Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dogoniłeś króliczka - pochwal się i pomóż innym


kommel

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.08.2019 o 19:05, Tytus1988 napisał:

 

Spodziewałem się nowego doświadczenia brzmieniowego... od strony technicznej jest bardzo dobra separacja, rozdzielczość, detaliczność, przejrzystość, kreślenie wyrazistych linii poszczególnych dźwięków i robi to w pierwszych chwilach odsłuchu bez porównań świetne wrażenie. Im dalej, tym robi się nudniej, soprany zaczynały mnie kłuć i po godzinie przeszedłem po przełączeniach ostatecznie na D8k. Potem zrobiłem powrót na kilkanaście minut i powróciłem do moich. Jutro robię drugie podejście, ale przy gramofonie. Najgorsze, że nic mnie nie zachwyciło, nie wzruszyło... po prostu takie studyjne, perfekcyjne granie, trochę bez odpowiedniego wypełnienia dźwięków, duszy oraz polotu. 

 

Cieszyłem się niesamowicie na to porównanie, że odkryję coś niesamowitego, a jestem w tej chwili smutny... może nie do końca, bo moje oszczędności mogą spokojnie odetchnąć. Podejrzewam, że przy sprzęcie towarzyszącym, takim jak Eurydyka, czy HEV90 byłoby lepiej, ale w tej chwili wątpię, czy różnica byłaby na tyle wielka, aby zdecydowanie zdeklasować D8k, czy Cz1.  

 

Być może w torze analogowym będzie lepiej i odkryję ich urok. 

Sluchalem 009 na Eurydyce i na kilku innych wzmacniaczach. Soprany nie kluja, ale jesli lubisz to wypelnienie ktore oferuje D8000, potezne zejscie na basie, to w zadnej konfiguracji Staxow go nie znajdziesz. Albo sie kocha elektrostaty za ich przestrzen, separacje i niesamowita szczegolowosc, albo przechodzi obok nich jak obok odmiennego zjawiska. Nawet mnie, fanowi jasnego grania, ciezko bylo sie pogodzic z ich prezentacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lsd napisał:

Sluchalem 009 na Eurydyce i na kilku innych wzmacniaczach. Soprany nie kluja, ale jesli lubisz to wypelnienie ktore oferuje D8000, potezne zejscie na basie, to w zadnej konfiguracji Staxow go nie znajdziesz. Albo sie kocha elektrostaty za ich przestrzen, separacje i niesamowita szczegolowosc, albo przechodzi obok nich jak obok odmiennego zjawiska. Nawet mnie, fanowi jasnego grania, ciezko bylo sie pogodzic z ich prezentacja. 

 

Od tego czasu dość znacznie zmieniłem zdanie o tych słuchawkach, bo w wielu nagraniach (głównie dość gęstych i z płyt winylowych) wniosły tak wspaniałe napowietrzenie, zapewniając tak wspaniałą reprodukcję wokali (jest słyszalny każdy najmniejszy przepływ powietrza-z czymś takim się jeszcze nie spotkałem), zjawiskowa przejrzystość... zachwyciły mnie. 

 

009 są słuchawkami trudnymi, pozbawionymi bezpośredniości (jak Utopie), z reguły do bardzo dobrych masteringowo nagrań (czasami zaskakują w słabszych realizacjach, a w zdawałoby się dobrych pozostawiają drobny niedosyt), czułych na źródło i zapewne mających w moim torze, przynajmniej chwilowo,  ograniczone możliwości. Z posiadanych przeze mnie do tej pory słuchawek najbardziej przypominają mi D8k, chociaż bas mają odmienny (jestem raczej bassheadem, ale dół pasma STAXów jest dla mnie zadowalający), a górę mocniej podkreśloną. 

 

W przyszłym tygodniu pojadę odebrać z salonu iCana Pro i wykorzystam jako przedwzmacniacz, łącząc go xlrami z 007t. Jeśli nastąpi poprawa w wypełnieniu, zostanie dodana odrobina ciepła, nieco większa energetyczność, to będę miał obok moich pozostałych kolejnego japońskiego króliczka:))

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio sprawdzę, jak taki dość egzotyczny tor się sprawdzi. Jak nie będzie progresu to dobiorę iESL i podepnę zamiast 007t.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tytus1988 napisał:

@saudio sprawdzę, jak taki dość egzotyczny tor się sprawdzi. Jak nie będzie progresu to dobiorę iESL i podepnę zamiast 007t.  

Będzie podobnie, iESL to trafa podbijające napięcie, które dostaną, z iCANem jest ok, ale to nie jest to co wyciąga z 009 najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wciąż obracam się w ramach jednych funduszy przeznaczonych na audio to siłą rzeczy tracąc kasę na rotacji zaczynam być wybiórczy przy kolejnych zakupach.

Budżet nie z gumy. 

 

I tak w temacie IEM mam spokój - pozostał DAP od AK KANN CUBE i do tego KSE1200 SHURE. Cholernie mało przenośny zestaw ale uniwersalny bo z KANN CUBE mogę też usiąść na tarasie w każdych "dużych" słuchawkach i będzie OK. Zgranie jest fajne, KSE mają to do siebie, że grają dobrze na wszystkim ale i jak dostaną coś lepszego za źródło to jeszcze pokazują pazura. Takiego ugładzonego bo są bardzo neutralnymi słuchawkami. Jak mam ochotę na więcej basu to muszę przesiadać się na inne. Tutaj jest czysta perfekcja.

 

Jak chcę posłuchać bardzo-bardzo mobilnie (typu np robienie czegoś w kuchni, jakiś sport (bleh...) itp ) to Radsone ES100 + Andromedy S. Lekki przerost formy nad treścią przy takim zestawieniu ale nie umiem się pozbyć za szybko kochanych Andromed. Wiszą w komisie ale za bezcen nie oddam. Zwłaszcza jak grają na custom tipsach.

 

Stacjonarnie - znalazłem złoty środek - RME ADI-2 DAC i cokolwiek do niego nie podłączę to gra świetnie. Do tego ten wyświetlacz, mnóstwo opcji, świetny loudness i EQ. I REWELACYJNY stosunek jakość/cena. 

Pod niego Pathos Aurium dla lekkiej naleciałości lampkami. Tutaj dużych zmian nie ma i jak będę musiał wycofać część środków to będzie on pierwszy na liście. Jest zbyt transparentny ale jak już słucham stacjonarnie to przez niego. 

 

Słuchawki - Clear dla otwartych. Przewaliłem sporo różnych i jeden wniosek - jednak lubię dobre dynamiki. Kabel Wireworld'a Nano-Silver Eclipse dodał im przestrzeni i świetnie się zgrał.

Zamknięte (dla mnie bardzo ważny element - muszę mieć dobre zamknięte) - SONY Z1R i pozamiatane. Jedyny ich minus - grzeją jak cholera i w lato się nie da w ciągu dnia na nich siedzieć. Fizycznie człowiek się męczy. Ale wtedy wchodzą znów na biało moje KSE1200 i prosto z dziurki IEM w ADI-2 DAC ogarniają temat.

 

 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, euter said:

Synergia między nimi jest kapitalna 🙂

94AACDD7-6904-4EBA-834F-ADA78C0C57D1.jpeg

 

Ech Hugo2 - nadal mam czasem wrażenie, że sprzedałem go pochopnie. Ale again... budżet nie z gumy. Dobrze kupiłem, dobrze sprzedałem, audio-cyrk jedzie dalej...

Wg mnie - jeśli jesteś zadowolony, nie idź moją drogą i pozostań przy nim jako źródło. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, euter said:

@Nicodem Teraz mam fazę na transportowane audio, więc toczyła się u mnie w mieszkaniu bitwa dwóch zawodników: Hugo 2 vs. Kann Cube. Jej wynik jest widoczny na zdjęciu 🙂

 

@euter a u mnie właśnie wręcz odwrotnie - KANN CUBE wygrał bitwę z Hugo2. Ale od razu mówię, że nie sonicznie bo SQ z Hugo2 jest lepsze bez dwóch zdań.

Jednak - wkurzało mnie kanapkowanie sprzętu by grać mobilnie. A po BT grał mi wyraźnie gorzej. Druga sprawa która przeważyła - szumy z nisko-omowymi IEMami. Irytujące z moimi Andromedami S. Obydwa tematy oczywiście dałoby się ogarnąć - teraz i tak kanapkuję sprzęt bo weszły mi do zestawu KS1200 a drugi problem ogarnąłem przejściówką od Perula.

 

Dlatego czasem zastanawiam się czy nie sprzedałem go za szybko.

Z drugiej strony - wyobrażasz sobie kanapkę - źródło + Hugo2 + KSE1200? :)

 

Czym napędzasz Hugo2 mobilnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nicodem Najczęściej podłączam go do Maca. Choć z Hugo 2 jest ciekawa sprawa, którą zgłaszał na forum kolega @Jaworrr - sygnatura dźwięku zmienia się w zależności, gdy podłączyć go pod laptop lub telefon (przynajmniej jeśli gra z Tidala, innych opcji jeszcze nie testowałem). Można to traktować jako wadę, albo jako ficzer ;) Z iphona scena się zagęszcza i jest zdecydowanie więcej basu, z Maca bas wraca na miejsce, a scena zyskuje na napowietrzeniu. Z iphona jest cieplej i bardziej kameralnie, a maca - przejrzyściej i jaśniej.

Edytowane przez euter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak iPhone ma rozwiązaną obsługę tidal master - może w tym jest problem.
U mnie z laptopem była masakra. Używam firmowego wysokiego modelu Dell który delikatnie mówiąc jest do dupy jako źródło. Wali taką ilość zakłóceń na USB że szkoda gadać. Na baterii jest lepiej ale nie super. A hugo2 jest jednak wyczulony na źródło. Im lepszy sprzęt tym bardziej kapryśny i słychać jak coś po drodze nie bangla.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, euter napisał:

Z iphona scena się zagęszcza i jest zdecydowanie więcej basu, z Maca bas wraca na miejsce, a scena zyskuje na napowietrzeniu. Z iphona jest cieplej i bardziej kameralnie, a maca - przejrzyściej i jaśniej.

Dokładnie takie same spostrzeżenia miałem porównując Hugo2 na Androidzie i Windows. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec


Cofam wszystko, co napisałem o IRS V. 3:40 i 3:46 w powyższym numerze. Czegoś takiego nigdy w życiu nie słyszałem. Cofam, bo nawet w 10% nie napisałem, co ten system potrafi.

Wychodzi na to, że jutro daje ogłoszenie i sprzedaję... działkę :D życie, Pany, życie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec
W dniu 12.09.2019 o 22:42, pabloj napisał:

@Swordfish_ Systemem w postaci głosników wielkości meblościanki słuchasz muzyki z youtuba? ; p



A niech Ci będzie, że tak? Bo kto mi zabroni? :D

A tak na serio, oczywiście, że nie.
 

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2019 o 11:11, Nicodem napisał:

Nie wiem jak iPhone ma rozwiązaną obsługę tidal master - może w tym jest problem.
U mnie z laptopem była masakra. Używam firmowego wysokiego modelu Dell który delikatnie mówiąc jest do dupy jako źródło. Wali taką ilość zakłóceń na USB że szkoda gadać. Na baterii jest lepiej ale nie super. A hugo2 jest jednak wyczulony na źródło. Im lepszy sprzęt tym bardziej kapryśny i słychać jak coś po drodze nie bangla.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

Tidal przez UAPP+LGV40+Mojo i co nie podlaczysz jest przednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Bywalec

Wjechał FiiO M11, tryb upsamplingu do DSD robi robotę :D Najlepsze jest to, że działa to ogólnosystemowo, czy Tidal, czy Spotify, czy przeglądarka, działa ze wszystkim :)

Teraz pora na jakieś sensowne IEMy :)

Edytowane przez Swordfish_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności