Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Karta dźwiękowa a DAC i granie


potatomasta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam prośbę o pomoc w zrozumieniu pewnej kwestii, bo od kilku dni nie daje mi to spokoju a nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Czy DAC usb i karta dźwiękowa mogą razem funkcjonować w komputerze? Czy da się grać i jednocześnie słuchać dźwięków z gry poprzed DACa?

Wielokrotnie widziałem w wymaganiach do gier: "karta dźwiękowa kompatybilna z directX", obsługa EAX i innych wodotrysków. Natomiast w momencie kiedy podpinam DACa muszę wybrać go w systemie jako urządzenie domyślne do odtwarzania dźwięku. Czyli że tak jakby omijam kartę dźwiękową żeby przetworzeniem sygnału zajął się DAC? Dobrze to rozumuję?

Czy w ogóle będzie możliwe odtwarzanie dźwięku z gry poprzez DACa? Czy raczej będą z tym problemy?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

 

ps. Jeśli piszę w niewłaściwym dziale to wybaczcie, jestem tu nowy.

Edytowane przez potatomasta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Maya U5 I nie ma problemu. Powinieneś też mieć możliwość jednocześnie słuchania muzyki przez DAC a gry przez kartę dźwiękową. Pod warunkiem że aplikacja do muzyki pozwala na wybór gdzie wysyła sygnał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda wtedy dźwięk z gry? bo głównie o to mi chodzi. karta dźwiękowa jest kompatybilna z directX który wymagany jest w grach. DAC chyba nie ma nic wspólnego z directX, chyba że się mylę. więc jeśli karta dźwiękowa przestaje działać to i dźwięku z gry też nie powinienem mieć, a sama gra też mogłaby mieć problem z odpaleniem.

Nie mam DACa żeby to sprawdzić ale planuję jego zakup i chciałbym go przy okazji wykorzystać przy graniu. Stąd moje dociekanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC w założeniu konstrukcyjnym nie posiada żadnych wodotrysków pod kątem upiększania dźwięku.

 

Przeważnie nic złego nie powinno się dziać. Ale możesz spotkać sytuacje gdy gra traci na klatkach (procesor centralny przejmuje wykonywanie pewych instrukcji dedykowanych pod procesor audio) albo słyszysz artefakty w dźwięku. Ale to zależy od jakiego silnika audio gra używa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności