Skocz do zawartości

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko zależy chyba najbardziej od tego kto i do jakiej szkoły chodzi i na kogo tam trafi, politechniki dają spore możliwości jeśli się komuś chce ich poszukać. Koła naukowe, warsztaty, gigantyczne zaplecze technologiczne.

Choć przyznam że większość umiejętności nabyłem metodą prób i niestety wielu błędów, a studia uważam za uzupełnienie teoretyczne do mojej praktyki, i trening zdolności kognitywnych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niech się ci co od sztancy robią "rękodzieło" wezmą i się wypchają !

 

My mamy Michauczoka :)


Muszę jeszcze dopisać coś co mi się wyrwało jak zdjęcia przejrzałem :

 

nie, no ... zaje ... ste !

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu zamieściłeś fotki, myślałem, że już się nie pochwalisz.

 

Co do słuchawek, to fakt są jedwabiste ;) zwłaszcza wizualnie, chociaż rzeczywiście w drewnie zrobiły się łagodniejsze i bardziej dociążone, mimo zmiany z DHC na srebrzoną miedź. Właśnie się nimi delektuję (przy szklance piwa ;) ), a dokładniej muzyką na nich odtwarzaną, bo jak są na głowie, to wyglądem się nie da.

Edytowane przez Perul
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I piwem też :D Dodałbym taką otwartoporową gąbke, o taką jak tu http://www.akwarystyczny24.pl/images/Azoo/Wklady/Luzem/Wklad3in1.jpg za drivery(czyli do środka muszli). Szukałem takich gąbek i znaleźć nie mogłem, teraz nagle się znalazły, dziwne :DD

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Dodałbym taką otwartoporową gąbke, o taką jak tu http://www.akwarystyczny24.pl/images/Azoo/Wklady/Luzem/Wklad3in1.jpg za drivery(czyli do środka muszli)...

Ja też bym dodał - możesz jakimś linkiem rzucić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że to filtry do niektórych odkurzaczy i filtry akwarystyczne, chyba się przejdę do zoologicznego. Sam taką miałem chyba właśnie z odkurzacza, niestety była taka fajna, że juz prawie nie mam.
http://www.akwarystyczny24.pl/azoo-3-in-1-bio-sponge-biologiczny-wklad-gabka-do-filtra-w-akwarium-skladajacy-sie-z-trzech-gabek-p-2617.html

Edytowane przez michauczok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istny majstersztyk, szkoda, że takich osób nie mamy wiele choć z drugiej strony dzięki temu jest się czym zachwycać. Jak już wstąpiłem do tematu to zapytam

 

... Dodałbym taką otwartoporową gąbke, o taką jak tu http://www.akwarystyczny24.pl/images/Azoo/Wklady/Luzem/Wklad3in1.jpg za drivery(czyli do środka muszli)...

Ja też bym dodał - możesz jakimś linkiem rzucić?

 

Co to ewentualnie miało by zmienić ? Próbuję w moich He-300 z gąbką w różnych miejscach i potwornie ciężko dostrzec mi różnicę, wydaje mi się, że powoduje większą zamkniętość muszli (czyli mniej basu, więcej średnich) ale mogę się mylić bo zmiany są strasznie małe.

 

I coś co mnie nurtuje i nie słyszałem już żadnych zmian brzmieniowych w żadnych z moich słuchawek - co tak na dobrą sprawę daje wytłumienie magnesu przetwornika ? Tłumisz matą czy czym ? Jeśli mata to z aluminium czy czysta ? Wybacz za ilość pytań :P

 

Btw zdjęcia robisz aparatem czy jakiś kozacki telefon ?

Edytowane przez TrueFaith
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka niweluje pogłosy i trochę redukuje bas, zwłaszcza ten buczący.

 

Tłumienie na przetworniku tak na moje oko dodaje trochę masy obudowie magnesu, dzięki czemu dodaje kontroli basu - zmiany są bardzo subtelne.

 

W HE-300 to bym zaproponował zaklejenie połowy otworu z tyłu przetwornika - to powinna być najbardziej odczuwalna zmiana. Gąbki, maty itp, to już kosmetyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności