie ponad 2000 utworów? A właściwie elementów. Czytam na temat tego ograniczenia do 2000 plików w sofcie 1.17. Sam mam na 32 GB karcie jakieś 1500. Utwory ponad 2000 nie są po prostu wyświetlane? Czy tyczy się to tylko biblioteki czy także przeglądarki folderów?

 

Trochę mi to humor popsuło, bo odtwarzacz i soft odbieram bardzo pozytywnie. Jak się używa 32 GB + FLAC, to problemu nie ma, ale jeśli kolekcję mamy w MP3, to zaczynają się schody. Sam jednak nie korzystam z biblioteki, jeśli przeglądarki folderów to nie dotyczy, to nie wiem dlaczego na forum sandiska zrobiono z tego taki problem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 tygodnie po zakupie w standardowych słuchawkach ledwo łączy lewa słuchawka i chwila moment pewnie padnie ;/ w clipie + to samo tyle,że dłużej działały.

Ogólnie obchodzę się delikatnie ze sprzętem także słuchawkami padają jak muchy,miałem kilka i chyba 4 lewa słuchawka padła w sumie max po roku niektóre wcześniej ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś zakupiłem Sandisk Clip Sport - ogólnie jestem zadowolony (moim zdaniem bardzo ładnie gra z Kossami Porta Pro - rekablowanymi przez Azahiela), jest jedno małe "ale" - mam pogrupowane płyty - każda w osobnym folderze i chciałbym słuchać utworów w takiej kolejności, jak są na płycie, a odtwarzacz ustawia mi je w kolejności alfabetycznej według tytułów utworów. Czy można to jakoś zmienić?


Zatem sam sobie odpowiem: wchodzę w "Foldery", potem "Music", następnie wybieram odpowiednią płytę (czyli folder) i zaczynam odtwarzanie od numeru 1. - wtedy mi gra po kolei utwory z całej płyty. Podtrzymuję opinię, że gra świetnie z KPP, natomiast słuchawki stockowe to jakiś żart - same soprany, zero góry i środka, poza tym nie lubię dokanałówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

Od 3,5 roku korzystam z Sandiska Sansy Clip+ , założyłem kiedyś zresztą na Forum wątek, porównując w nim czas pracy Clip+ na baterii przy oryginalnym firmware i przy RockBox, z kartą i bez karty (cztery różne warianty, http://forum.mp3store.pl/topic/76113-sansa-clip-bateria/?p=719777 ).

 

Kilka dni temu kupiłem Sandiska Clip Sport (dla rodziciela) i po uaktualnieniu firmware do najnowszego postanowiłem zrobić podobny test, aby odpowiedzieć na pytania:

- o ile bateria w Clip Sport jest lepsza od Clip+ (bo że jest wyraźnie lepsza, wiadomo ... byłem jednak ciekaw czy naprawdę udaje się dobić w Clip Sport do obiecywanych 25 godzin bez ładowania)

- jak długo grajek pracować będzie przy wykorzystaniu pamięci wewnętrznej

- jak długo grajek pracować będzie przy wykorzystaniu karty pamięci microSDHC (w Clip+ różnice na oryginalnym firmware były spore, liczone były już nie w minutach, a w godzinach).

 

Na Clip Sport zrzuciłem trzy katalogi z mp3, zapętliłem odtwarzanie jednego z nich.

Zawierał 3 utwory Hendrixa (mp3, 2 * 128 kbps 44 kHz i 1 * 160 kbps 44 kHz).

Głośność grajka ustawiłem na równo 50%, podpiąłem do niego słuchawki Sennheiser MX500, wyłączyłem w nim opcje oszczędzania energii.

Clip Sport leżał sobie bezczynnie, ekran był wygaszony przez większość czasu, jedynie kilka razy podejrzałem na nim wskaźnik baterii.

 

Dzielę się efektami, bo na pewno wielu z Was może to interesować ...

 

Grajek korzystający z pamięci wewnętrznej (bez karty microSDHC w slocie) : 41 godzin i 10 minut (zaskakujący wynik, moim zdaniem rewelacja)

 

Grajek korzystający z karty microSDHC (warunki testu identyczne): pomiędzy 30, a 35 godzin (wyłączył się w nocy, gdy spałem, nie znam niestety dokładnej godziny, a nie mam teraz możliwości powtórzenia testu)

 

Pierwsze wrażenia:

- Clip Sport troszkę nowocześniej wygląda, optycznie jest znacznie większy od Clip+, ale rozmiar i waga są wciąż odpowiednio małe

- płytka z przyciskami chybocze się bardzo wyraźnie gdy poruszyć ją palcem (góra/dół) - też tak macie?

- sterowanie w oryginalnym firmware dość wygodne, bardziej intuicyjne niż w oryginalnym firmware Clip+, lepiej je można dostosować

- bazowe firmware (otrzymałem go z wersją 1.09) było po prostu żenująco spolszczone (1.17 wygląda znacznie lepiej)

- radio gra wreszcie przyzwoicie (w Clip+ słyszę bardzo często rytmiczne stuki, to bardzo irytuje, jakość odbioru radia też jest znacznie gorsza niż w innych używanych przeze mnie grajkach ... przy użyciu tych samych słuchawek)

- radio ma w końcu RDS, szkoda że nie można zapisać stacji pod własnymi nazwami (aż się o to prosi)

- wyświetlacz jest większy, wyraźniejszy, ale w grajku nie jest to ani trochę wykorzystane (strata miejsca olbrzymia, brak informacji równie duży)

- nazwy utworów np. w widoku folderów są bezczelnie ucinane (paskudna niedoróbka)

- ...

Edytowane przez WojtekJ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport obsługuje pliki .cue?

Dołączam się do pytania.

I jeszcze jedno - czy oszczędzanie energii/uśpienie działa w ten sposób, że odtwarzacz wyłączy się w trakcie odtwarzania po zdefiniowanych czasie od ostatniego naciśnięcia dowolnego przycisku?

Dzięki!

Edytowane przez Karolcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Pytanie.

 

Wyczytałem, że sport nie sortuje muzyki po folderach. Na prawdę nie ma takiej opcji?

Zip to potrafi? Niby nic takiego, a dla mnie bardzo ważne.

Sortuje... ale nie tak jakby się tego człowiek spodziewał. Na pewno nie sortuje po nazwach folderów. Z tego co gdzieś czytałem bierze kolejność taką jaka wynika z tabeli FAT w pamięci. Była tam też podana metoda jak uzyskać oczekiwane sortowanie - programem FatSorter.

 

Jeśli jednak szukasz możliwości sortowania plików na Clip Sport "w locie" to AFAIK nie ma takiej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki - dawno się nie interesowałem produktami Sandiska i zastanawia mnie co się stało, że tak mocno wymiotło Zipa ze sklepów? Przestali produkować żeby zrobić miejsce dla Sporta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wszyscy och i ach ale pewien problem nadal przemilczany:

Clip Sport NIE CZYTA FLAC'ów!!!!!!

I u mnie nie czyta.

16bitowych, na pamięci wewnętrznej.

mam także clip plusa i tam wszystko gra.

 

pisałem do sandiska o pomoc, angielka odpisala, zeby zaktualizowac oprogramowanie co uczynilem i dalej nic.

 

czy ktoś wie co zrobić??!

pomocy!


Clip Sport nie czyta FLAC'ów choć te same pliki spokojnie gra na Clip Plus.

co robić? jak żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

firmware 1.22.

jaka podano mi do zainstalowania z serwisu z witryny sandisk'a

 

zainstalowałem.

nic.

potem sformatowałem dysk.

nic.

co teraz?


niejaki Uznam napisał jakis czas temu:

Napisany 30 lipiec 2014 - 15:45

Witam

Mam duży problem z plikami FLAC.

Mianowicie mój Clip Sport ich nie czyta.

Sprawdzałem format (próbkowanie), aktualizowałem do 1.17, zmieniałem nazwy (numerację) i nic...

Pliki FLAC zrzucałem do folderu Music oraz Playlist.

Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

 

koniec cytatu.

więc problem istnieje.

 

co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mierzę się z zamiarem kupienia jakiegoś grajka portable i tak czytam ten wątek ale cały czas nie widzę odpowiedzi na kilka ważnych pytań:

1. Jak z obsługą .cue??
2. Co po przekroczeniu pułapu 2k utworów, odtwarza po folderach te ponad 2k??
i kilka ode mnie:
3. Czy ktoś próbował karty 64GB sformatowanej w FAT32 a nie exFAT??

4. Czy ma obsługę audiobooków (zapis pozycji odtwarzanego pliku lub jakaś forma zakładki)??

5. Poważnie nie czyta folderów alfabetycznie i trzeba kombinować z ręcznym sortowaniem??
6. Czy ma obsługę scrobblowania do lasta??
7. Pamięć jest podzielona na wewnętrzną i zewnętrzną czy wszystko w jednym worku siedzi??

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności