Skocz do zawartości

Sony MDR-XB600


Pendejo

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się poważnie nad zakupem tych słuchawek. Potrzebuję słuchawek kompaktowych, przenośnych i przy tym nieźle grających.

Nie ukrywam, że zależy mi też na aspekcie estetycznym, a te słuchaweczki wybitnie mi przypadły do gustu pod względem dizajnu. Na tyle, że jestem w stanie przymknąć oko na dosyć dużą ilość bardzo negatywnych opinii, które mówią, że słuchawki są mega przebasowione, a pod względem średnicy i wysokich tonów to gniot.

Słucham głównie rapu, więc basik wskazany, jednak nie tylko (jazz, funk, czasem rock) i chciałbym, a by w miarę możliwości dobrze odwzorowywały różne zakresy. Stąd chciałbym się zapytać, czy sprawy nie załatwię po prostu odpowiednią "equalizacją" w zależności od tego czego w danej chwili słucham? Ewentualnie kupnem w miarę porządnego odtwarzacza, który zrekompensuje charakterystykę słuchawek?? Jestem raczej laikiem z wiedzą bardzo podstawową, dlatego proszę o pomoc i jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie nowe (nauszne) modele z serii xb to gnioty nie warte swojej ceny,a szczególnie xb600,kóre imo wypadają gorzej dźwiękowo niż xb200.

Jedyne dobre słuchawki z tej serii to chyba xb500,700 i 1000,ale to tylko moje zdanie.

Korekcja zbyt wiele Ci nie da,bo one są bardziej skierowane w strone basu i nawet po podbiciu góra i średnica będą przysłonięte (jakbyś sluchał za jakąś kotarą).

Mozesz pomyśleć nad k518 albo se-mj721,kóre moim zdaniem pod każdym wzgledem (prócz wygody) gniotą te 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyskie nowe (nauszne) modele z serii xb to gnioty nie warte swojej ceny,a szczególnie xb600,kóre imo wypadają gorzej dźwiękowo niż xb200.

Jedyne dobre słuchawki z tej serii to chyba xb500,700 i 1000,ale to tylko moje zdanie.

Korekcja zbyt wiele Ci nie da,bo one są bardziej skierowane w strone basu i nawet po podbiciu góra i średnica będą przysłonięte (jakbyś sluchał za jakąś kotarą).

Mozesz pomyśleć nad k518 albo se-mj721,kóre moim zdaniem pod każdym wzgledem (prócz wygody) gniotą te 600.

Zgadzam się z opinią na temat nowej serii xb. Nijak się ma do starych 500/700. Niewarte wydania pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale jak napisałem czytałem już wiele opinii na temat jak mierne sa to słuchawki :) Interesuje mnie głównie to, czy mogę w miarę zadowalający sposób zbalansować brzmienie equalizerem (bądź odpowiednio dobranym playerem), tak aby wyższe tony nie były tak przytłoczone basem. Nie liczę na cudowny efekt, ale chciałbym się dowiedzieć, czy to może dać zauważalną różnicę.

Dodam jeszcze, że domyślnym planem jest odtwarzanie z poczciwej Nokii N8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź dostałes już w pierwszym poście.

Ja bawiłem sie nimi na sgs 3,taczce 1g i sansie i na każdym z nich były niesamowicie zamulone i nawet po zabawie w powerampie nie dokońca doało sie wydobyć z nich góre,która byłaby jakoś specjalnie słyszalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że miałeś z nimi doświadczenie, więc trochę ze smutkiem muszę o nich zapomnieć. Czyli AKG518 na wyższych zakresach prezentują się zdecydowanie lepiej? Z nimi też miałeś pewnie jakąś styczność. To pewnie jedyny właściwy wybór w swoim segmencie. Ew. MDR-V55, może jesteś w stanie coś o nich też napisać? Dzięki z góry za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dla mnie k518 mają troche za mało sub basu,a nie wiem jak jest po modach,bo słuchałem ich u kumpla,który nie chciał sie bawić w mody,ale jak dlamnie przy takich xb600 wypadają o wiele lepiej jeśli chodzi o brzmienie,bo góra nie jest az tak przysłaniana basem,ale tez nie jest jakaś natarczywa,a sam bas potrafi nieźle kopnąć i słuchawki są dosyć podatne na eq.Co do v55 to nie moge zbyt wiele o nich powiedziec,bo miałem je przez chwile na łbie,ale wierz mi na słowo i tak będa lepszym wyborem od xb600 szczególnie jeśli chodzi o rap gdzie góra i bas grają pierwszoplanową rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiej muzyki jak słuchasz XB600 będą dobre. Ale jak już chcesz coś z serii XB to radzę poszukać XB700, ostatnimi czasy dość trudno z dostępnością, ale warto. One już nie są przyćmione jak to ma miejsca w XB600.

 

K518 trochę mają niewygodną konstrukcję. Nie wiem jak ona na dłuższą metę się sprawdza, ale pierwsze wrażenie nie było zbyt dobre. Dużo chińskiego plastiku, wrażenie, że pałąk zaraz się złamie i dość mocno ściskają uszy. Jeśli chodzi o dźwięk, to jest naprawdę przyzwoicie w tym przedziale cenowym. Nie mają tyle basu, to słuchawki z serii XB, ale za to są bardziej zbalansowane.

Edytowane przez drozdaxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności