Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Sansa Clip Sport


maryoosh71

Rekomendowane odpowiedzi

No, będzie ciekawie. Nowy clip vs cowon e3 vs sony m500. Ciekawe, który okaże się nowym królem ultra-portable audio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, będzie ciekawie. Nowy clip vs cowon e3 vs sony m500. Ciekawe, który okaże się nowym królem ultra-portable audio?

Jeśli ten player Sony będzie kosztował tyle, co na obecnie na ebay, to raczej nie będzie bezpośrednim konkurentem Clipa i E3.

Edytowane przez ehhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ta sansa sport ma ograniczenie co do ilości utworów?

 

wchodząc poprzez: Folder, więc nie wykorzystując tagów, to nie zauważyłem żeby było jakieś ograniczenie

 

Wszystko fajnie, tylko...cena???

http://www.mp3store.pl/search/simple/sansa%20clip%20sport/1#top_info

 

Jak wypadają słuchawki z zestawu ?

 

 

wypadają z uszu, przynajmniej z moich, imho słuchawki te grają przeciętnie, basu jak na doki nie za dużo, góra niezbyt szczegółowa, ale da się ich słuchać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze wydanie magazynu sie trochę przeciąga :) moze ktoś jednak przetestowal wstępnie sporta? Zależy mi trochę na czasie i nie wiem czy zamawiać czy nie. Zatem chetnie przeczytam oponie użytkowników.

 

Ps. Przepraszam za brak polskich liter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby. Czy są realne szanse, że będzie do niej rockbox, czy na razie to wróżenie z fusów i nie wiadomo, czy jest to wykonalne?

Edytowane przez lordstudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się głosy, że ma za mało dostępnej pamięci w SoC (88KiB), podczas gdy rockbox wymaga min. 2MB. Z drugiej strony jeden z rockbox developer napisał:

"I think given the features the player has, it must have additional memory beyond what is stock on the SOC. Or at least I cannot see how to decode Vorbis in less than about 350KB, not including the memory needed to update the color display and run the rest of the operating system. However, as it is a very weird processor I do not see anyone completing a port anytime soon regardless of the memory. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście dla OGG, menu potrafi mocno mulić, w przypadku użycia najnowszego encodera, a dźwięk się zniekształcać

 

dla MP3 jest wszystko ok, nie wykazuje żadnych problemów, podobnie FLAC, i WAV, tyle że w tych brakuje obsługi tagów: Unknown Artist/Unknown Album

 

obecna wersja firmware to 1.09

 

dla WMA, menu potrafi mulić, a dźwięk wydawać piski, szczególnie podczas zabawy equalizerem

 

dla ACC, i M4A/ACC, menu działa mniej płynnie niż jak w przypadku MP3

a tak to player ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z użytkowników Clip Sport, może potwierdzić powyżej opisane problemy z ogg, i wma? zastanawiam się czy tylko mój egzemplarz tak ma,

i powinienem go reklamować, czy po prostu cierpliwie czekać na nowy lepszy firmware

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak rockboxa pewnie nie będzie na clip sport:

 

 

 

So this chip has 88KB of memory whereas Rockbox needs 2MB... And this is also the chip that reads the audio files, so we can assume that the audio quality will be more or less equivalent to GoGear Vibe (they use the same ATJ2127) ? Well it's not that bad, but we expected Sandisk to be as good as usual !

 

 

wodz: basically if this IS atj2127 rockbox for this little player will nott happen

http://forums.rockbox.org/index.php/topic,48014.0.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak korekta ogarnie temat. Numer powinien być już. Ja nadal mam model testowy i mogę wypożyczyć. Nasz test jest do Booma, dopiero po emisji w magazynie ukarze się na forum. Za długo? Czekamy na pomoc.Miał go cały tydzień iMpus - za dużo to on o nim nie napisał. Miejcie pretensje do kolegów którzy wypożyczają sprzęt a nie dzielą sie swoją wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hoł hoł hoł, spokojnie. Napisać miałem wczoraj ale sybilantów w kablach szukałem.

 

Przede wszystkim oprogramowanie było dla mnie dużo gorsze niż w Clip+ (będę do niego porównywał bo to jedyny grajek SanDiska jakiego miałem) - potrafił się zawiesić, rozdzielona pamięć na wewnętrzną i zewnętrzną była dla mnie udręką gdyż nie mogłem zmusić playera żeby mi ładnie poukładał piosenki po tagach z karty...

Za to zczytuje dane z karty pamięci szybciej niż clip+ i to na plus.

 

Co do samego playerka i jego ergonomii to bardziej pasował mi Clip+, aczkolwiek myślę że to kwestia przyzwyczajenia. Brakowało mi przycisku on/off i na początku zastanawiałem się gdzie tu włącznik :P Plastiki wydają się być gorszej jakości niż clipie+.

 

Co do tematu baterii się nie wypowiem bo często podłączałem go do laptopa w celu zmiany plików, a że jak już podłączyłem to zastanawiałem się co tu jeszcze dorzucić no to się zdąży podładować :)

 

Dźwięku nie porównam dokładnie bo Clip+ padł mi jakiś czas temu i bezpośredniego odniesienia nie mam. Wydaje mi się że ogólny charakter został zachowany, może lekko cieplej? Ale clipa+ nie słuchałem z 2 miesiące więc to majaki wspomnieniowe...

 

Za to jest zdecydowanie mocniejszy - Superluxy HD681 na clip+ słuchałem na maksa, tutaj wystarczało ok. 3/4 skali. Koss ksc 75, maxell retro dj wysterowywał bezproblemowo. Jako że podłączałem wszystko co miałem pod ręką, dodam że ani 250 ohmowym beyerom nie dał rady kompletnie, ani tym bardziej 600 ohmowym akagom. Ale nie tego od niego oczekujemy :)

 

Doków żadnych nie mam - jedynie z philipsami she3590 słuchałem i było ok, ale ja za tymi słuchawkami nie przepadam więc szybko dałem takiemu połączeniu spokój.

 

Ogólnie wydaje mi się ciekawą opcją, zwłaszcza jak komuś brakowało mocy, czy pamięci, bo tutaj jest więcej tego do wyboru.

 

Mi podobał się clip+, mocy mi raczej więcej nie potrzeba, kolorowe menu do szczęścia potrzebne nie jest więc pewnie znów po niego sięgnę... Chyba że coś innego się spodoba :)

 

Słuchałem wyłącznie na flac więc o ww. problemach sie nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prym tutaj wiedzie tez bateria. Czego tak wielu z Was nie interesuje się baterią. W sansa clip + na przy 128 kbsach i sredniej glosnosci i sluchawkach nie znajwyzszej polki chyba trzymala 15 h (więcej kbsów, słuchawki dawały pewnie baterię 10h) a tu wersja sport juz jest 25 h na średnich wymaganiach. Oczywiscie mp3 320 kbs, flacki skrócą ją do pewnie 18/20h ale to już jest w sumie nieźle chyba nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zakupiłem clip+ ponownie, może moc większa w sporcie, bateria też może dłużej trzymać... No ale oprogramowanie mnie odrzuciło - bo jeszcze z numerowaniem piosenek ręcznie jeszcze mógłbym sobie poradzić, to już ogólnie jego szybkość działania, zwiechy które potrafią się zdarzyć (choć sporadycznie) pozostawiają wiele do życzenia. A podstawowy firmware z clipa+ mi wystarcza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skusiłam się,na Sport. Dużo o nim nie powiem, bo mam go dwa dni, ale póki co to przeszkadza mi tylko menu [kolory i czcionki mało estetyczne] i jego wielkość [przyzwyczaiłam się do większych], bo ciągle boję się, że go zgubię i nie do końca wygodnie mi się go obsługuje - ale to kwestia przyzwyczajenia.

 

Na razie żadnych zwiech, piosenki zmienia szybko, działa płynnie. Nie dobijałam jednak pamięci wewnętrznej i karty na maksa.

 

Tapnięte z mojego HTC ONE V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności