Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana padow w Superlux HD330


fishman

Rekomendowane odpowiedzi

Hd330 w welurach to całkowicie inne słuchawki niż na stockowych. Różnica jest mega diametralna, jak zupełnie inne słuchawki.

To zależy jeszcze na których welurach. Na tych od Beyera to rzeczywiście inne słuchawki - zdecydowanie grosze, bo strasznie krzykliwe, na tych od AKG (K272 itp) są trochę rozjaśnione względem fabrycznych skajowych, no i scena lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, to co mówisz, te beyerowe welurki masakrują te słuchawki, ale np, te pady od hm5, albo skórkowe od custom one pro wprowadzają tak dużo basu, że ja jako wielbiciel naturalnego grania bez przebasowienia mam bóle brzucha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, samo wyjęcie tych gąbeczek według mnie daje bardziej bezpośrednie brzmienie z jednoczesna poprawą wysokich. Teraz muszę dorwać jakąś cienką rajstopę, żeby zasłonić przetwornik :) Słucham słucham i się nadziwić nie mogę.

 

Jest jeden problem, zauważyłem, że przezroczysta membrana przetwornika w jednym miejscu ma delikatne załamanie/wgniecenie, tak jakby ktoś wykałaczką wcisnął. Robić coś z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na 99% dźwiękowo dobrze nie będzie. Welury od Superluxa albo AKG nie rozjaśniają tak brzmienia.

 

Wystukane na parapecie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
W dniu 17.05.2015 o 19:51, Perul napisał:

Na 99% dźwiękowo dobrze nie będzie. Welury od Superluxa albo AKG nie rozjaśniają tak brzmienia.

 

Wystukane na parapecie

Witam 

troche odgrzebuje - ktoś się orientuje gdzie teraz mogę kupić jakieś pady do hd330 - obecne się już rozpadają - chce po prostu czymś zastąpić co nie zmasakruje dźwieku - custom one pro mam szukać czy coś innego - jakieś welury od AKG ? 

Ktoś coś poleci i gdzie kupić w dobrej cenie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, baszek napisał:

Witam 

troche odgrzebuje - ktoś się orientuje gdzie teraz mogę kupić jakieś pady do hd330 - obecne się już rozpadają - chce po prostu czymś zastąpić co nie zmasakruje dźwieku - custom one pro mam szukać czy coś innego - jakieś welury od AKG ? 

Ktoś coś poleci i gdzie kupić w dobrej cenie ? 

 

https://audeos.pl/pl/p/Pady%2C-nauszniki-Superlux-HD330%2C-HD660-EPK660/875

https://audeos.pl/pl/p/Nausznice-nauszniki-pady-gabki-welurowe-do-Superlux-HD681HD668B-EPK-681V%2C-czarne-para-/694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2019 o 15:12, kuman napisał:

Shure940

Właśnie na headfi czytałem że polecali te od Shure - poszukam - widziałem że na Amazon.de są tanio ale chyba tylko z wysyłką do Niemiec. 

 

-- ok- kupiłem tutaj - https://www.musiccenter.com.pl/product/8550/shure-hpaec-940-nausznice-do-srh940.html

może komuś się przyda - chyba najtaniej gdzie znalazłem - łącznie z wysyłką. 

Edytowane przez baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shure940 pomimo iz welur to nie rozjasnia tak dzwieku jak na przyklad pady od beyera.

to przez grubszy material uzyty na spodzie. oryginaly od k240 daja najbardziej skorzany dzwiek z welurow jakie testowalem, ale to za cenę komfortu ponieważ są to najtrwardzse welury jakie używałem.

 

ze skórkowych polecam te od custom one pro. mimo to najwiecej uzywalem hd330 wlasnie z shurami940.

gorąca tez polecam wymianę tej ceratowej opaski pałąka na to z custom one pro albo inna beyera(może poza klasyczna zapinana na zatrzaski od dt770, tez podchodzi pod cerate). ta od 990 ma trochę mniej pianki od custom one pro i jest zapinana strunowo.

 

do tego jakiś tani rekabling na mogami bo ten stockowy kabel to masakrycznie się zwija.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 09:10, kuman napisał:

shure940 pomimo iz welur to nie rozjasnia tak dzwieku jak na przyklad pady od beyera.

to przez grubszy material uzyty na spodzie. oryginaly od k240 daja najbardziej skorzany dzwiek z welurow jakie testowalem, ale to za cenę komfortu ponieważ są to najtrwardzse welury jakie używałem.

 

ze skórkowych polecam te od custom one pro. mimo to najwiecej uzywalem hd330 wlasnie z shurami940.

gorąca tez polecam wymianę tej ceratowej opaski pałąka na to z custom one pro albo inna beyera(może poza klasyczna zapinana na zatrzaski od dt770, tez podchodzi pod cerate). ta od 990 ma trochę mniej pianki od custom one pro i jest zapinana strunowo.

 

do tego jakiś tani rekabling na mogami bo ten stockowy kabel to masakrycznie się zwija.

 

Wymieniłem pady na te od Shure 940 = jest ok. Co do reszty to nie chce wkładać $ w te słuchawki - często można na jakimś black friday czy amazon WHD upolować DT770 250ohm za 100 euro. A jak sie zacznie wymieniać kable, pady, opaski - to już prawie się dobije do takiej kwoty 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
15 godzin temu, Hammett napisał:

ale boję się zepsuć brzmienie, która bardzo mi odpowiada

to szukaj padów skórkowych o podobnych wymiarach jak w oryginale, welur mocno zmienia brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlaśnie, skórzanych, a nie z pseudo skóry. Przejrzałem oferty i jak mam wydać ponad 100 zł na pady z ekoskóry, zaczynam się zastanawiać czy to ma sens. 

Może póki co zostawię wszystko jak jest. Słuchawki dopiero kupione, więc pady powinny trochę wytrzymać. Będę się zastanawiał jak się zużyją. Tak sobie policzyłem po razy drzwi, wymiana padów, kabla, osłony pałąka. W pewnym momencie przestaje to mieć sens, bo koszt całej zabawy, łącznie ze słuchawkami zbliża się do ceny np. oryginalnych Baerów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 18.11.2020 o 17:27, bakemono napisał:

@Hammett Tu masz pady do tych Superluxów gdybyś miał zamiar kupić.

https://pl.aliexpress.com/item/32968983214.html

Pady właśnie do mnie dotarły. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne. Dobrze wykonane, mięciutkie, doskonale dopasowują się do kształtu głowy dzięki piance pamięciowej. Słuchawki nabrały bardziej profesjonalnego, że się tak wyrażę wyglądu. W kwestii dźwięku, wieczorem zrobię porządne testy i jeśli kogoś to interesuje napisze czy warto. 

Dziękuję Ci za polecenie tych nauszników. Coś czuję że będą mi odpowiadać. 

IMG_20201204_142230.jpg

Edytowane przez Hammett
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności