Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego drewno zabezpieczam przed czynnikami zewnętrznymi. W teorii każdy kawałek drewna jest unikalny, w praktyce różnice nie są spektakularne. Mój zapas drewna leży sobie od roku albo i więcej w suchej piwnicy, i się wygrzewa (w stolarstwie to się nazywa sezonowanie, i w instrumentach ma wpływ na brzmienie), Czy w słuchawkach ma to znaczenie? Trzeba by było zrobić porównanie słuchawek różniących się tylko stanem drewna. Pomijam że drewno wilgotne schnąc kurczy się, i może pękać, dlatego dobre osuszenie i zabezpieczenie jest bardzo ważne przy tak cienkich ściankach jak w niektórych kubkach.

 

Edit: Ja swoich nie oszczędzam, nie raz w deszczu na rowerze jechałem, bo mnie akurat złapało, i jak dotąd zero problemów, muszę w końcu sytuacje ekstremalne symulować ;P

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czarny dąb, cóż lubię drewno, a że Edition 5 mi się bardzo podobają, a Michał pięknie to wszystko zaprojektował i wykonał,

jeszcze raz podziękowania.

 

Na tych zdjęciach tego nie widać ale czarny pałąk, ten aluminiowy ring, pady i czarny dąb robią super klimat

do tego FAW Noir. Jeszcze tylko pałąk wypadałoby podmienić na coś bardziej pasującego klasą, bo kolor jest ok.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu za jakiś czas wymienimy ten pasek na czarną owczą skórkę, taką mięciutką jak w 007, tylko muszę się nauczyć ładnie szyć skórę, chociaż, tak sobie myślę, przyszedł już chyba czas na moje własne, "firmowe" pałąki :)

FAW Noir zrobił na mnie wrażenie, bo to gruby wąż, a jest mięciutki, i w ogóle nie przeszkadza przy odsłuchach, dodatkowo rasowo wygląda.

 

Edit: Saudio, jak bedzie dobre światło (bo teraz to faktycznie, szaroburo wszędzie, u mnie też), i udadzą się jakieś fajne fotki, to zrobimy Twoim słuchawkom osobny temat tutaj, bo przyznam, może nieskromnie, że jestem zadowolony z efektu, dzięki że dałeś mi możliwość popracowania z tymi słuchawkami, no i za... cierpliwość ;p

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wplynela zdrewnienie tych 560 na dzwiek?

Bo caly czas sie nad he500 i dt990 zastanawiam

@Grubby jeśli wyślesz swoje he-500 do zdrewnienia, to daj potem znać jakie są zmiany w dźwięku. Na pewno powinny się zrobić lżejsze.

Bardzo podobają mi się słuchawki w drewnie, ale słuchałem Perulowych dt 990 przed i po zdrewnieniu i niestety stały się one za ciemne jak na mój gust (albo po prostu tyle basu w nich przybyło), choć wizualnie wyglądają super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak wplynela zdrewnienie tych 560 na dzwiek?

Bo caly czas sie nad he500 i dt990 zastanawiam

@Grubby jeśli wyślesz swoje he-500 do zdrewnienia, to daj potem znać jakie są zmiany w dźwięku. Na pewno powinny się zrobić lżejsze.

Bardzo podobają mi się słuchawki w drewnie, ale słuchałem Perulowych dt 990 przed i po zdrewnieniu i niestety stały się one za ciemne jak na mój gust (albo po prostu tyle basu w nich przybyło), choć wizualnie wyglądają super.

 

 

Myślę, że to nie jest jakaś ustandaryzowana reguła.

Moje Gradosy po udrewnieniu bardziej się górą otworzyły. Z dołem też coś było na rzeczy, ale mniej, tylko nie pamiętam w którą stronę, bo trochę czasu już minęło, a ja takich rzeczy nie zapisuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO drewno + strojenie. Michał nie raz pisał, że drewno ma swoje właściwości ale i sam stroi przetworniki pod konkretne brzmienie

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega zajmuje się instrumentami i też mi kiedyś wspominał, że ich brzmienie zależy od rodzaju drewna.

Może jakoś po prostu ten egzemplarz Perula był tak zestrojony. Z chęcią posłuchałbym kiedyś innych modeli, bo od dawna marzyły mi się jakieś słuchawki tego typu. Nawet świetnie komponowałyby się z C4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno wybór drewna ma znaczenie i fajnie by było jakby Michał potestował jak zastosowanie różnego drewna i ew różnych lakierów do tych samych słuchawek zmieni ich brzmienie. Kolejny poziom zaawansowania w stronę słuchawkowego lutnika :) Na pewno nie będzie tego słychać od razu, bo tak samo jest z drewnem na instrumenty, które musi się nieco "ułożyć" (choćby to sezonowanie). Wydaje mi się, że w dłuższej perspektywie byłoby to świetne doświadczenie :)

 

Jak eksperyment nie wyjdzie to zawsze można potem sprzedać obiekty testowe, bo klienci na pewno się znajdą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie ma pogody więc takie na szybko.

Wyglądają obłędnie :). Teraz wypadałoby popracować nad pałąkiem i sprzedać je za 20k zł. Jak beyery mi podejdą, a wszystko na to wskazuje to kto wie....

 

 

Dobrze kombinujesz :D Pałąk za niedługo mam nadzieję się pojawi, mam na niego ostatnio bardzo dużo pomysłów :)

 

A jak chodzi o brzmienie drewna, to wiecie, ja sobie robie taką wyliczankę, ene due rabe, raz, dwa, trzy, na warsztacie będziesz ty! i biorę ten kawałek na który padło, potem coś ściemniam że eksponuje średnicę i dociąża subbass, i wszyscy zadowoleni :lol:

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, to byś napisał kiedyś jakie masz "efekty końcowe" w ofercie, bo może komuś przyjdzie ochota na szaloną modyfikację brzmienia, a ty nawet nie zaproponujesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No nie ma pogody więc takie na szybko.

Wyglądają obłędnie :). Teraz wypadałoby popracować nad pałąkiem i sprzedać je za 20k zł. Jak beyery mi podejdą, a wszystko na to wskazuje to kto wie....

 

Dzięki w imieniu swoim i Michała.

Tak sobie na nich słucham i fajnie grają, wprawdzie jeszcze trochę muszą pograć aby osiągnąć stabilizację,

ale jak będą szły w tym kierunku co teraz to będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nowe szaty Beyera, czyli DT990 Pro 250 ohm w obudowie zrobionej z drewna bubinga, wykończonej fillerem i olejem tungowym.

Siatka stalowa pod kolor padów :ph34r: rekabling wewnętrzny na srebrzonej miedzi od Perula, gniazdo jack w prawej słuchawce.

Coraz bardziej lubie beyera, porządna niemiecka robota :D

 

kWxL3fO.jpg

 

FycglFg.jpg

 

MNU8OFC.jpg

 

QMEtnYE.jpg

 

Za uprzejmością Perula, mam okazje posłuchać tych dt990wood.

Znam w miarę zwykłe dt990pro, można powiedzieć że chyba tez dt990 ed250, dt880pro, ciut dt880 ed250, dt931, dt801.

 

Cóż mogę powiedzieć 990 pro z których to powstawało zmieniają się dość mocno, z tego co wiem fabrycznie to mocna V dla mnie wręcz niesłuchalne :/ A 990 wood dość równe podobne do dt880 ed tyle ze z lepszym dołem. Siatka jednak lepiej ciemną ... Jednak ogólnie są piękne, a dźwięk wyważony jednocześnie fajny nie są tak wykastrowane ze średnicy jak zwykłe 990pro, bardziej naturalne, Robota fajna brawo!

 

Z 770/990 jest ciekawa sprawa bo z jednej pary można mieć dwie, driver jest jeden co jest mocno kuszące do takiej modyfikacji.

Zamykanie drewnem daje ciekawe brzmienie nie ma takiej studni jak w plastiku.

Edytowane przez retter
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl - skoro ten sam driver, to można pomyśleć nad transformerem. Słuchawki otwarte z tą szpanerską siateczką i zapinane do nich dekielki, żeby zrobić zamknięte :)

Ale byłby czad!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest myśl - skoro ten sam driver, to można pomyśleć nad transformerem. Słuchawki otwarte z tą szpanerską siateczką i zapinane do nich dekielki, żeby zrobić zamknięte :)

Ale byłby czad!

Ale przy okazji jeszcze trzebaby wewnątrz poprawić, żeby to jakoś grało, chociaż muszę przyznać, że HD600 po zamknięciu źle nie grają, a wręcz przeciwnie, dobrze, tylko inaczej.

Przy wysokoomowych po zamknięciu zmiany są mniejsze niż przy niskoomowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności