Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Doki do SansaClip do 200zł


zajcen

Pytanie

Kłaniam się nisko.

 

Szukam słuchawek do 200zł (budżet raczej sztywny, nie chciałbym wychodzić poza te dwie stówki), które grałyby z Clipem. W grę wchodzą tylko dokanałowe. Słucham przede wszystkim metalu i - generalnie rzecz ujmując - cięższych brzmień.

 

Myślałem o Eternach i o NuForce NE-700x, ale przerażają mnie trochę opinie o potężnej dawce basu w obu przypadkach. Wcześniej używałem a-jays three - i uwielbiałem je, ale basu nie było tam zbyt wiele. Boję się, że w szybszych kawałkach nie usłyszę nic oprócz biegnącego perkusisty. :P

 

No więc jak to jest, panie i panowie? Niepotrzebnie boję się basu? No i które z tych dwóch słuchawek zagrają lepiej z SansaClip? Jeśli macie inne propozycje w tym budżecie - chętnie je usłyszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

To ja się może podłączę pod temat, bo w sumie sprawę mam bardzo podobną - też dokanałowe do 200 zł., ale do smartfona (zamierzam słuchać Spotify na LG Swift L9). :)

 

Tu pytanie: co polecilibyście w tej cenie ze znanych firm? Widzę polecenia Brainwavz, Fischer Audio, ale, prawdę mówiąc, wolałbym za tę cenę mieć jednak słuchawki marki, która budzi zaufanie (działa w branży od wielu lat).

 

Zależy mi, żeby słuchawki brzmiały naturalnie i (na tyle, na ile to możliwe w przenośnym audio i w cenach dla ludzi) wiernie oddawały brzmienie, a nie były słuchawkami do jednego gatunku muzyki. Równie ważna rzecz to jakość wykonania: poprzednio miałem dokanałowe AKG K330 i o ile z ich brzmienia (i szerokiej sceny!) byłem zadowolony, o tyle trwałość była kompletną porażką - psuły się (jack lub kabel) 4 razy, mam już dość.

 

Kompatybilny z Androidem pilot byłby ewentualnie miłym bonusem, ale nie jeśli w tej samej cenie mógłbym dostać lepsze słuchawki bez niego.

 

Z góry dzięki i sorki, jeśli się wciąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmmmm... muszę przyznać, że zbiliście mnie z tropu. :| Przeznaczam na słuchawki dwie stówki, a tu dwie osoby zapewniają mnie, że lepszą opcją jest wybranie słuchawek za siedemdziesiąt plnów. Nie zrozumcie mnie źle - nie wątpię, że są one bardzo dobrymi słuchawkami w swojej kategorii cenowej, ale nie chciałbym zrobić jakościowego kroku wstecz po A-Jays Three. A cholera... tak to w moich oczach wygląda.

Edytowane przez zajcen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dałem Ci trzy niezależne opinie z różnych źródeł, wszyscy się mylą? Dokładnie jest w nich opisane jak grają.

Jeśli takiego grania szukasz to możesz brać je pod uwagę. Nie musisz ich kupować bo są brzydkie jak noc listopadowa ale grają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak już pisałem - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Mniemam, iż recenzenci oceniali je właśnie jako słuchawki za 70zł. Nawet będąc najlepszymi (pojęcie mocno względne) w swojej kategorii cenowej, nie muszą być najlepsze (jw.) w budżecie niemal trzykrotnie większym. I właśnie to mi się nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro wiesz które są lepsze (te droższe) to po co dupsko zawracasz innym na forum. Milion identycznych tematów jest w archiwum, ale nie chce się poszukać i przeczytać bo to boli.

Najlepiej czekać aż ktoś na tacy poda gotowy produkt i jeszcze coś nie podoba. Tutaj nikt nikomu łachy nie robi, nie podoba się to spie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale pamiętać musisz że dobierasz do Clipa, one zastąpiły u mnie Etymotic hf3 które nie sprawdziły się na Clipie.

 

A próbowałeś Etymotic MC2/3/5? Są o wiele łagodniejsze od HFów (w końcu MC to dynamik, a nie armatura), a do tego są nadal wyważone tonalnie jak to Ety, więc dobrze nadają się do każdego rodzaju muzyki. Znoszą też dobrze nawet duże machinacje przy EQ, a jako że na Clipy jest Rockbox, więc daje to pole do popisu. Koledze z pracy poleciłem taki zestaw i jest zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nismovsky Ety HF3 nie żeby grały źle z Clipem. Po sporej demolce EQ i z shure olives było całkiem dobrze.

W Deltach jednak mniej kombinacji, równiejsze pasmo, wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności