Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

michauczok - moje modyfikacje i pomysły


michauczok

Rekomendowane odpowiedzi

...jak patrzę na Twoje prace to, aż chce kupić grado a nigdy ich fanem nie byłem :D

Nie musisz przecież kupować Grado, wystarczy obudowę od michauczoka, a już jakie wstawisz tam drivery, pady itp to inna kwestia - nie muszą grać jak Grado ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

musiałbym tych wszystkich twoich grado posłuchać, porównać z tymi, co mam u siebie i ocenić najlepiej wspólnie co i jak. z torem do nich to też osobny temat. Bardzo efektownie wyglądają te komory, świetna robota, natomiast nie ma szans przeskoczenia elementu przetworników, każdy gra inaczej i to nie jest tak, że wszędzie grado wsadza ten sam driver, a zmienia się tylko cena i wygląd komory.


co do zmiany komory w hd 800 na aluminium to pomimo dobrze rozłożonego ciężaru, na pewno waga ich odczuwalnie wzrośnie i to sporo; co do właściwości muzycznych to nigdy takich nie słuchałem, więc trudno mi się wypowiadać co to się może stać.

Natomiast modyfikacja a la ms1000 jest dla mnie skazanym na porażkę projektem - nie ma szans włożenia do tego typu komory, w dodatku aluminiowej drivera z modelu 80 czy wyżej. GS1000i (a mam je, więc wiem, co piszę) mają zupełnie inaczej zaprojektowany driver i jego "obudowę"; np. w RS-1 i niżej w tym czarny "stelażu", patrząc od strony kratowniecy nie ma żadnych otworów, a w gs1000 są dodatkowe cztery, nie wiem jak jest w ps1000 bo tych nie miałem, ale wystarczy zapytać Majkela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas zrobie kilka wersji demo swoich słuchawek, tak do odsłuchu, i wtedy sam chętnie porównam. Jest kilka modyfikacji którymi sie da zmienić sygnature brzmieniową oryginalnego drivera, ale ma to swoje ograniczenia. Grado mają dla mnie wdzięczną konstrukcje, bo da sie małymi modyfikacjami osiągnąć duże różnice. No i takie sennki PX100 II zyskują drugie życie w drewienku, są pomiary na headfi, bardzo podobne do rs1i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uwierzę w to, że px100ii będą grały tak jak albo prawie tak jak rs1 bo włożeniu ich do drewnianej komory. Wykresy dla mnie nie grają. Grado są bardzo wdzięcznymi słuchawkami do modyfikacji, bo w swojej konstrukcji są bardzo proste czy prymitywne. Mają dużo wad, za to mają coś wyjątkowego i wyróżniającego na tle wszystkich innych - potrafią oddawać emocje; mówię to całkiem serio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne; ja cię serdecznie zapraszam i do siebie - trochę odległość duża, już by ci prędzej było do Zawiercia, skąd pochodzę. Mam teraz RS-1i i GS-1000i, więc miałbyś co i z czym sobie porównać. Grado to specyficzne i kontrowersyjne słuchawki, ale w przekazywaniu emocji są dla mnie unikatowe.


poza tym nigdzie nie spotkałem tak otwartego i napowietrzonego dźwięku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie do nich nie trzeba przekonywać, inaczej bym sie nimi nie zajmował ; ) Swoją drogą, najczęsciej sie mowi o 60i, 325i w kontekscie moddingu, ew alessandro jeszcze, i magnum, 125 i 225 nikt nie lubi.

 

Aha, co do ms1000 to się chyba źle zrozumieliśmy, tutaj jest opis http://www.head-fi.org/t/323271/alessandro-ms1000-and-ms-ultimate-diy-modding-56k-warning

 

Ja testowałem na l-cush, i jest potencjał, w zyciu tyle powietrza nie słyszałem, szarpne się chyba na g-cushe i to sprawdzę dokładniej, ale brałbym stąd http://www.earzonk.com/ear-zonk-g-cushions/ bo tanio ^^

W zasadzie dzięki tym padom będe w stanie zrobić słuchawki w stylu grado, gdzie nawet jedna część nie bedzie przez grado wyprodukowana.

 

A za zaproszenie dziękuje, w przyszłości pewnie skorzystam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwierzę, że PX100 w drewienku mogą zagrać bardzo dobrze. Ten przetwornik ma potencjał, tak jak większość przetworników Sennheisera.

 

Osobiście to spróbowałbym jakiś przetwornik AKG varimotion - mają piękne wysokie tony, a resztę da się skorygować. Najtaniej to by chyba wyszło kupić jakieś połamane K530.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PX-y mam teraz na uszach, co w nich jest genialne - scena. Jest bliska jak w grado, i jest jak cebula. Ma kupe warstw, na każdej są precyzyjnie poustawiane dzwięki, i to sie tak ciągnie w powietrzu na sporą odległość, również z przodu. Aż żal ściągać. A na razie są tylko w plastikach poskładane prowizorycznie, w drewnie i z paroma modami myśle że będą zabijać. Drivery z AKG będą problematyczne w implementacji najprawdopodobniej, to przez takie a nie inne konstrukcje padów, trzeba by to w inną obudowę wrzucić.

 

Dobrze sie nadają drivery z KSC75, porta pro, sporta pro, i pokrewnych nausznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobione jak najbardziej od zera ze stopu aluminium z krzemem. Drewna nie byłem w stanie zastosować ze względu na konstrukcję. Ten mod to takie poprawianie fabryki, i ma funkcję raczej estetyczną, większą wytrzymałość, wątpie we wpływ na brzmienie. Chociaż usztywnienie konstrukcji na pewno nie zaszkodzi. Prace mają się ku końcowi, ale efekt finalny myślę że i tak zadziwi :D

 

Powiem szczerze, że to mi zabrało masę czasu i wiele nieudanych prób, słowem niezły hardkor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa, do ostatecznego wykończenia jeszcze sporo brakuje, barwienie chyba też wchodzi w grę, wcielimy w życie te photoshopowe przeróbki HD800 ;p

 

Na wagę przekłada się następująco

 

Oryginalny komplet z jednej strony waży 33g, czyli całość 66g, aluminium 50g na strone, czyli w sumie 100g. Audeze to z tego nie będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy. Malowanie przez zanurzenie jest możliwe ale zniknie piękna "satyna szczotkowana"

Jest wersja która nie spowoduje zniknięcia satyny czyli anodowanie aluminium. Wtedy będzie sczotka + kolor

 

Akurat 100 g to jest nic dla tych słuchawek. HD800 mają tak perfekcyjnie rozłożony ciężar że ośmieliłbym się zaryzykować że byłyby również wygodne przy ciężarze Audeze, tudzież GS1000i

 

cieszmy się że mamy na forum taki skarb jak michauczoka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie uwierzę w to, że px100ii będą grały tak jak albo prawie tak jak rs1 bo włożeniu ich do drewnianej komory. Wykresy dla mnie nie grają. Grado są bardzo wdzięcznymi słuchawkami do modyfikacji, bo w swojej konstrukcji są bardzo proste czy prymitywne. Mają dużo wad, za to mają coś wyjątkowego i wyróżniającego na tle wszystkich innych - potrafią oddawać emocje; mówię to całkiem serio.

http://www.head-fi.org/products/sennheiser-grado-hybrid-a-k-a-senngrado/reviews/11027

Proszę, tu masz recenzje :). Nie jest to pierwsza osoba z headfi, która zachwyca się drewnianymi pxami mająca wyższe grado.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ja nie uwierzę w to, że px100ii będą grały tak jak albo prawie tak jak rs1 bo włożeniu ich do drewnianej komory. Wykresy dla mnie nie grają. Grado są bardzo wdzięcznymi słuchawkami do modyfikacji, bo w swojej konstrukcji są bardzo proste czy prymitywne. Mają dużo wad, za to mają coś wyjątkowego i wyróżniającego na tle wszystkich innych - potrafią oddawać emocje; mówię to całkiem serio.

http://www.head-fi.org/products/sennheiser-grado-hybrid-a-k-a-senngrado/reviews/11027

Proszę, tu masz recenzje :). Nie jest to pierwsza osoba z headfi, która zachwyca się drewnianymi pxami mająca wyższe grado.

 

i co z tego; na mnie już takie pisanki wrażenia nie robią; sam muszę porównać i wtedy bym mógł wyrazić swoją subiektywną ocenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności